Samsung Galaxy S7 Edge е избран за најдобар паметен телефон за 2016 година

Galaxy S7 раб

Секоја година англиската публикација Мобилен избор ги избира најдобрите терминали што беа лансирани на пазарот во последната година. Секоја година терминалите што се лансираат на пазарот имаат повеќе функции и карактеристики покрај тоа што се побрзи и ни нудат подобрувања особено поврзани со камерите на паметните телефони.

Од сите терминали што беа лансирани на пазарот во последната година, el Samsung Galaxy S7 Edge Тоа е оној што се смета за најдобар терминал во годината. Уште една година момците од Самсунг успеаја да ја задржат првата позиција, нешто што не е лесно со растечката конкуренција од терминали со азиско потекло.

Galaxy S7 Edge се истакна во дизајнот, перформансите и пред се одлична камера што овој терминал ни ја нуди практично во секоја ситуација. Отворот на фотоапаратот f / 1,7 многу помага да се осигура дека квалитетот на сите фотографии, дури и при слаба осветленост, ни нуди одличен резултат.

Второ го наоѓаме iPhone SE, што компанијата го лансираше пред неколку месеци за да се обиде да го покрие пазарот кој сака да ја има најновата технологија во намалена големина. Во оваа смисла, и покрај фактот што не ни нуди никаква иновативна функција, жирито ја потенцираше иновацијата во понудата на уред со оваа големина, големина од 4 инчи, која престана да биде интересна за корисникот пред неколку години.

На подиумот не можеше да се пропушти HTC 10, терминал што ни ја нуди најдобрата камера на пазарот во паметен телефон, ако не го земеме предвид Google Pixel. LG G5 е на четвртата позиција благодарение на додатоците што ни овозможуваат да ги прилагодиме и прошириме можностите на уредот. Sony Xperia XA се провлече на петтата позиција, уред кој се издвојуваше по својот екран практично без да изгуби, камера со многу добри карактеристики и сето тоа по многу разумна цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Хахахаха откажете се од алкохолот