2299 јуани ќе го чини Meizu MX6

meizu-mx6

Истекувањето на цената на следниот модел на Meizu, Meizu MX6 е јасен и ни ја кажува цената на терминалот кога ќе биде лансиран за само 4 дена од денес, односно на 19 јули. За момент, она што можеме да го кажеме е дека овие 2299 јуани се еквивалентни на нешто повеќе од 300 евра и за овој уред со спецификациите што протекоа воопшто не е лошо. Сите сме сведоци на резултатите од Geekbench добиени од овој моќен Meizu MX6 и доколку цената е навистина 305 евра како е филтрирана, можеме да кажеме дека се соочуваме со уред што ќе ја прекине продажбата откако ќе се пушти во оптек.

цена-меиз

Спецификациите на уредот се навистина моќни и дизајнот на уредите „Meizu“ не е воопшто грд, па резултатот од оваа додавање на одлична цена е дека ние ќе имаат силен конкурент дури и за Oneplus 3. Ова се спецификациите на Meizu MX6:

 • 5,5-инчен Full HD екран
 • МедијаТек процесор со десет јадра Helio X20 и графички процесор Mali T880
 • 4 GB RAM меморија
 • 32 GB внатрешна меморија за проширување преку microSD
 • Задна камера од 12 мегапиксели и предна камера од 5 мегапиксели
 • Андроид 6.0 бел слез со својот Flyme слој
 • 4.000 mAh батерија

И цена што ако е ова навистина ќе го обожаваме комплетот. Meizu има и официјална дистрибуција на своите терминали во Шпанија и ова додава плус на купувањето на кој било од нејзините терминали бидејќи техничката услуга и гаранцијата се добра точка да се земат предвид. Се надеваме дека следниот вторник, кој е денот на неговото претставување, овие податоци за цената ќе бидат потврдени тоа би ставило на маса спектакуларен паметен телефон од секој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.