3 места за преземање бесплатна музика без хонорар

преземете бесплатна музика

Кога ќе завршиме со работата на одреден проект, можеби е моментот кога треба да додадеме дополнителна приврзаност. Музиката е генерално онаа која станува подобра какво било аудиовизуелно дело, ресурс кој за жал многу пати не може лесно да се добие. Поволно ако има неколку веб-страници на кои може да одиме за да преземеме бесплатна музика без авторски права.

Тоа ќе биде целта на овој напис и каде, ние ќе предложиме 3 многу важни веб-страници за бесплатно преземање на оваа музика и каде, ќе имате можност да јаизберете жанр или вид на музикализација сакате за кој било личен или професионален проект.

Бесплатна музика за преземање од веб

Првата страница што ќе ја препорачаме засега е Библиотека за примероци од гумени траки, на која можете да се претплатите со бесплатна сметка, сепак, оваа задача не е од суштинско значење. Startе започнете да гледате многу мали кутии со иконата "игра"; само треба да го притиснете овој елемент за песната да започне да се репродуцира. Можете исто така да го проверите профилот на инвеститорот за да дознаете повеќе за условите за користење.

Втората алтернатива што ќе ја споменеме сега се заснова музичката библиотека што ја нуди YouTube. Треба само да отидете на нејзината врска и да разгледате различни алтернативи што ќе бидат презентирани таму. Копчето за репродукција, како и друго за преземање на кое било од нив ќе бидат присутни во тој момент. За да користите некоја од овие бесплатни музички опции, мора најавете се на која било сметка на Google, што може да биде оној што го користите за YouTube.

Конечно, услугата што ви ја нуди бесплатна музичка архива ; откако ќе отидете на интернет, ќе можете да се восхитувате на одреден број додатоци (странични ленти) со различни видови музика. Копчето за репродукција е исто така присутно таму за да можете претходно да слушате што може да преземете во зависност од проектот каде сакате да ја насочите оваа бесплатна музика.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алехандра Бурбоа dijo

  Сакам да преземам музика

 2.   Луис Хирш dijo

  Сакам да преземам бесплатни музички спотови за да ги споделам со моите пријатели од групите за фаза

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Па тоа не е проблем are има многу видеа на youtube. Требаше само да го пронајдете оној што ве интересира, да ја копирате неговата URL и потоа да ја залепите во вашата социјална мрежа или во групата што сте ја создале. Ова не крши никакви правила затоа што споделувате видеа што другите луѓе ги објавиле. Ви благодариме за вашата посета пријател.

 3.   Татјана dijo

  музиката е интересна, учиш многу работи како текст