WhatsApp ќе ги подобри гласовните белешки и ќе имате повеќе време за снимање

Подолго аудио на WhatsApp

Повиците се префрлија на трето место. Да, на трета страна, бидејќи дури и СМС пораките веќе не ја заземаат првата позиција во користењето на најкористената услуга за размена на инстант пораки во светот: WhatsApp. Навистина, тоа е она што го мислевте: тековните кралеви се говорни пораки.

Ретко е да се види како новите генерации го користат WhatsApp на својот паметен телефон користејќи ја оваа функција. И, иако има многу лоши влијанија на оваа употреба, исто така е точно дека користењето при пешачење е многу поудобно - И брзо - отколку да започнете да пишувате на виртуелната тастатура на терминалот.

Ажурирајте го аудио-снимањето на WhatsApp

Ако ги оставиме настрана вкусовите на секој од нив, една од следните новини што ќе ги вметне апликацијата за пораки ќе има врска со снимањето на аудито. Во моментов за да работи ова, корисникот мора да ја притисне и задржи иконата за микрофон што се појавува на екранот за целото време на снимање. Понатаму, времетраењето на овие аудио во моментов е ограничено на 9 секунди.

Овој метод ќе помине - барем на Android. Ова е она што тие можат да го знаат оттогаш WABetaInfo. Страницата вклучува идно ажурирање во кое се подобрува оваа популарна функција. Willе започнеме со тоа што ќе ви кажеме дека аудиото повеќе не треба да биде, најмногу 9 секунди. Времето на снимање ќе се зголеми на 15 минути.

Исто така, мора да се притиска на екранот во секое време е исто така минато. И тоа е дека отсега работите ќе се подобруваат и снимките ќе можат да се извршуваат во позадина (на втората слика можете да видите како би функционирало). Тоа е, штом започне снимањето, можете да користите други апликации или да префрлувате екрани, секогаш имајќи можност да го запрете и испратите аудио-звукот од центарот за известување. Во моментот нема датум на објавување на подобрувањето, ниту пак има информации за тоа кога корисниците на iPhone ќе можат да уживаат во тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.