Телевизори со повеќе од 50 инчи, кој да избере?

Телевизори со повеќе од 50 инчи, кој да избере?

Дали размислувате да ја реновирате домашната телевизија и да му дадете пасош на стариот уред? Дали веќе сте погледнале многу брошури и онлајн продавници и не знаете кој модел да го изберете? Дали имате дневна соба толку голема што Брејди Луѓето би можеле да живеат во неа? Потоа она што го сакате е телевизија од најмалку 50 инчи, од оние во кои се чини дека сликата ќе се појави на вас и со кои ќе уживате во вашите филмови и серии како никогаш порано.

За среќа, денес, снабдување со телевизии кои се околу 50 инчи големината на екранот и многу повеќе, е навистина разновидна, за да можете да испитате добар број на брендови, модели, цени на студии, карактеристики и многу повеќе. Негативниот дел од таквата понуда е што можеме да полудиме обидувајќи се и на крајот да не се сеќаваме на карактеристиките на еден или друг модел. Затоа, денес во Вести за гаџети ние сакаме да ви дадеме рака и да ви го олесниме пребарувањето предлагајќи една споредба на телевизии 50 инчи или повеќе што би можеле да ги задржите. Можете ли да дојдете со нас?

SAMSUNG UE50KU6000

Да го започнеме нашиот избор со ова SAMSUNG UE50KU6000, неверојатен телевизор со 50-инчен 4K UHD екран, што вклучува интегрирани звучници, две порти USB 2.0 за да можете да поврзете pendrive или надворешен хард диск полн со филмови и серии, со поврзување Етернет, функција за поместување на времето, 3 HDMI порти да поврзете други уреди како што се BluRay плеер, Apple TV или Chromecast меѓу другите, Smart TV со оперативен систем Tizen, Енергетски рејтинг, компатибилен со системот за монтирање VESA, за да можете лесно да го закачите на wallидот и многу повеќе.

SAMSUNG UE50KU6000

Нејзините главни предности вклучуваат многу добар квалитет на слика без рефлексии и со оптимален агол на гледање, така што нема да мора да ја загревате главата правејќи прилагодувања; исто така има добар квалитет на звук, добар број конектори како што веќе видовме, и е така многу лесен за употреба. Сето ова без да заборавиме на Интегриран паметен телевизор благодарение на што можете да играте игри кои не се претерано тешки, да сурфате на Интернет и да уживате во многу апликации како YouTube, Netflix итн.

Ние правиме скок кон друга од најисториските и најпознатите технолошки брендови со оваа телевизија Panasonic VIERA TX-50DX780E со 50 инчен екран во дијагонала Ултра HD (3840 x 2160 пиксели) и со 3Д и паметна телевизија интегриран.

Panasonic VIERA TX-50DX780E

Овој телевизор Panasonic VIERA TX-50DX780E има прекрасен дизајн меѓу чии главни карактеристики можеме да го потенцираме постоењето на два интегрирани звучници, поврзаност Bluetooth, дигитален аудио излез, две USB 2.0 порти и една USB 3.0 порта, енергетска сертификација А, поврзаност Етернет, Компатибилност на системот за монтирање VESA, разни режими на звук, разни режими на паметна слика, три HDMI порти, Smart TV со оперативен систем Firefox OS, WiFiитн.

Како што можете да видите, тоа е многу комплетен 50-инчен телевизор меѓу чии главни предности можеме да укажеме на добар квалитет на звукот, лесна употреба, мала потрошувачка на енергија, бројни и разновидни опции за поврзување и широк агол на гледање.

Panasonic TX-50EX780E

Остануваме со иста марка, Panasonic, но со поинаков модел (внимавајте затоа што номенклатурата варира од претходната со само една буква). Станува збор за ова Panasonic TX-50EX780E, телевизија со 50 инчен UHD екран (3840 x 2160 пиксели) 4K HDR 3D со кое можете да уживате во автентично кино искуство, но без да ја напуштите дневната соба.

Panasonic TX-50EX780E

Овој фантастичен телевизор има врвни опции како што се две USB 2.0 порти и една USB 3.0 порта, дигитален аудио излез, приклучок за слушалки, четири HDMI порти, опција за снимање на тврд диск или pendrive, поврзување Bluetooth за да можете да поврзете тастатура и глувче, енергетски сертификат А, компатибилност со системот за монтирање VESA, два интегрирани звучници со по 10W моќност, Паметен ТВ „Мој почетен екран 2.0“ со пристап до Нетфликс и други апликации и многу повеќе. Без да заборавам а дизајн на навалување и подигнување способен да се прилагоди на сите средини и опкружувања,

Меѓу неговите главни предности, како и претходниот модел, можеме да потенцираме дека е многу лесен за употреба, троши многу малку енергија, нуди добар квалитет на слика без рефлексии со широк агол на гледање, и опциите за поврзување се навистина широки. Без да заборавам а дизајн на навалување и подигнување способен да се прилагоди на сите средини и опкружувања.

LG 55EC930V

Toе направиме мал скок во големина додека ги менуваме брендовите за да зборуваме за овој телевизор LG 55EC930V што нуди аудио и видео искуство необично.

LG 55EC930V 50-инчен закривен телевизор

Како што можете да видите на сликата погоре, ние сме пред а закривен екран со големина на екранот од 55 инчен Full HD (1920 x 1080), нешто повисок од моделите што ги видовме досега, панел за технологија OLED благодарение на што ќе можете да уживате во повеќе дефинирани сенки, почисти црни и многу поживописни и длабоки бои, заедно со 3д технологија.

Ниту, пак, можеме да го заборавиме неговиот елегантен дизајн, исклучително тенок, како и вклучувањето на Функција за паметен телевизор со оперативниот систем webOS што ќе ви овозможи да сурфате на Интернет и да имате многу апликации на вашиот телевизор директно како што се Netflix, Wuaki TV, YouTube и многу повеќе.

Други значајни карактеристики се постоењето на четири HDMI портитри USB 2.0 конектори, AV влез, функција за снимање на pendrive или надворешен тврд диск, можност за поврзување на тастатура и глувче, Wi-Fi конекција, два интегрирани звучници од по 10 W напојување итн.

Така, нејзината главна предност е огромен квалитет на слика на OLED технологијата додадена на поголемо потопно искуство со закривен дизајн на екранот и бројни и разновидни опции за поврзување.

Сони KD-49X8308C

И од Јужна Кореја одиме во земјата на изгрејсонцето со една од најпопуларните брендови на сите времиња, и во слика и во звук, телефонија и секако, видео игри. Мислам на Сони и овој телевизор Сони KD-49X8308C со кои можеме да уживаме во нашата омилена содржина како што никогаш не сме замислувале благодарение на нејзината 50-инчен ултра HD 4K LCD екран (3.840 х 2.160) која ја интегрира IPS технологијата што ни овозможува извонреден квалитет на видот со природни бои и голема острина, дури и со безгрижни и / или подвижни слики, консолидирани благодарение на технологијата Motionflow.

Сони KD-49X8308C

Не можеме да изоставиме убаво елегантен дизајн, со многу квалитетни завршни работи, како што е типично за Sony. Исто така, да се биде компатибилен со системот за монтирање VESA, можеме да ја поставиме нашата телевизија на wallидот и на тој начин да уживаме во уште повеќе кино филмско искуство.

Во однос на звукот, тој има моќен звучник Bass Reflex кој нуди а добар квалитет на звук. И, ако сакате да поврзете други уреди, нема да имате никаков проблем затоа што има Sony KD-49X8308C три USB порти y четири HDMI порти.

Филипс 50PUH6400

Веќе видовме пет одлични опции, но имаме уште нешто да видиме. Во овој случај, застануваме да ја анализираме оваа телевизија Philips 50PUH6400, уред со интегриран Smart TV и со многу внимателен, убав и елегантен дизајн, со стапало што совршено одговара со намалениот дизајн на неговите странични рамки, и кој е исто така компатибилен со системот за монтирање VESA, за да можеме целосно да уживаме во нашата омилена серија или во таа долгоочекувана игра.

Паметниот телевизор Philips 50PUH6400 има а 50 ″ 4K Ултра HD LED дисплеј што нуди извонреден квалитет на сликата што се подобрува со вклучување на технологии Микро затемнување Про, благодарение на што можеме да го конфигурираме контрастот на екранот врз основа на количината на светлина што е достапна во нашата дневна соба или спална соба и Природно движење, што ја зголемува острината и флуидноста, така што можеме да гледаме подвижни слики без практично изобличување. И, ако сето ова ви се чини малку, технологијата Pixel Plus Ultra HD обезбедува многу поживописни и поинтензивни бои.

Покрај овој врвен квалитет на сликата, ТВ-функциите се одликуваат три USB порти y четири HDMI порти за да можеме да поврземе широк спектар на апарати; исто така има Поврзување WiFi, 8 GB простор за апликации, Андроид телевизија како оперативен систем Smart TV и многу повеќе. Ах! И тоа е енергетски сертифициран А, така што е одговорен за околината и нема да ви создаде стравови на сметката за електрична енергија.

Samsung UE49KS7000

И завршуваме со истиот јужнокорејски со кој започнавме и со овој телевизор Samsung UE49KS7000 49 инчен екран (добро, малку помалку од она што го видовме досега, но не станува збор ниту за борби хаха) Ултра HD 4K HDR LCD со осветлување на работ што располага со четири HDMI порти и тони дополнителни врски, како и со одлики SmartTV.

SAMSUNG UE49KS7000

Но, можеби главната точка на овој телевизор е тоа што нуди а врвен квалитет на слика и звукили, многу слични, па дури и понекогаш подобри од другите модели од други брендови и сепак можеме да ги најдеме по подобра цена.

Се разбира, како што веќе посочивме на почетокот, оваа листа е само предлог со некои од најдобрите телевизии од 50 ″ или повеќе што можеме да ги најдеме на тековниот пазар. Можеме да наведеме и други примери како што се Panasonic TX-50CX700, the Samsung UE55JU6400 и многу други. Кој е вашиот предлог? Дали неодамна ја реновиравте домашната телевизија? Дали веќе сте се одлучиле за специфичен модел? Кажете ни за тоа и ќе им помогнеме на другите читатели кои ја бараат и снимаат својата најдобра телевизија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.