3 бесплатни антивируси што не можете да ги пропуштите за вашиот Windows 10

Windows 10

Windows 10 презеде дел од веста во овие последни недели со сите видови упатства, совети и друга помош кои ни се корисни кога се прилагодуваме на ново ажурирање како што е ова.

Бидејќи една од најважните работи е безбедноста, секогаш е интересно тоа ајде да имаме антивирус во случај да летаат. Додека некои корисници претпочитаат да останат без програма од ваков тип за вчитување на системот, други претпочитаат да исфрлат една во случај нивниот систем да го управуваат други корисници, освен самите нив. Еве три бесплатни антивирусни програми што не можете да ги пропуштите за вашиот Windows 10.

360 тотална безбедност

360

 

Бесплатен антивирус кој е новодојден за да може да биде а од најинтересните обложувалници за компјутер Виндоус 10.

Можеби вашата мудра подготовка за бидете подготвени како антивирус пред доаѓањето на Виндоус 10 нè натера да знаеме за него сега и не сме вклучиле друг да препорача програма од овој тип од овие редови.

Програма за која се истакнува заштити купувања преку Интернет и да имаме сè што очекуваме од овој стил.

Пристапете до преземањето.

Avira

Avira

Еден од древните на местото и кој има го докажаа своето искуство како антивирус не можете да ја пропуштите вашата страница како еден од најдобрите бесплатни антивируси за Виндоус 10.

Иако ја нуди и својата бесплатна опција, која совршено ги опслужува основните потреби, таа има платена опција со повеќе функции. Не можеме да заборавиме на заштита во реално време и сите оние карактеристики што го направија една од најдобрите опции како антивирус.

Вашата веб-страница.

Windows Defender

Windows Defender

Двете обложувања рекоа тие се во согласност со се што е потребно Да бидат добро заштитени, антивирусни и други малициозни програми кои се обидуваат да се провлечат во нашиот ново ажуриран оперативен систем.

Но, со бесплатниот што е вклучен, вреди повеќе од доволно. Сигурно веќе го знаете многу и ова е Windows Defender, апликација што еволуираше и иако не ги вклучува сите подобрувања што другите ги имаат со нивните платени верзии, совршено одговара за нашите потреби од витално значење во форма на запирање на вируси и други касти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.