5-те најдобри веб-страници за преземање фонтови

Фонтани

Пред неколку недели, во Винагре Асесино ви покажавме некои од најдобрите веб-портали за преземање позадини за вашиот компјутер. Една од најважните карактеристики кога станува збор за персонализирање на нашиот компјутер е добро да избереме која позадина одговара на нашите вкусови или хоби. Денес, ќе ви покажам компилација од 5-те најдобри веб-страници за преземање фонтови. Кога дизајнирате веб-страници или банери за веб-страници, важно е да ги изберете вистинските фонтови, така што конечниот резултат е неверојатен. Ние почнавме.

Font Squirrel

Font Squirrel е веб-портал посветен особено на преземање фонтови премија бесплатно нема авторско право, што е да се каже, од бесплатна комерцијална употреба. Во многу случаи, можеме да ги користиме преземените фонтови слободно за да ги користиме во кое било видео или работа надвор од нашата лична употреба.

Има стотици висококвалитетни фонтови, меѓу кои се: Алекс Четка, Отворен санс ... Покрај тоа, тој има дел на својата веб-страница со кој можеме обидете се да напишете збор за да видите како изгледа фонтот што подоцна ќе го преземеме.

Кооперација за изгубениот тип

Оваа веб-страница за преземање фонтови е одлична бидејќи сите тие се оригинали создадени слободно од креаторите на Кооперација за изгубениот тип. Покрај неверојатниот дизајн на мрежата, таа има и многу фонтани фонтови за употреба во вашата работа. Една од работите што најмногу го привлекува моето внимание во врска со ова место е дека фонтовите можат да се преземаат бесплатно или да се плаќаат за што сакаме. При преземање на фонтот, можеме да ставиме пари на вашата сметка ако сметаме дека изворот ги заслужува. Еден од моите омилени, без сомнение.

Лига на подвижен тип

Следната веб-страница на петте што ќе ги коментираме е Лига на подвижен тип, веб-страница за преземање на типографски фонтови каде што има малку фонтови, но сите се создадени од трите члена што го сочинуваат овој портал за бесплатно преземање. Исто така, како фонт верверица, фонтовите можат да се користат каде било се додека се презентираат соодветните лиценци достапни во проектот GitHub. И покрај неколкуте извори што ги имаат, квалитетот што ни го нудат е неверојатен.

Фонтабрик

Овој проект е исто така дел од независноста на низата луѓе кои се борат против самата оригиналност и креативност на луѓето. Иако многу од изворите достапни во Фонтабрик се бесплатни, има многу малку фонтови кои чинат пари; И покрај тоа, и платените и бесплатните фонтови се со неверојатен квалитет и можат да се користат во секоја лична работа што ја работите. Од 5-те веб-страници што ви ги презентирам денес, Фонтабрик ми е омилен без сомнение.

Имплалари

И, конечно, ја имаме веб-страницата Impallari, веб-страницата што ви ја презентирам со помалку фонтови. Но, јас го одбрав затоа што изгледа како одличен проект што неговиот креатор, Пабло Импалјари, ќе го спроведе без сомнение. Многу типографските фонтови што ги наоѓаме во Импалјари се со отворен код за да можете да ги користите без страв од кршење на какво било авторско право. На ист начин како и друга од претходните веб-страници, фонтовите се бесплатни, но ако се чувствуваме како да можеме да платиме нешто за нив.

Повеќе информации - 8-те најдобри веб-страници за преземање позадини


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.