5 алатки за поправка на оштетените AVI-датотеки од Windows

поправете ги оштетените AVI видео датотеки

Manyе им се случи барем еднаш во животот на многумина од нас презема интересно видео од Интернет и е оштетено.

Ова не е чудно или изненадувачки, иако оваа ситуација може да се должи на голем број аспекти кои не мора да значат дека наведената видео-датотека е хостирана во таква состојба. Ако има формат AVIСледно, ние ќе предложиме употреба на 5 алатки што можете да ги користите за да се обидете да ја поправите наведената датотека.

Ова е нашата прва алтернатива, која има прилично едноставен интерфејс за ракување и во која корисникот треба само да го избере малото копче за да го отвори истражувачот на датотеки и подоцна, изберете ја оштетената AVI-датотека.

бандификс

Ако AVI-датотеката е поправена со оваа алатка, ќе мора да отидете на местото каде што се наоѓа оној што сте го преземале од Интернет и кој теоретски е оштетен, каде што исто така ќе биде оној алат е поправен но со друго име.

Втора алтернатива на која би можеле да ја искористиме поправете ги оштетените (оштетени) AVI-датотеки дали е ова, што за жал може да се најде на веб-страницата на инвеститорот во «платената верзија». Постои мал трик што можете да го прифатите за да се обидете да ја вратите поправената датотека со истата алатка.

ремо-поправка-ави

Прво, мора да ја увезете датотеката во интерфејсот Remo Repair AVI за алатката да започне да ја репродуцира, а на крајот ќе се појави порака со која го прашува корисникот дали сака да ја поправи или не. Ова може да вклучува вклучување на апликацијата ако ја имаме добиено лиценцата. Поволно е да се прифати мал трик, кој размислува за задачата направи видлива папка се најде во директориумот за инсталација (кое има име "$ tp") и внатре во која треба да биде поправената AVI-датотека.

Со оваа алтернатива, многу луѓе можат да се чувствуваат пријатно, поради фактот што корисничкиот интерфејс е еден од најлесните и наједноставните за контрола.

дигитално-видео-поправка

Единственото нешто што треба да направиме е да ја избереме датотеката што сакаме да ја анализираме и која теоретски е оштетена. Последователно, на место каде што сакаме да остане поправената датотека. На дното на интерфејсот на оваа алатка има копче кое вели „Провери грешки“, кое мора да го притиснеме за да започнеме да се обидуваме да ја поправиме нашата оштетена AVI-датотека.

Иако оваа алатка ја има истата цел како оние што ги споменавме погоре, но со неа ќе имаме можност за увоз во повеќе датотеки што сметаме дека се оштетени.

divfixplusplus

Процесот на поправка ќе се изврши „во серија“, а алатката е голема предност ако во кое било време преземеме голем број датотеки и сите нив, пријави некаква грешка при репродукција. Интерфејсот на оваа алатка е покомплексен од споменатите погоре, бидејќи со неа можете да ја елиминирате листата, да додадете повеќе датотеки, да ги анализирате само грешките и секако, копчето што ќе ни овозможи да ја поправиме оштетената AVI-датотека (или датотеки) .

Интерфејсот прикажан од оваа алатка е попривлечен од оние споменати погоре. Ова првенствено се должи на фактот дека оваа алтернатива всушност станува медиа плеер, каде што треба да ја увеземе AVI-датотеката што е теоретски расипана.

kmplayer

Не е важно дали датотеката е оштетена затоа што оваа алатка, ќе го игра од почеток до крај или барем, до оние делови од видеото што не биле погодени. Нешто слично на оваа алатка го прави Gom Player, мултимедијален плеер на кој не му треба никаков вид кодеци за да може да се прикаже видео-приказот.

Со сите овие алтернативи што ги споменавме, сега можете да изберете која било од нив и да започнете да се обидувате да ги поправите или репродуцирате оние видеа со формат AVI што можеби сте ги преземале од Интернет и подоцна, откривте дека се корумпирани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Серхио Бареро dijo

    Одличен пост, коментирам со сета благодарност на светот затоа што денес во 2016 година го најдов овој пост и ми го спаси животот со avi видео кое беше оштетено. Многу благодарам!