20 најпопуларни имиња на Фејсбук

Корисници на Фејсбук

Facebook Таа е социјална мрежа со најголем број активни корисници во светот, надминува само според бројот на корисници од страна на Google+, иако е широко познато дека активноста во рамките на екосистемот е минимална. Една од најголемите куриозитети што многумина од нас сакаат да ја знаат за социјалните мрежи е колку луѓе имаат исто име или презиме како нас, за кои насекаде има страници и групи.

Сепак, пред неколку месеци беше спроведена студија, без помош на Фејсбук во која Добиени се податоци за најчесто повторуваните имиња и презимиња, најкористените имиња и презимињата што можеме да ги видиме повеќе пати на Facebook.

Секој ден е потешко да се спроведе студија од ваков тип, но не би било лошо за самиот Фејсбук да ги обезбеди овие податоци, за кои сигурно не би требало премногу долго, а со цел да се задоволи curубопитноста на многумина.

Во моментот ви оставаме податоци со студијата спроведена пред неколку месеци и кои даваат многу curубопитни податоци.

Поврзана статија:
Како да го смените корисничкото име на Snapchat

20 најчесто повторувани имиња и презимиња

 1. 75980 - HОН СМИТ
 2. 14648 - EО Смит
 3. 13846 - БОБ СМИТ
 4. 11199 година - Мајк Смит
 5. 10254 - ХУАН КАРЛОС
 6. 10023 - ANејн Смит
 7. 10014 - Мајк Jонс
 8. 9322 - Дејвид Смит
 9. 8534 - Сара Смит
 10. 8397 - AMејмс Смит
 11. 8075 - ПОЛ СМИТ
 12. 7850 - МАРИО РОСИ
 13. 7718 - СТИВ СМИТ
 14. 7504 година - Марк Смит
 15. 7419 - КРИС СМИТ
 16. 7167 - ХУАН ПЕРЕЗ
 17. 6890 - Мајкл Смит
 18. 6807 - ASејсон Смит
 19. 6614 - HОН JOОНСОН
 20. 6244 - ЛИСА СМИТ

20 најчесто повторувани имиња

 1. 1037972 - HОН
 2. 966439 - ДЕВИД
 3. 798212 - Мајкл
 4. 647966 - ХРИС
 5. 535065 - Мајк
 6. 526198 - МАРК
 7. 511504 - ПОЛ
 8. 504203 - ДАНИЕЛ
 9. 494945 - Jејмс
 10. 484693 - МАРИЈА
 11. 473145 - САРА
 12. 446040 - ЛОРА
 13. 440356 - РОБЕРТ
 14. 434239 - ЛИСА
 15. 433717 - ENЕНИФЕР
 16. 415707 - АНДРЕА
 17. 395264 - СТИВ
 18. 392560 - ПЕТАР
 19. 385465 - КЕВИН
 20. 384864 - ЈАСОН

20 најчесто повторувани презимиња

 1. 1049158 - СМИТ
 2. 520943 - ЈОНЕС
 3. 440978 - HОНСОН
 4. 392709 - ЛИ
 5. 375444 - БРАВН
 6. 372486 - Вилијамс
 7. 328984 - РОДРИГЕЗ
 8. 311477 - ГАРЦИЈА
 9. 277987 - ГОНЗАЛЕЗ
 10. 269896 - ЛОПЕЗ
 11. 260526 - МАРТИНЕЗ
 12. 255625 - МАРТИН
 13. 239264 - ПЕРЕЗ
 14. 236072 - МИЛЕР
 15. 228635 - ТЕЈЛОР
 16. 224529 - ТОМАС
 17. 220076 - ВИЛСОН
 18. 212179 - ДЕВИС
 19. 204775 година - КАН
 20. 197390 година - АЛИ
 21. 196921 година - СИНГ
 22. 196829 година - САНЧЕЗ

Дали вашето име или презиме е меѓу најчесто повторуваните на Фејсбук?.

Извор - adweek.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Magno dijo

  Не сакам имиња

 2.   Cecilia dijo

  Кул име ВЕ МОЛАМ