150 curубопитства во видео игри кои можеби не сте ги знаеле

Видео игри

Нема неколку референци o Велигденски јајца дека програмерите на игра тие намерно ги ставаат своите наслови на изненадување на гејмерите, како посветеност или намигнување на други дела - како што се актери, филмови, серии или дури и други видео игри -.

Тоа да не ги спомнувам многу други единственост родени случајно или особеностите на некои аспекти или развој на одредени наслови. Денес ќе ви понудиме 150 необичности кои сигурно ќе содржат некои што не сте ги знаеле. Ако сте гејмери ​​и curубопитни, ве покануваме да се сместите и да го прочитате списокот што го составивме за читателите MundiVideogames.

1. Мапата за играње на „GTA: San Andreas“ е скоро 44 квадратни километри. Тоа е приближно 5 пати поголема од големината на градот Либерти, и 4 пати поголема од големината на градот Сити.

2. Играта „Ratchet & Bolt“ откажана за Megadrive 32X, имаше последен шеф висок 30 екрани и носеше околу 33 оружја.

3.Во трките на Чивава на „Божјата рака“, има куче наречено М_иками Глава (Глава на Миками), именувано е во чест на цитатот од креаторот на „Резидент зло“: „Пред да ја изгубам главата отколку да гледам“ Resident Evil 4 'пренесен на PS2'.

4. Највисокиот можен резултат во игра на „Pac-Man“ е 3,333,360 поени. Само пет лица го постигнаа тоа.

5. Сагата Oddworld5 има неколку необјавени наслови, „The Hand of Odd“, „Squeek's Oddysee“ и „SligStorm“.

6. Играта „Sega Space“ „Канал 5“ водеше правна битка против Лејди Мис Кир, која беше член на Deee-Lite, околу сличностите помеѓу неа и главниот лик на играта, Улала. Мис Кир изгуби.

7. Првиот производ што го продаде Сони беше шпорет за ориз.

8. Роботската акциона игра за PS2, „Armored Core Nine Breaker“, има режим на обука од 150 лекции.

9. Најчудната камео видео игра сигурно е „Alien Hominid“ што се појавува во една епизода на „The Sopranos“.

10. Во „RPG Metal Saga“ на ПС2 (не е објавен во Европа, дистрибуиран е во САД од Атлус) можете да пристапите до еден од завршетоците од воведот.

11. Во оригиналната аркада „Магаре Конг“, Марио се вика Jumpапман и тој е столар, а не водоводџија.

12. На Шкорпион Тенкс може да се прочита 6-цифрен број во „Хало“, овој број е датум на раѓање на уметничкиот директор на играта, Маркус Р. Лехто. Неговите иницијали се појавуваат и на ѓонот на чизмите на Master Chief.

13. Првото велигденско јајце пронајдено во видео игра, се смета дека било во „Авантура“ од Атари 2600 и се состоело од просторија каде се гледало името на креаторот на играта.

14. Стрелецот од прво лице, »Doom 3 ″, содржи референца, пронајдена на„ ingame “PDA, до британската комедија„ The office “.

15. Гај Сихи, кој го игра Jamesејмс Сандерленд во „Silent Hill 2“, е инвеститор со висок ризик, кој беше избран додека ја придружуваше својата ќерка на кастинг за уште една игра.

16. Постојат 504 парчиња опрема во „Final Fantasy X“.

7. Мајкл acksексон, на еден или друг начин, се појави во „Sonic the Hedgehog 3“, „Ready 2 Rumble Round 2“, „Space Channel“ 5,1 и 2, „GTA: Vice City“ и очигледно во „Moonwalker».

18. Уште во 1995 година, Нинтендо рече дека повеќе од 100 наслови од трети страни се во развој за допрва создаденото Виртуелно момче.

19. „Сите го сакаат Катамари“ содржи ниво на бонус што се состои од собирање милион рози. За среќа, не мора да се заврши со едно движење.

20. „ФИФА 2001“ беше првата и единствената (можеби не, се вели дека и првиот „Гран Туризмо“) користеше гребење и шмркање ЦД-а. ЦД-то холија до трева.

21. „Басна: Изгубените поглавја“ го содржи гробот на Питер Молинсе.

22. „Red Dead Revolver“ првично беше развој на Capcom, но ги продаде правата на Rockstar.

23. Играта „The Guy Game“ за PS2 и Xbox мораше да се повлече кога беше откриено дека една од девојките е малолетна кога играта беше објавена.

24. „Хало 2“ е најпродаваната игра на Xbox, се продаде во околу 8 милиони примероци. Негов најдиректен конкурент е првиот „Хало“, со 5 милиони.

25. Во „Elder Scrolls III: Morrowind“, има буба што зборува, скриена на мал остров, кој исто така е продавач.

26. „МЦК“ е изведба на јапонскиот збор за „ајде да одиме“.

27. Во „Animal Crossing“ на Nintendo 64, кој не ја напушти Јапонија, мораше да ги внесувате датумот и времето секој пат кога ќе ја започнете играта.

28. Претседателот на Nintendo of America, Reggie Fils-Aime, претходно беше постар директор на национален маркетинг во Pizza Hut. Додека беше, ги лансираше пицата Бигфут и Големиот Newујоркер.

29. Сквотот бријанијак Раз не беше секогаш главниот лик во „Психонаутите“. Првично, тоа беше ној.

30. Пред да создаде одлични класици како „Outrun“, „Shenmue“ и „Virtua Fighter“ за Sega, Ју Сузуки сакаше да биде стоматолог.

31. Главниот јунак на „Tomb Raider“, Лара Крофт, првично се викаше Лора Круз.

32. Нинтендо никогаш не му даде презиме на Марио, иако „Марио Брос“. (Браќа Марио) сугерира дека е МАРИО.

33. ПС2 играта „Астерикс и Обеликс XXL 2“ содржи повеќе од 100 пародии на ликови / наслови од други видео игри, вклучувајќи ги „Pac-man“, „Tomb Raider“, „Tetris“, „Street Fighter“ или „Super Mario“ Сонце ».

34. Кодното име за време на развојот на „Полуживот“ беше Квикер (трепет), во чест на воената база Ароухед во романот на Стивен Кинг, „Маглата“.

35. Првиот натпревар на „Dynasty Warriors“ беше очигледен ритам.

36. „Gran Turismo 2“ имаше околу 650 автомобили, „Gran Turismo 3“ не.

37. Според „Асоцијацијата на софтвер за забава“, просечен играч во САД има 33 години и игра околу 12 (колку е тоа порок).

38. Претседателот на Нинтендо, Хироши Јамаучи поседува мнозински удел во бејзбол тимот на маринците Сиетл, сега предводен од лидерот на Нинтендо од Америка, Хауард Линсилн.

39. Кеита Такахаши, режисер на игрите Катамари, ги наведува Пикасо и „Малата продавница на ужасите“ како дел од неговата инспирација.

40. Во раните фази на развој на „Final Fantasy XII“, имаше планови да се дозволи втор играч да се приклучи на играта.

41. Во 2001 година, неколку студенти создадоа верзија на Понг, наречена „Болница“ што им даваше вистински гушкање, палење или електрични шокови на губитниците.

42. Дејвид Хејтер, гласот на Solid Snake во сагата „Metal Gear Solid“, го напиша сценариото за „X-men“.

43. Скоро половина од просторот на дискот на „Elder Scrolls IV: Oblivion“ се дијалози.

44. Кога беше ослободена првата GTA (на E3 '97), на присутните им беше кажано дека ќе бидат потребни околу 3 минути да се вози од едниот до другиот град на играта.

45. На ниво на кампања за еден играч на „Хало 2, Метрополис“, фудбалска топка може да се најде скриена во таван.

46. ​​Пред да го дефинираат „Симлиш“ како нешто неразбирливо, креаторите експериментираа со јазици како украински, навахо или тагалог (филипински) (самиот Вил Брајт еднаш рече дека се заснова на навахо)

47. Вкупно беа објавени 57 игри за Nokia NGage.

48. Насловот „Пикмин“ е во чест на кучето на Шигеру Мијамото.

49. „Изгаснување“ на Сега се појави во 19 формати.

50. Игра на „Animal Crossing“ на Gamecube, може да трае до 29 вистински години, потенцијално.

51. Градите на Лара Крофт се резултат на тоа што дизајнерот Тоби Гард случајно ги намести градите на манекенката на 150% од големината што ја бараше и беше убедена од други дизајнери да го остават тоа на тој начин.

52. Во Јапонија, „Прегледен eо“ за ПС2 беше поднаслов „Нова надеж“, во чест на Епизодата IV од „Војна на Starвездите“.

53. Одреден војник во „Бог на војната“ го емитува „Вилхелм крик“, звучен ефект, што се користи во ТВ и филмови повеќе од 50 години. Можеме да го слушнеме и во „Metal Slug“, „Lost Planet“, „Scarface“ и „Lego Star Wars“.

54. Кое е најмоќното оружје во играта „Американец МекГи, лош ден ЛА“? Клипер за нокти.

55. Во Јапонија, во 2007 година беа издадени 4 игри за Dreamcast.

56. Стив Даунс, човекот кој го изразува главниот мајстор, е диџеј за една радио станица во Чикаго.

57. Во играта „Сенка на Рим“ од Капком, има бонус, наречен „Проблем со урина“, за напад врз некој што штотуку изгубил контрола над мочниот меур (јас го играв, многу е забавно).

58. Постои игра наречена „Комунистички мутанти од вселената“. Станува збор за клон Атари 2600 „Вселенски освојувачи“ од 1982 година.

59. Johnон Кармак, гуру-програмер „Дум“, е вработен волонтер во „Армадило Аероспејс“, компанија од Тексас, посветена на орбитален вселенски лет.

60. Тимот одговорен за пренесување на „Resident Evil 2“ до N64, сега е Rockstar Сан Диего (автори на „Red Dead Revolver“, „Midnight Club“ и „Table tennis“

61. „Нинтендо“ во превод значи „Остави среќа на рајот“, нешто како „остави среќа во рајот“ или „имај среќа да го напуштиш рајот“.

62. „Final Fantasy“ беше именуван за фактот дека творецот и ко-основач на Плоштадот, Хиронобу Сакагучи, ги искористи последните резерви на готовина на компанијата за да ги направи.

63. Тери Бучер, сегашен менаџер на ФК Брентфорд, ги даде воведните зборови за „Про еволуционен фудбал“ во 2001 година.

64. Истовремено со развојот на „Волкот на целосен спектар“ од Пандемиќ, за армијата беше направена понапредна верзија, со повеќе стратегија, позната како „Команда за целосен спектар“, и никогаш не беше прикажана на јавноста.

65. Заклучно со денес (2007 година), 24% од Американците над 50 играат видео игри, во споредба со 9% во 1999 година.

66. На крајот на 2005 година, Сони ангажираше уметници за графити во 7 градови во САД, за да го промовираат PSP, завршувајќи во колосална тужба и нарачка „Престани и откажи“.

67. Текстовите на песните во играта на ПСП, „Локо Роко“, се намерно напишани во неразбирливо, така што тие не можат да се лоцираат и би звучеле исто низ целиот свет.

68. Capcom е кратенка за „Капсулни компјутери“.

69. И покрај тоа што тешко дека некогаш ќе ги видите, Јоши има заби.

70. Во Велика Британија, „Рејман“ е најпродаваната игра PSX на сите времиња.

71. „Сплинтер ќелија: Теорија на хаос“ беше забранета во Јужна Кореја, бидејќи содржеше уништување на Сеул, нејзиниот главен град. Забраната беше укината на крајот на 2006 година.

72. „Resident Evil Zero“ е единствениот не-спиноф на сагата РЕ, што останува ексклузивно само на еден формат, Gamecube.

73. „Ј Алард“ е, всушност, името на Ј Алард. Се смени од Jејмс Алард.

74. „Психонаутите“ успеаја да продадат помалку од 90 илјади примероци помеѓу PS2, Xbox и PC.

75. Сите гулаби носители во „Убиец 7“ ги добиле имињата по некој женски лик од филмовите за Jamesејмс Бонд.

76. „Saints Row“ за Xbox 360 содржи повеќе од 130 лиценцирани песни, од кои 40 се класична музика.

77. Да се ​​има видео игра „Ханс“ во Нов Зеланд е кривично дело (добро е да се биде насилен, но).

78. На Е3 2004 година беа прикажани скоро 5000 игри. 1000 од нив беа сосема нови, додека 16% од игрите беа класифицирани како „едукативни“.

79. На секој од над 700 автомобили во „Gran Turismo 4“ им требаат на дизајнерите еден месец за да создадат.

80. Во американското лансирање на играта со гејбој, „Final Fantasy ¨Legend II“, цензурата на Nintendo принуди да претвори група на шверцери на опиум, во група шверцери на банани.

81. Игрите Chain Chomp од Марио се базираат на куче од маалото во детството на Мијамото, кое секогаш беше врзано за дрво.

82. Johnон Ромеро го продаде своето Ферари на eBay во 2002 година. Имаше модификација што овозможи моторот да се прилагоди со лаптоп.

83. Том Кленси најпрво ги отфрли очилата со 3 очи на Сем Фишер во „Splinter Cell“, поради неможноста очилата да бидат способни и за термички и за ноќно гледање.

84. „Flatout 2“ има повеќе од 5.000 уништувачки објекти во секое коло.

85. Оригиналниот саундтрак за „Оками“, зазема 5 ЦД-а.

86. Во „Hitman 2: Silent Assassin“, едно од нивоата содржи кутии за пица со дански текст што значи: Вистинска пица со вистински срања во неа.

87. Ослободени се само околу 2000 единици од играта Капком „Халкинг челичен баталјон“, игра на Xbox која се контролираше со контролер со 40 копчиња.

88. Xbox првично се викаше DirextX-box.

89. comе се направи стрип „Килзоне“, но издавачот банкротираше.

90. Дали се сеќавате на командата за електрична сиера за "RE4"? Исто така, беше изработена команда за катана за "Онимуша 3" што мереше скоро еден метар (за чихисот).

91. Пред да работи во компанијата, претседателот на Нинтендо, Хироши Јамаучи водеше фирма за такси и хотел „Loveубов“.

92. Непријателите што забрзуваа во оригиналниот „Вселенски освојувачи“ од 1971 година беше грешка, но заглави.

93. Најпродаваната игра Gamecube? „Super Smash Bros. Melee“, кој се продаде нешто повеќе од 6 милиони.

94. „Симс“ остана 82 недели во првите десет на компјутерите од продажбата на обединетото кралство.

95. „Metropolis Street Racer“ беше објавен 3 пати на Dreamcast, поради различните грешки во играта.

96. За време на создавањето на „Форца моторспорт 2“, креативниот тим изрече 41 казна, а две возачки дозволи беа повлечени.

97. „Платеници“ ги содржи и Хан Соло и Индијана onesонс како карактери што можат да се отклучуваат.

98. Лицето на Макс Пејн е според моделот на Сем Лејк, кој ги напиша сценариото и приказната за играта.

99. „МЦК“ првично беше развој на PSX. Исто така, роговите беа

за Јорда, не за МЦК.

100. Мега Човекот е сино благодарение на првото појавување на NES, кое имаше ограничен избор на бои.

101. Најголемата аркадна машина во светот е долга 4,11 метри и има копчиња како садови од леќа, освен екран од 1,81 метар. Во него можете да играте повеќе од 150 различни игри, да, искачување по скала.

102. За промовирање на конзолата Xbox 360 во Австралија, Мајкрософт ја организираше најголемата битка со водени балони во историјата, лансирајќи повеќе од 51.400. Не знаеме многу добро дали меѓу учесниците или сите директно до компанијата Редмонд.

103. Видео-игра за theек Мевосек од 1987 година беше првата игра во историјата која добила рејтинг 18+ поради своите насилни слики.

104. Најскапата видео игра во историјата е „GTA IV“, чија развој е повеќе од 100 милиони долари, што во овој момент веќе е доволно закрепнато. Претходната најскапа игра што се разви во историјата беше „Шенмуе“ на Дримкаст чинеше 80 милиони долари, иако не успеа да ја врати инвестицијата.

105. Замок со најмногу соби во историјата на видео игрите е оној што е претставен во „Castlevania: Симфонија на ноќта“ на Псс, со 1890 соби.

106. Најдолгата сцена што се појави во видео игра е од „Metal Gear Solid“ за Psx, се појавува кога Метал Гир Рекс е поразен и трае не помалку од 15 минути и 17 секунди. На крајот од оваа низа, повеќе од веројатно е дека заборавивме како се играше играта.

107. Играта со најмногу карактери што може да се изберат е „Лего војна на Starвездите“, што додава 96, но со тоа што можеме да комбинираме различни делови и делови од телото заедно, можеме да имаме повеќе од милион карактери што можат да се изберат.

108. „Уличен борец 2: Филмот“ е првата видео игра во историјата која се базира на филм кој исто така се базира на видео игра. Се разбира, толку многу дегенерација не може да биде добра и играта имаше огромен комерцијален неуспех.

109. „Mortal Kombat“ беше видео игра што доведе до создавање на ERSB, организација која ги класифицира видео игрите засновани на возраст и насилство во САД, каде дури и оваа видео игра беше присутна на дискусиите во Конгресот.

110. Првата стрелачка видео игра во историјата е создадена во 1961 година

наречен "Вселенски!" и траеше само 200 часа.

111. Првата „Полуживот“ е најнаградуваната игра во историјата, со повеќе од 90 награди, покрај 51 рангирање како „Најдобра игра на годината“.

112. Најголема заработка во историјата за еден ден од продажбата на видео игра има продажбата на „Хало 3“, собирајќи 151 милиони долари на првиот ден од издавањето.

113. Најголемата сага за видео игри ако го сметаме нејзиниот број на рати е несомнено „Мегаман“. Од оригиналното Нес до денес, сагата има повеќе од 43 продолженија.

114. Најдобрата фудбалска игра во историјата според оценките на корисниците е „Чувствителен фудбал“, каде што неговата огромна и зависна игра го изненади техничкото ниво на тоа време.

115. «Колин Мек Реј: Нечистотија», има елаборат реален звучен систем, во кој тие можат да се мешаат, ВНИМАНИЕ: 1.005.772.154.467.879.035.136 звуци.

116. Сите „Нипон ервејс“, јапонска авиокомпанија, имаат четири авиони целосно насликани со карактери од „Покемон“, па дури и стјуардесите носат престилки од нив.

117. Во масовно мултиплеер играта со улоги „Everquest 2“, можеме да напишеме „/ пица“ и потоа да се поврземе директно со порталот за колиба Пица од играта, прифаќајќи домашни нарачки. Многу корисно за луѓе кои не сакаат или не можат да излезат и имаат уште 32 часа да го убијат змејот.

118. Универзитетот во Вашингтон создаде во 1991 година „Виртуелен ретинален дисплеј“, технологија која користи ласери со ниска фреквенција за директно пишување информации на нашата мрежница, а нашето око станува монитор.

119. Видео играта со најголемо проширување што треба да се оди е „Вооружен напад“, со површина од 400 квадратни километри. Не знаеме дали минувајќи низ него на скејтборд отклучува награда во играта.

120. Со искористување на низа грешки, можно е да се заврши „Супер Марио 64“ на N64 со земање на една starвезда од 120-те што ги има. Игра нормално, потребни ви се 70 минимум.

121. Ралф Баер ја создаде Magnavox Oddysey во 1972 година, што ќе стане прва конзола за игри во историјата. Шест години подоцна тој ќе го создаде „Симон“ (1978), најпопуларната од електронските играчки.

122. «OXO» (1952), та-те-ти, се смета за прва видео игра со графика во историјата откако игрите во режим на текст веќе постоеја. И покрај тоа, постојат некои сомнежи дали тоа е навистина првата игра, бидејќи патентот датиран од 1947 година опишува игра со симулација на ракета со помош на катодна цевка.

123. „Пакман“ е роден една вечер кога неговиот творец, Тохру Иватани, излегол на вечера со неговите пријатели. Тие порачаа пица, а идејата за ликот му дојде на ум кога ја виде фигурата што му остана кога го зеде првото парче.

124. Јапонија претрпе голем недостаток на монети користени во фишините со доаѓањето на „Вселенските освојувачи“. Отпрвин, оваа состојба се соочуваше со намалување на цената на артиклите, но тоа не беше доволно и на крајот владата мораше да интервенира со пуштање во оптек на повеќе парички.

125. Најдобриот играч во светот на „Пакман“ се вика Били Мичел и тој постигна резултат од 3.333.360 поени во играта, достигнувајќи го нивото 255 (претпоследно ниво) со првиот живот и јадејќи го секое овошје.

126. Првата аркадна машина управувана со монети беше „Компјутерски простор“, лансирана во ноември 1971 година од страна на Нутинг Асошиејтес. Парите заработени од неговите креатори, Нолан Бушнел и Тед Дабни, тие ги користеа за да го пронајдат Атари.

127. „Полибиус“ е најмистериозната аркадна игра на сите времиња и не останува ниту една копија од неа. Според легендата, оваа загатка што се појави на неколку страници во Портланд, Орегон беше експеримент на американската влада, способен да предизвика кошмари и губење на меморијата кај играчите.

128. Не сите улични борци се борбени игри. „Street Fighter 2010“ е футуристичка акциона игра во која нејзиниот главен лик Кевин мора да се соочи со орди мутанти суштества. По неговото пристигнување во САД и како деловна стратегија на Капком Америка, името на Кевин беше сменето во Кен.

129. Во Кина, на малолетници им е забрането да играат онлајн видео игри повеќе од три часа, по неколку случаи на смртност по долги часови присуство на компјутер или играње видео игри. Претпоставувам дека тоа ќе биде заради World of Warcraft.

130. Една од најчудесните тајни на НЕС „Супер Марио Брос“ е онаа на Минус Светот или Светот -1, свет до кој може да се стигне со премин на aид и се состои од фаза на вода. И покрај тоа што Марио стигна до крајот, цевката ќе го испрати до почетокот со времето што му преостана, па ако Марио стапне на Светот -1, тој е осуден на смрт.

131. Почнувајќи од нивото 18, духовите „Пакман“ престануваат да стануваат сини и повеќе не можат да се јадат.

132. Првата маскота на Сега беше Алекс Кид.

133. „Пакман“ е познат како „Пак-човек“ во Јапонија, но токму неговото влегување на американскиот пазар доведе до промена на името поради сличностите на англиски јазик меѓу зборовите „Пак“ и „Фак“ (да повраќа и гарчар).

134. По успехот на филмот „ЕТ“, направена е видео игра за „Атари 2600“. Тие беа толку сигурни дека ќе биде бомба што направија повеќе касети од бројот на конзоли за игри што ги продадоа.

Едноставната и здодевна механика заедно со огромна грешка во играта значеше дека Атари не може да најде излез за симпатичните касети со вонземјани.

Според урбаната легенда, Атари избрал да ги закопа игрите со ЕТ во пустина во Ново Мексико, за да избегне високи трошоци за нивно складирање. На местото каде се верува дека се закопани има натпис на кој пишува: „Тука почиваат Е.Т и неговото семејство“.

135. Во „Пакман“ нема начин да се паузира играта, но постои начин да се одмори. Има место во лавиринтот до кое може да се стигне кога никој од духовите не е наоколу и што му овозможува на играчот да се скрие на место каде никој нема да ги најде.

136. „Пакман“ беше првата игра што имаше карактер.

137. Најретката игра во светот е „Светско првенство во Нинтендо 1990“ за НЕС, а во оптек има само 116 единици.

138. Дизајнот на Зелда Трифорс е заснован на знамето на јапонскиот феудален клан Хојо.

139. Американски претставник за Capcom коментира дека во Final Fight беше лош вкус за протагонистите да мора да се соочат со девојки во борба. Јапонскиот дизајнер на игри одговори дека нема девојки во играта. Кога Американецот го прашал за Отров и Рокси, Јапонците одговориле дека не се девојчиња, дека се транссексуалци. На двете „девојки“ им се сменија фризурите и костумите за конечната верзија.

140. Nintendo го измисли крстот и првиот контролер во кој беше вграден беше на NES подлогата. Сепак, сличен систем за контрола беше тој на Mattel Intellivision, кој се состоеше од диск кој кога ќе се притисне со прстот, можеше да направи разлика помеѓу 16 различни позиции.

141. „Final Fantasy VII“ беше игра дизајнирана за Nintendo 64. Сепак, Square и Nintendo имаа расправии поради касетите што ги користеше 64-битната конзола, бидејќи тие ја ограничуваа големината на игрите. Сквер, мачен, конечно ќе ја објави својата Final Fantasy за Playstation на 3 ЦД-а.

142. Првобитната Лара Крофт беше маж.

143. Моќноста на ps3 овозможува да се користи за истражување на болести.

144. Во „ловот на патки“ има момент кога веќе не можете да играте и куче стои на сред екрани и ни се потсмева, кое не може да биде убиено и покрај тоа што е застрелано.

145. Во видео играта Супер Нинтендо "Chrono Trigger" се појавува лик кој користи магија што не одговара на него. Тој се гледа како фрла оган кога неговиот елемент во играта е вода.

146. Облаците и грмушките од оригиналниот „Марио“ беа исти, но со различни бои. Истото важи и за непријателите од печурката и од печурката пошта.

147. Во „верата на Асасин“ има дрвен ормар многу сличен на Optimus Prime од „Трансформери“.

148. Во „Зелда: октарина на времето“ кога врската се среќава со принцезата, можете да видите на прозорецот слики од Боузер, Луиџи, принцезата и уште двајца лика од „Марио 64“.

149. Во борба за „Конечна борба“ во првата фаза во Хонг Конг, во позадината може да се види Чун Ли од „Уличен борец“ како јаде во ресторан.

150. Мегаман на почетокот ќе повикаше „Човек од виножито“ поради неговата способност да ја менува бојата со секоја вештина, но за среќа веќе имаше суперхерој со тоа име.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.