12 филмови за уживање ова лето

Филмови

Летото веќе пристигна, за многумина скоро без да сфатат, а за оние попладне во кои жештините го оневозможуваат излегувањето надвор или барем не го препорачува тоа, нема подобар план од тоа да гледате филм во дневната соба на дома Можеби е и добра идеја да одите во кино за да видите едно од новите изданија. За сето ова денес сакаме да предложиме 12 филма да уживаат ова лето и да си поминат убаво.

Во овие 12 филмови има секаков вид и можеме многу да се смееме, но и да плачеме, па дури и да врескаме од страв. Секако ова е нашата листа, но ќе бидеме воодушевени ако ни кажете дека не треба да пропуштаме повеќе филмови ова лето. Секако, за евиденција дека ви даваме само список на филмови, каде да ги гледате и како да ги гледате зависи од вас, иако се надевам дека никогаш нема да заборавите пуканки и безалкохолен пијалок или добро ладно пиво.

Милионите

Еден од најочекуваните филмови во последно време е Мининиос, оние мали жолти суштества кои зборуваат неразбирливо и чија единствена мисија е да му служат на најзлобниот господар што го наоѓаат. И покрај тоа што е анимиран филм, може да насмее лице од која било возраст и може да биде совршен филм да помине пријатно попладне во кино.

Важна препорака е да не се обидувате да ги разберете потчинетите, затоа што тогаш ќе ја изгубите целата нишка од филмот, обидувајќи се да разберете што велат Кевин или Стјуарт.

Гру, мојот омилен негативец

Minions не беа ликови во главниот филм како оној што овие денови премиерно се прикажува во киносалите ширум светот, а тоа е Првиот настап го имаа во Despicable Me Gru, нова анимирана комедија со која вашите деца сигурно ќе се смеат нон-стоп, а можеби дури ќе завршите и да плачете од смеа. Ако сакате и понатаму да се смеете, можете да го видите вториот дел од овој филм.

Подготвени да бидете најзлобниот негативец во галаксијата?

Пиксели

Иако „Пиксели“ нема да се појавуваат во кината дури следниот 24 јули во кината, официјалниот трејлер веќе можеме да го гледаме во секое време во телевизиските реклами.

Филмот, освен што е голем гик, не изгледа лошо. Ајде да прочитаме дел од нејзината официјална синопсија; «Во 1982 година, НАСА испрати капсула во вселената со надеж дека ќе контактира со други форми на живот. Вклучуваше примери од нашиот живот и култура. Имаше за цел да биде порака за мир, но имаше недоразбирање ... Некои вонземјани Тие испратија вистински видео игри да не нападнат".

Дали некој сè уште се сомнева дека треба да одиме да ја гледаме ова лето на кино?

Гран Торино

Лето без уживање во филм, да не речам ремек-дело, од Клинт Иствуд не е лето. За оваа листа го избравме Гран Торино, иако кој било од филмовите на овој легендарен актер би нè натерал да уживаме и да поминеме пријатно ова лето.

Подготвени сте за доза од најдобриот Иствуд?. Се разбира, не обидувај се да го имитираш, бидејќи тој е неповторлив и може да ти донесе и страшни последици.

Убави

Овој застрашувачки филм каде што шпанската актерка Макарена Гомез везе макаберна улогаМожеби е еден од најдобрите драмски филмови што се појавил во кината во последно време. Сега, кога е достапно да го видите дома, опуштено на софата, тој мора да биде еден од најважните филмови за ова лето.

Се разбира, пред да започнете да го видите тоа, треба да знаете дека има крв насекаде и добар дел од непријатни сцени кои не се погодни за сите стомаци и кои можат да го претворат стомакот на никого. Дури и да е лето, земете мало ќебе и секогаш кога работите ќе станат грди, покријте ги очите што не гледаат ...

Казабланка

https://youtu.be/TLU41jUnWM4

Нема целосно лето ако е одличен филмски класик и решивме да го вклучиме Казабланка, легендарниот филм во кој играат Хамфри Богарт и Ингрид Бергман и дека сите сме виделе во неколку наврати, но дека никогаш не е премногу за да се види повторно за да уживаме во тоа. Знаете, летово свирете го уште еднаш и извадете го од кутијата за да го поставите на ДВД-то во дневната соба.

Ако веќе сте ја виделе Казабланка премногу пати, можете да ја замените со уште една одлична класика од сите што постојат за уживање.

Сан Андрес

И покрај жештината што ги прави овие денови едно од најдобрите места да се биде е во филмовите и гледањето на пример Сан Андрескаде Dwayne Џонсон Willе ни даде огромни дози на дејствување и специјални ефекти, понекогаш не многу веродостојни.

Во овој филм, Johnонсон глуми пилот на спасувачки хеликоптер кој има огромен број проблеми во животот, на што му се додава огромен земјотрес од ни повеќе и ни помалку од 9 степени според раседот Сан Андреас.

Дали ветувањето е вистина?.

Јура Свет

Несомнено беше еден од најочекуваните филмови за оваа 2015 година и веќе се наоѓа на билбордите ширум светот Јура Свет. Во овој филм ќе видиме многу диносауруси и како што се случи во паркот Јура, проектот не оди според очекувањата И завршува со трагедија што ќе нè држи залепени за кино-столчето. За среќа нема да мора да трчате да се спасите, иако не знам дали ќе можете да јадете премногу пуканки.

Ако не сте го виделе оригиналниот филм, не грижете се, не е важно бидејќи можете да се позиционирате совршено и да уживате во оваа нова рата без проблем.

Тед 2

Лето е да се смееме и да уживаме и Тед, тоа дрско и смело мече до најголемите граници, можеби е совршен лик за да се смеете додека не заплачете. Тој веќе ни покажа на што е способен во првиот од неговите филмови и се чини дека во оваа секунда е подготвен да го надмине.

Бевме фрлени на земја од смеа со првиот филм на Тед, но ако не ви се чинеше хуморот или ви се виде одвратен, можеби е подобра идеја да изберете друг од филмовите на списокот. Тед во ова второ влегување продолжува во редот на првиот или уште полошо. Сте предупредени.

Пат до пропаѓање

Ако лето без филм од Клинт Иствуд не е нормално лето, друго без да се види Пол Њумен, со својот вообичаен замав, нема да биде добро ниту лето. Патот до пропаст беше еден од последните филмови во кој учествуваше овој одличен актер и ако ми дозволите, можам да ви кажам дека тоа е еден од моите омилени филмови. Ако сè уште не сте го виделе, можам само многу да го препорачам..

Дали сте подготвени да одите по патот на пропаст од страна на Пол manуман?

Братучеди

Во последно време Шпански комедиски филмови ја кренаа границата и Примос е еден од оние што никој не смее да престане да ги гледа, ова лето, оваа зима или следната година, иако нашата препорака е доколку сè уште не сте го виделе, ќе седнете кој било летово да ве гледаме и да се смеете без да застанете.

Ако ви треба краток преглед на овој филм, бидејќи бидејќи сте Шпанци, се сомневате во тоа (нешто нормално), мора да знаете дека младоженецот е напуштен 5 дена пред неговата венчавка, но тој ќе реши да се појави во црква во случај подоцна невестата да се покае тргнете во бесконечна авантура.

Убиј го Бил

За да ја затворам оваа листа, не бев во можност да одолеам да ставам тука a филм Квентин Тарантино. Јас конкретно избрав Убиј го Бил Секако не е најдобриот филм на крвавиот режисер, но може да биде по вкус на скоро сите, иако веќе ве предупредувам дека ќе гледаме крв насекаде.

Иако беше поделен на два дела на големото платно, тоа е единствен филм со времетраење од повеќе од 4 часа. Можете да започнете со гледање на првиот дел, а да завршите со вториот ако не сте заспале и не ви здосадиле на првиот, што може да биде совршено.

¿Подготвени да се лизнете во жолт комбинезон и да и ’бидете најблиску на Ума Турман што некогаш сте ја виделе?.

Ова се нашите 12 препораки за goубителите на филмови ова лето и сега само се надеваме дека ви се допаѓа секој од филмовите што ги предложивме, но исто така не би сакал дека сега вие сте оние кои ни препорачуваат некои, без оглед на видот, за да можеме да ја прошириме оваа листа. Исто така, ќе им служи на оние кои веќе ги гледале повеќето филмови на оваа листа и понатаму можат да гледаат повеќе и да уживаат во летото.

Можете да ни ја испратите вашата листа на филмови за ова лето преку просторот резервиран за коментари што ќе ги најдете малку подолу или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->