На 23 мај веројатно ќе го видиме новиот Surface Pro 5

Мајкрософт

Отпрвин се очекуваше новата петта генерација на Surface Pro да пристигне на презентацијата на Microsoft пред неколку дена, но на крајот не беше претставена. Во овој случај имаме што може да биде датумот на неговото официјално претставување за наредниот 23 мај и е тој твит од потпретседателот на уредите на компанијата, Панос Панај, најавува нов настан за месецот во Шангај. Сè во еден од Редмонд е близу и многумина од нас мислеа дека на крајот ќе го покажат тоа во презентацијата пред една недела, но не беше така.

Сега може да дојде неговиот ред и тоа е дека по лансирањето на Windows 10S и Surface Laptop, ќе дојде редот на кабриолетот на фирмата. Се зборува за важна еволуција во споредба со сегашната верзија, процесорите ќе бидат оние Lake Kaby Lake и за RAM меморијата се зборува за 8 GB LPDDR4. Солиден погон и оперативен систем, не би биле изненадени ако дојде директно со W10 S, бидејќи се очекува повеќе уреди да пристигнат со оваа верзија на оперативниот систем, сакале или не на корисниците. Во секој случај, екранот би бил 13 инчи и веруваме дека со максимална резолуција од 2k, а останатите спецификации ќе започнат да се филтрираат во следните неколку дена.

Ова е твитот во кој се потврдува неговата презентација:

Во оваа смисла, Мајкрософт веќе неколку дена е доста активен во однос на новостите и презентациите, доаѓањето на звучникот со асистентот Кортана, со презентацијата на новиот Surface Laptop и сега со Surface Pro.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.