23 август е потврден како датум на презентација на Galaxy Note 8

Минатиот понеделник ја повторивме гласината во која ве информиравме за можниот официјален датум на презентирање на следниот предводник на корејската компанија Самсунг, Galaxy Note 8. Три дена подоцна компанијата официјално го потврди датумот, па на 23 август сите гласини кои го опколиле овој уред ќе бидат потврдени, со што Samsung сака да го заборави Galaxy Note 7 терминал кој беше на пазарот само два месеци, од кој беше повлечен поради големиот број експлозии предизвикани од уредите во повеќето прилики кога се вршеше полнење, иако не секогаш.

Месеци по нејзиното повлекување и по соодветната истрага од Самсунг, откриено е дека батериите се причина за овој проблем. Samsung потврди преку својата официјална сметка и со сликата што го води овој напис, 23 август како официјален датум на ново лансирање, без наведување на имиња, но следува дека тоа ќе биде Note 8, бидејќи на сликата Прикажано е типичното Самсунг пенкало кое го придружува нотот од неговото појавување на пазарот.

За разлика од Galaxy S8 од кој беа познати практично сите внатрешни и надворешни детали, со Note 8, се чини дека корејската компанија ја примени приказната и сака да остави нешто да не изненади на денот на нејзиното претставување, презентација што ќе биде повторно се одржа во Newујорк, исто како и минатата година со неговиот претходник. Она што се чини дека е јасно е дека внатре ќе најдеме Snapdragon 835, придружуван од 6 GB RAM меморија. Читачот на отпечатоци ќе се наоѓа на задниот дел, како Галакси С8 и веројатно исто така XNUMX-годишниот јубилеен iPhone, бидејќи спроведувањето на ултразвучен читач под екранот е покомплицирано отколку што може да изгледа на почетокот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.