Во 2018 година можете да го смените прекарот на PlayStation Network

ps4

Поминаа многу години од тогаш многумина од нас се здобија со нашата PlayStation 3 и решија да ја направат својата прва сметка на PlayStation Network. И покрај фактот дека има добар број (вклучително и јас) корисници потполно задоволни од нивните прекар Во рамките на серверите на Плејстејшн има и други кои поради младоста, глупавоста или комбинацијата од двајцата, со години брутално жалеа за својот избор.

До денес Sony не дава можност да ја избрише сметката PSN или да го смени прекарот, доколку сакате да имате друго име, треба да направите друга сметка и да ги изгубите трофеите. Конечно, на оваа лоша вест и дојде крајот, Во текот на следната 2018 година можете да го промените вашето име на мрежата на PlayStation, време е да започнете да бидете креативни. Повеќе нема да мораме креирајте сметка за PSN ново за уживање во нашиот ник.

Тоа е нешто што корисниците на која било конзола на Sony компатибилна со мрежата на PlayStation веќе долго време го бараат. Промената на името ќе биде реалност од следната 2017 година, како што е потврдено директно од управниот одбор на јапонската компанија. И тоа е тоа сега повеќе од кога било Сони ги слуша жалбите на своите корисници за да ги задоволи, што помалку имајќи ја предвид цената што ја плаќаме за услугата PlayStation Plus.

Така е можно дека "MoOreniKoh69" и милениумски деривати што толку многу сме ги виделе во просториите за игри со повеќе играчи, Затоа што да се соочиме, кога ќе достигнете возраст ќе сфатите дека можеби не сте ја донеле најдобрата одлука во минатото. Оваа нова функција сè уште не е разграничена со време, односно не знаеме точно кој ден од 2018 година ќе можеме да го смениме прекарот на PSN (ако сакаме да бидеме јасни), но најверојатно ќе придружи се како додаток на кое било од тековните ажурирања. Добри вести кои сигурно ќе ги задоволат многу корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.