Топ 15 Cydia дотерувања за iOS 8

Jailbreak-iOS-8

Многу добро, од денес iOS 8 е веќе инсталиран во 68% од iOS уредите, со толку високи бројки и со неколку Безвремен jailbreak-от е компатибилен со најновите верзии (iOS 8.0, 8.1, 8.1.1 и 8.1.2) Мислам дека сега можам да ја ослободам мојата листа на најдобри измени за iOS 8.

Прво на сите, треба да знаете дека во оваа листа ќе ставам само 15 (само ...), и велам само затоа што има многу добри измени во Сидија, и секој ден повеќе благодарам на огромната заедница на програмери што стојат зад тоа

За секоја измена ќе кажам компатибилност и извор (репо) за да можете да го инсталирате без проблеми:

1. Слободни раце 2

Дали некогаш сте се нашле да играте видео игра или да миете садови или да се туширате и да ве повикаат на телефон? Како ќе го земете ако не можете да го пуштите контролерот во онлајн игра или рацете (па дури и главата) да се влажни? Па, HandsFree 2 ни го решава тоа.

Кога добиваме повик, HandsFree 2 го активира сензорот за близина на нашиот iPhone така што само минувајќи ја раката преку телефонот (без да го допрам) прифатете го повикот и активирајте го звучникот. Зарем не е фантастично? Се туширате и некој што ви треба да ги повикувате повиците, ја завртувате раката преку iPhone и можете да зборувате, без да излезете од туш или да го подигнете iPhone!

рацете бесплатни слободни раце

Дотерувањето има две верзии (HandsFree и HandsFee 2) за кои е потребен iPhone 5 или повисок, обете вредат по 1 евро во репото на BigBoss што Cydia го вклучува стандардно, единствената разлика е во тоа што HandsFree е за iOS 7 и HandsFree 2 за iOS 8 .

2. Паметен часовник +

Дали имате камче? Па, ова е вашиот измени, со тоа ќе му дадете значење на вашата инвестиција. Во реалниот живот овој измени е како прстенот со кој вашиот iPhone би го замолил вашиот Pebble да се ожени со вас, и со текот на времето ќе видите дека одговорот е несомнено ДА.

екран_камера_нова

екран_статус_нове

Дотерувањето е поделено на два дела, Watchface и Watchapp, Smartstatus и Smartwatch +, соодветно:

Smartstatus: Тоа покажува детални информации за времето, денот, времето, пораките, е-поштата, пропуштените повици и батеријата и на Pebble и на iPhone (на екранот погоре е прикажана само една батерија, но моментално таа е променета и покажува хоризонтално две батерии, една на врвот на друг со цртеж покрај уредот на кој секој одговара). Имаме 3 дејства (3-те десни копчиња од камче), горниот го повикува Сири, како да го имате телефонот заклучен во џеб, со притискање на тоа копче Сири ќе ве праша што сакате. Средниот се користи за средниот дел да ги промени своите информации, можностите се времето, денешните настани или музиката што се пушта. Копчето подолу предизвикува рачно ажурирање на времето и другите податоци.

Паметен часовник +: Овој Watchapp ќе ви овозможи да направите многу интересни работи, ги вклучува следниве опции;

Време: Ја прикажува временската прогноза.

Календар: Покажете ги вашите претстојни настани.

Камера: Тој го дели екранот на 2, покажувајќи 2 контроли «Стартувај фотоапарат» и «Фотографирај» (како на фотографијата погоре), и со помош на горните и долните копчиња на часовникот можеме да ја отвориме камерата и да фотографираме од далечина (нема Контрола на средина да ставам «прекинувач камера» за префрлување помеѓу предната и задната камера, тоа е нешто што го прашав развивачот и зависи од вас).

Стартувајте Сири: Јавете се на Сири како во SmartStatus.

Пронајдете го мојот телефон: Го игра класичниот сигнал за радарот „Најди го мојот iPhone“ за да можеме да го лоцираме нашиот телефон.

Активатор: Можеби најинтересното, заедно со дотерувањето на Активаторот можеме да додадеме 6 дополнителни копчиња на нашиот iPhone за да извршуваме нарачки од далечина. Имаме на располагање 3 копчиња од десната страна на Камчето во по 2 режими (притиснете и задржете) вкупно 6 дејства што можат да се конфигурираат од iPhone на пример .. Заклучете го вашиот iPhone со копчето над камчето во случај некој пријател да ве фати iPhone е отклучен за да не се грижите.

Потсетници: Покажете ги списоците со потсетници.

Пораки: Покажете ги сите ваши пораки.

Дојдовни повици: Покажува историја на повици.

Имате повеќе опции како што се Акции за да ја видите берзата, барање http, GPS екран за да го имате GPS на часовникот и Bitcoin Screen.

Вреди 5 евра во репото BigBoss и е компатибилно со iOS 6 наваму. ЛИНК

3. AppHeads

AppHeads е дотерување што повторно го открива мултитаскинготДали се сеќавате на разговорот на Фејсбук нареден во меурчиња? Па, некој виде смисла и ја позајми идејата, но со апликации.

IMG_3471

IMG_3467

IMG_3470

 

Како што можете да видите на сликите од екранот, можно е да користите неколку апликации истовремено, на пример, ако играте игра и тие ви испраќаат WhatsApp, можете да го отворите WhatsApp без да ја напуштите апликацијата за игра, и двете задачи на исто време. Работи многу непречено и се препорачува за уреди со добри перформанси и голем екран (iPhone 6 и 6+ или iPads). Можеме да ги преместиме меурчињата на кој било дел од екранот, да ги оставиме фиксирани со двоен клик на една, да ја затвориме апликацијата за повеќе задачи држејќи го меурот притиснат или да ги скриеме / покажеме со доделување на Активатор.

Го има во репото BigBoss и вреди 5 €, потребен е iOS 7 или повисок.

4. Активатор

Активаторот е клучот за мозокот на iOS, МОРА да ТИВИРА, со него можеме да го промениме природното однесување на нашиот уред за да ги автоматизираме задачите.

Активатор

Дали сакате вашиот iPhone да ви каже „Еј, батеријата е на 20%, ставете ме да се полнам!” кога ќе ти снема батерија? Со активаторот можете. Може ли да ве поздравам кога заклучениот екран ќе ви открие отпечаток од прст? Активаторот може. Кажи „Еј ти, бегај од мене!“ кога не ти го препознава стапалото? Мислам дека не треба да го повторувам, но Активаторот може.

Нема што повеќе да се каже за овој измени, веројатно веќе го имате инсталирано на вашиот уред и сè уште не го знаете вистинскиот потенцијал што го нуди, ќе бидете изненадени ако направите малку истражување (секогаш внимателно). Дотерувањето е бесплатно на репродукцијата BigBoss и е компатибилно од iOS 3 до iOS 8, доста ветеран.

5. Избор на избор на прст

Никогаш нема да ја погледнете тастатурата на iOS како пораноОткако ќе го пробате SwipeSelection, нема враќање назад. Тоа значително го подобрува пишувањето на iOS. Со ова видео ќе разберете сè.

Знам дека објавив 15 измени, но написот станува предолг. Не грижи се, јас го делам на 3 дела и утре и задутре ќе имаш уште 5 (вкупно 15). Не заборавајте да споделите и да се вратите за да откриете кои други чуда се кријат во Сидија! Јас резервирав изненадување

Врска дел 2 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Давијан dijo

  еј вашата публикација е многу интересна, кога се појавува вториот дел?

  1.    Хуан Колила dijo

   Денес ќе го објавам, останете во тек со блогот или оваа публикација (каде што ќе го ажурирам крајот додавајќи линк до дел 2), Ви благодарам многу за интересот!

 2.   Дејвид dijo

  здраво добро, сакав да прашам имам часовник од брендот spc, има андроид, би сакал да знам дали има некое измени од cydia што може да го направи 100% компатибилен со овој часовник samrtee, благодарам