3 веб-страници за преземање теми за инсталирање на Windows 10

Инсталирајте нови теми во Windows 10

Пред некое време препорачавме инсталирање на Windows 10 со вклучен сериски број благодарение на Мајкрософт ја објави претходната верзија за да можат сите заинтересирани страни да уживаат во секоја нејзина придобивка. Што мислите за Windows 10 досега со неговите најнови ажурирања?

Првиот одговор може да покаже одреден договор во врска со употребата на овој оперативен систем, иако многу луѓе немаа можност да ги извршат соодветните надградби предложени од Мајкрософт; може да се најде друг можен одговор во недостаток на «Теми», мораше да почека официјалното лансирање во средината на 2015 година за да може да ужива во неколку дополнителни алтернативи за да го прилагодите. Оваа статија е наменета да ви помогне да ги добиете најновите ажурирања на Виндоус 10 и исто така да додадете дополнителни „Теми“ за овој оперативен систем.

Инсталирајте ги најновите ажурирања на Виндоус 10

Ако од која било причина не сте имале можност да го добиете Најнови ажурирања на Виндоус 10Следно, ќе ги споменеме чекорите што мора да ги следите за да присилите да ги преземат и инсталираат во овој оперативен систем. Ова во основа се претвора во неколку чекори што треба да се следат, како што следува:

 • Префрлете се на копчето Мени за старт и кликнете на него.
 • Во просторот за пребарување, напишете: Windows Update
 • Beе бидат прикажани неколку резултати, треба да ја изберете опцијата што вели „Поставки за Windows UpDate“.

Ажурирање 10 на Windows 01

Со овие едноставни чекори што ги извршивме, веднаш ќе скокнеме на нов прозорец, каде што опцијата автоматски ќе бидете избрани ќе ни помогне да ги преземеме овие ажурирања; откако ќе бидат извршени и по рестартирање на компјутерот, првото нешто што ќе му се восхитувате ќе биде врската на овој оперативен систем со OneDrive. Ако не сакате да го споделите материјалот од вашата услуга во облак, можеби треба одврзете го ID на Microsoft што обично се користи за најавување во Windows 10.

Ажурирање 10 на Windows 02

Инсталирајте Теми за Windows 10 од трети страни

Дури и ако сте извршиле ажурирање на Виндоус 10, истото нема да ви понуди нови теми за инсталирање и конфигурирајте во овој оперативен систем, затоа треба да се обидете да одите на неколку услуги на трети страни кои обезбедуваат одреден број теми што треба да се инсталираат во различни верзии на Windows и меѓу нив, претходната верзија што ја анализираме во овој момент.

1. UxStyle

Ако тргнете кон официјалната веб-страница кој ги предлага овие теми за Windows 10, ќе забележите дека во реалноста овој предлог е компатибилен наназад Мајкрософт оперативен систем.

уксистил

Кога ја преземате и инсталирате оваа алатка од трета страна, нужно ќе мора да го рестартирате оперативниот систем за да стапат на сила измените. Инвеститорот на UxStyle гарантира дека ниту една датотека што е дел од системот Windows 10 нема да биде изменета.

2. Мулти-патчер на UXTheme

Ова се случува интересен предлог иако, може да биде некомпатибилен со одредени верзии на Windows 10; воопшто, оваа алатка од трета страна работи на повеќето верзии на овој оперативен систем и 32-битни и 64-битни.

Мулти-патчер на UXTheme

Она што ја прави посебна оваа алтернатива е тоа што е таа го користи визуелниот стил што Мајкрософт на крајот го елиминираше од безбедносни причини, оваа верзија на оперативниот систем.

3. UltraUXThemePatcher

Оваа алатка можете да ја преземете од официјалната веб-страница на инвеститорот, која е компатибилна со скоро сите верзии на оперативните системи предложени од Microsoft. Ова значи дека UltraUXThemePatcher може да се инсталира од Windows XP до најновата верзија на Windows 10, се компатибилен и со 32-битна и со 64-битна верзија. Ако не знаете што мислиме со овој последен термин, ви препорачуваме да го разгледате написот каде што совршено добро го објаснувамеили што претставува поседување 32-битен и 64-битен компјутер и оперативен систем.

UltraUXThemePatcher

За разлика од првата алтернатива што ја споменавме погоре, UltraUXThemePatcher ако промени одреден број на датотеки на оперативниот систем, да се биде фактор што треба да се земе предвид и тоа задолжително не принудува на тоа направи резервна копија во случај да се појави некаков вид на дефект по рестартирање на оперативниот систем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид dijo

  Па, никој од нив не работи за мене, и јас сакам да ја сменам белата боја, не сакам да менувам ништо, некој да ми помогне, благодарам