Што очекуваме од 2013 година?

2013МВЈ

2012 Добра година беше што се однесува до видео игрите. И покрај фактот дека, можеби, не беше до претходната година кога станува збор за игри за дела како што се Skyrim, Portal 2, Gears of War 3, Deus EX: HR или Dark Souls, доживеавме неколку изданија на нови конзоли. PSVita и Wii U веќе се на пазарот и обајцата имаат

Сега ова 2013 ни е претставена навистина натоварена со новости. Точно е дека има малку потврдени игри за последниот дел од годината, каде вообичаено се оптоваруваат тешките тежини, но ова е јасен показател дека ќе ги видиме најавите и, можеби, продажбите на нови конзоли од Сони и Мајкрософт. Од друга страна, тоа не значи дека првата половина од годината е навистина натоварена титулазос. Значи, тука го имате она што го очекувам најмногу од оваа нова година.

Последниот од нас

Uncharted 3 беше разочарување. Барем за мене. Можеби беше нормално по речиси непобедлива втора рата, но приемот на титулата на Лошо куче беше некако студено. И, овој пад на квалитетот е повеќе од веројатен поради дел од тимот кој ќе се посвети на оваа нова титула.

Универзум и многу повеќе возрасен пристап, допири за преживување и неверојатен графички дел од брендот на куќа ќе ја врамуваат приказната за преживување на Elоел и Ели, двајцата протагонисти навистина се обединија.

Сака: Нешто поотворен и помалку коридорен пристап од оној на Нехартираниот.

Се плашам: Дека односот со Ели и нејзиниот „надзор“ се премногу тежок товар, типичен за титулите со слаби АИ.

GTA V

Како и со Uncharted 3, јас бев разочаран што ја завршив GTA IV. Да, одлична рекреација на градот, приказна за многу возрасни и одлично траење. Јунајтед, да, од неколку интересни места за одење, помалку алтернативи и прилагодувања отколку во Сан Андреас и премногу повторливи мисии.

Се чини дека Rockstar го има забележано и вашиот GTA V тоа ќе биде „повеќе и подобра“ книга. Во моментов, тројца главни ликови меѓу кои ќе се менуваме и еден Лос Сантос, кој, како што ветуваат, ќе бидат поголеми од оние што се мапирани од GTA IV, San Andreas и Red Dead Redemption заедно.

Сака: Тоа неопходно лудило во сагата, придружено со поголема разновидност на области, активности и мисии.

Се плашам: Дека сегашниот хардвер застари за свет со вакви димензии и, според тоа, лабав технички.

Одг XX

Сагата со која пораснав, конечно, му отстапува на 3Д графика, населување на нов континент и додавање нови суштества. Можете ли да побарате повеќе?

Сагата доживеа зголемување на квалитетот и разновидноста во своите најнови наслови, Црно-бело и нивните соодветни продолженија, па затоа треба да се очекува дека, покрај графичката промена, играта ќе го задржи и типот што може да се игра.

Сака: Одредени додатоци и подобрувања, како што се нешто подлабока приказна, добро спроведени споредни задачи и нови инспирирани Покемони.

Се плашам: Дека делото е инвестирано во графички и технички средства за занемарување на содржината на насловот што може да се репродуцира.

постари_ свитоци_он-лајн

Дури не е потврдено дека ќе излезе оваа година, за тоа ќе мора да ги прекрстите прстите. Како признат обожавател на сагата Старец свитоци и неговата волја, идејата за А. Кајгана Сагата ја најдов повеќе од интересна од самиот почеток.

Не е мистерија дека и Обливион и Скајрим имаат малку класични елементи на она што може да се смета за RPG. Така, можеби оваа рата нуди елементи од жанрот. Кој знае? Во моментов, малку што е видено изгледа прилично добро. И идејата да се патува низ целиот континент во Нирн тоа е повеќе од возбудливо.

Сака: Количини и разновидност на содржини што не држат привлечни за играта. Добра рекреација на континентот и фолклорот на сагата.

Се плашам: Месечни надоместоци. Постојат многу случаи на ММОРПГ кои, на хартија, се чинеше дека ќе останат и завршија на моделот бесплатна2 игра или паѓање во заборав.

NextGen

Орбис и Дуранго се кодовите имиња на следните конзоли на Сони и Мајкрософт соодветно. За време на последните неколку години, во одредени наслови успеавме да процениме дека тековниот хардвер ги задава своите последни удари и потребно е обновување.

Постојат многу гласини и малку потврди за можни објави, датуми, хардвер и цени на ова следната генерација. Нешто што се чини здраво за готово е неговото објавување на Е3, па дури и порано.

Сака: Вистински технички скок што овозможува не само графички подобрувања, туку и да се оди подалеку во анимациите, АИ, разорливоста итн.

Се плашам: Премногу важно за содржината што нема многу или никаква врска со видео игрите. Чудни експерименти кога станува збор за контрола или хардвер.

Wii U

Wii У тој е на улица неколку месеци и неговиот иден каталог практично е напуштено. Вистина е дека доаѓаат одлични наслови како Rayman Legends, Bayonetta 2 или Pikmin 3. Но, корисниците не се задоволни со тоа и им треба повеќе.

Трошокот на конзолата треба да биде награден со големи најави за новата Nintendo конзола која, од друга страна, би служела за спротивставување на најавите за новиот хардвер на ривалските компании.

Сака: Како што е логично, очекувам 3Д Марио, можен остров Јоши, новиот од Retro Studios и Monolith. Но, пред сè, нова Легенда за Зелда.

Се плашам: Дека рекламираниот каталог е доволен за компанијата и да поминеме празно Е3.

А ти, што очекуваш од оваа година што штотуку започна?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.