Телеграма, Android Wear и Kik сега се компатибилни со BlackBerry Hub

Сè укажува на тоа дека оваа година канадската компанија сака уште еднаш да биде алтернатива на конкурентскиот пазар на мобилни телефони, пазар кој се повеќе го мачат кинески брендови на кои им оди многу добро. BlackBerry има заслужена репутација за безбедност на сите свои уреди, безбедност што никогаш не било загрозено. Од лансирањето на Blackberry Priv, компанијата на Johnон Чен одлучи да се обложува на Андроид, немаше друг избор, верзија на Андроид која автоматски ги вклучува главните апликации на компанијата, меѓу кои се издвојува BlackBerry Hub.

Blackberry Hub е центар за сите известувања примени на уредот, центар што ни овозможува брз пристап до е-пошта, пораки, известувања, сигнали за календар, потсетници ... Но, не само што ни овозможува пристап до сите известувања, туку можеме и да одговориме на нив, или да испраќаме нови пораки или е-пошта. Можеме да пристапиме до BlackBerry Hub од каде било на уредот, што го прави основна апликација за сите оние корисници кои користеле BlackBerry порано и кои веќе не можат да живеат без него.

Најновите апликации што веќе поддржани од BlackBerry Hub се Telegram, Kik и Android Wear. Телеграма е платформа за пораки која продолжува да расте, но сепак е далеку од WhatsApp, неприкосновениот крал на пазарот за инстант пораки. Но, исто така, момците од Кик, платформа што ја користат тинејџерите само во САД, исто така, одлучија да се интегрираат во BlackBerry Hub.

Исто така, има подобрена работа во тие терминали со две SIM-картички, покрај интегрирањето на известувањата за Android Wear. BlackBerry Hub не е достапен само за BlackBerry терминалите, но секој корисник може да го преземе од Google Play и да го инсталира на својот уред за да ужива во сите известувања што ги добиваат на својот паметен телефон на поинаков начин.

Сандаче BlackBerry Hub +
Сандаче BlackBerry Hub +
Развивач: BlackBerry Limited
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.