5 причини зошто да добиете iPhone SE е одлична идеја

Јаболко

По долго чекање и огромна количина гласини што сме во можност да ги читаме, слушаме, па дури и да ги издржуваме многу недели, Apple официјално го претстави новиот iPhone SE. Овој нов паметен телефон се издвојува по својата моќ, но особено по својот екран кој ќе биде само 4 инчи. Иако ги нема многу, сепак има голем број на корисници кои претпочитаат мобилни уреди со мала големина и кои, на пример, можат удобно да се носат во џебот на нивните панталони.

Морам да признаам дека не можам да имам терминал со 4-инчен екран за мојот ден за ден, но од таа причина не можам да игнорирам дека овој нов iPhone SE е одличен мобилен уред. Исто така и во случај да имате какви било прашања, денес ќе ви покажам 5 причини зошто да добиете iPhone SE е одлична идеја.

Секако, ако сте многу јасни дека iPhone со 4-инчен екран не е за вас, без разлика колку е моќен, не размислувајте ниту за стекнување на овој нов терминал на Apple бидејќи ќе имате проблем од првиот момент во извадете го од кутијата.

Големина, предност за многумина

Досега, ако корисникот сакаше да купи 4-инчен iPhone, тој мораше да се наведнува кон iPhone 5S, нешто застарен за овие времиња и iPhone 6 веќе има поголем екран. Со појавувањето на сцената на iPhone SE, секој што сака ќе може да има iPhone, прилагоден на новото време и со мал екран.

Можеби за мене или за вас овој iPhone SE не е одлична опција затоа што ни треба поголем екран за нашиот ден на ден, но може да биде предност за многу други. 4-инчниот екран е за некои предност и за други како неповолност.

Доколку барате мал мобилен уред, iPhone SE е несомнено најдобрата опција што ќе ја најдете на пазарот во однос на квалитетот, дизајнот и перформансите, иако неговата цена сигурно ќе биде далеку од онаа на другите терминали.

Дизајнот, совршен за loversубителите на стариот iPhone

Јаболко

Иако прочитавме и слушнавме многу гласини за дизајнот на iPhone SE ова конечно, тој еволуираше многу малку во споредба со iPhone 5S. Може дури да кажеме дека ако ги поставиме двата уреди на маса, ќе ни биде тешко да ги најдеме разликите.

Тоа може да изгледа како неповолност, воопшто не е, и е дека дизајнот на iPhone 5S беше еден од оние кои најмногу ни се допаѓале низ историјата и несомнено е да го имаме повторно со iPhone SE, несомнено е аспект многу позитивни Покрај тоа, сега можеме да го купиме овој нов iPhone во боите во кои е достапен iPhone 6S, односно сребро, злато, просторно сиво и розово злато.

Мал однадвор, astвер одвнатре

И покрај големината на овој iPhone SE, во внатрешноста наоѓаме вистински astвер кој обезбедува моќ и гарантирани перформанси за извршување на каква било активност или извршување на која било апликација.

Ако го извадивме овој нов iPhone, ќе најдевме Процесор А9, ист како што се наоѓа во iPhone 6S или 6S Plus, придружен со 2 GB RAM меморија. Со ова би можеле да кажеме дека iPhone SE е двојно помоќен од iPhone 5S што би можеле да кажеме дека го заменува на пазарот.

Многумина ја поврзуваат големината на уредот со неговите перформанси, но во случај на iPhone SE наоѓаме терминал со намалени димензии, но со вистински astвер во однос на моќноста и перформансите. Големината е важна, но во недостаток на овој нов смартфон на „Епл“, тоа не е ни најмалку важно.

Камерата, подобрена и ажурирана

Јаболко

Камерата на овој нов iPhone SE е значително подобрена во споредба со онаа на iPhone 5S што монтираше 8 мегапикселна iSight камера за еден од 12 мегапиксели кои се идентични со оние што се наоѓаат во iPhone 6S. Уште еднаш, големината не е во спротивност со камерата што ќе ни понуди можност за фотографирање со огромен квалитет.

Што се однесува до другите спецификации на фотоапаратот, мора да ви кажеме дека ќе ни овозможи да снимаме 4K видео на 30 fps, 1080p видео на 60 fps и бавно движење на 240 fps со резолуција од 720p (или 120 fps со резолуција од 1080p). Плус исто така ќе биде можно да се снимат Фотографии во живо, што беше една од најголемите новини што ги донесе со себе iPhone 6S.

Секако, како задната камера би можеле да кажеме дека ги надмина очекувањата, предната е нешто позади и не е променета во споредба со она што го видовме кај iPhone 5S. Сензорот е 1.2 мегапиксели, иако да се направи повремено селфи е повеќе од доволно.

Конечно „економски“ iPhone

Кога Apple го претстави iPhone 5C, многумина од нас очекуваа дека конечно iPhone-от со намалена цена и на дофат на повеќето корисници, ќе се појави на пазарот. Сепак, се случи нешто многу поразлично и пронајдовме уред со висока цена кој главно го модифицираше неговиот дизајн и воведе голем број достапни бои.

Сега со официјалното претставување на iPhone S, корисниците конечно имаат ефтин iPhone на пазарот. Се разбира, никој не мисли дека ќе ни го дадат или ќе можеме да го набавиме по цена со попуст, би можеле да кажеме дека е економично ако го споредиме со, на пример, iPhone 6S или iPhone 5C .

Тука ви го покажуваме цени со кои iPhone SE ќе се појави на пазарот во наредните денови;

 • iPhone SE 16 GB - 399 американски долари
 • iPhone SE 64 GB - 499 американски долари

Не е зделка како што велат, но без сомнение се соочуваме со iPhone со најниска цена и дека не забораваме дека ни нуди карактеристики и спецификации многу слични на оние на iPhone 6S.

Мислење слободно

Како што веќе рековме претходно, ако треба да имате мобилен уред со голем екран, овој iPhone SE не е за вас, туку Ако барате терминал со 4-инчен екран и димензии што ви овозможуваат да го носите насекаде, овој нов iPhone е совршен за вас. И дали е дека и покрај големината ќе најдеме паметен телефон со извонредни перформанси и исти спецификации како iPhone 6S.

Може ли да ни кажете уште една причина зошто купувањето на овој iPhone SE е одлична идеја?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хејтор лопе dijo

  Многу добро
  Денес ќе кажете дека ќе биде добро да се купи iPhone SE утре ќе кажете дека е лошо, добро ќе биде вашето мислење дека луѓето ќе купат што најмногу им одговара. ..Нема да ви кажам дека е лошо, напротив, многу ми се допаѓаат Apple и Samsung… пред да го користам Samsung, тогаш ќе се префрлам на Apple и сега сум повторно со Samsung, секогаш модели од висока класа. ..назад на iPhone е создаден дека ќе биде одличен и добар паметен телефон имам iPhone 5 S tb имам 6 плус повеќе што се однесуваат на првиот за мене тоа е пасада е мала многу добро оди во џебот на lis панталони etç etç повеќе во моментов гледам неповолност да купам паметен телефон од 4 инчи ... Јас нема да купам помалку од 5.5 инчи.

 2.   Хозе муњоз dijo

  Здраво
  Не мислам дека ја споменуваш најважната причина зошто мислам дека овој модел ќе биде успех, тендинитис.
  Бидејќи користам IPhone 6, имав непријатност во прстите, што последните месеци се влоши многу, отидов на лекар кој ми дијагностицираше тендинитис, особено тетивите на палецот и показалецот од десната рака се многу воспалени и се она што тие создаваат болка.
  Без сомнение, ова е за iPhone 6, никогаш порано не го имав тој проблем. Така, од моја страна задоволен од веста и штом е достапна ја купувам.
  Конечно, мислам дека Стив sобс беше во право што iphone треба да биде само 4