21 април би бил датумот на лансирање на новиот Samsung Galaxy S8. Доцна?

Samsung

Имајќи предвид дека официјалното претставување според последното откривање на информации е следното 29 март за новите Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 +, лансирањето ќе се одложи до следниот 21 април и ова е навистина долго време откако ќе ги видите лансирањата на LG G6 оваа недела, P10 на Huawei или дури и паметните телефони на Sony на 27 февруари на MWC. Вистината е дека на мрежата има дури и гласини кои зборуваат за нов уред на Apple за месец март, iPhone 6SE. На кратко, добра листа на уреди за избор за корисници кои чекаат да го сменат уредот во наредните денови презентациите што се наоѓаат зад аголот.

Всушност, мора да кажеме дека спецификациите на новите Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 + кои излегоа утрово се спектакуларни, но исто така и нејзината цена, која би била 799 евра за моделот на екранот од 5,8 инчи и 899 евра за моделот S8 +. Сето ова и самото доцнење на презентацијата што ќе се одржи во ујорк, може да биде сериозен проблем за јужнокорејскиот бренд кој не го поминува баш својот најдобар момент.

Затоа сега си го поставуваме прашањето дали ќе биде доцна за лансирање и тоа е дека и покрај фактот што компанијата има свои верни следбеници кои сигурно ќе чекаат на презентацијата и последователното лансирање, има многу други корисници кои нема да чекаат пристигнување на овој нов уред. и тие ќе започнат со купување на презентираните за неколку дена. И ти Дали ќе почекате за лансирање на овие нови Samsung или ќе барате други опции за купување?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.