50.000 прегледи на страници. Следна станица 2.000 дневни посетители

Лого со оцет убиец

HЗдраво на сите, нешто повеќе од месец и половина (52 дена) со сите вас ги прославив 10.000 прегледи на страници во VinagreAssino.comВо тој пост, се збогував со надеж дека ќе ви кажам наскоро дека блогот порасна на 50.000 прегледи на страници. Затоа, денес сакам да славам со вас дека оваа бројка падна во текот на утрово, во моментов е над 51.000 XNUMX натоварени страници и затоа можам да потврдам дека оваа цел е веќе исполнета.

EОва значеше раст од повеќе од 400% за истиот временски период, што укажува дека блогот во моментов е во добра здравствена состојба. Тоа несомнено му помогна на фактот дека се ажурира скоро секојдневно во овој период и на влезните врски што блогот ги добива од други страници. Многу од овие врски се од корисници кои сакаат што наоѓаат на овие страници и ги даваат како референца на различни страници. Сакам искрено да им се заблагодарам на сите овие читатели кои го поврзуваат блогот затоа што тие во голема мера го помагаат растот на VinagreAssino.com.

Последни посети на блогот во октомври

Lтој, најверните корисници, кои се малку, но многу учеснички во моментот, ќе забележат дека блогот постојано го менува својот дизајн. Функцијата е додадена за да може да испраќате е-пошта до пријател кога ви се допаѓа некој од статиите и денес можноста за вклучете ја вашата веб-страница во потписот од коментарите.

EСе надевам дека ова не значи зголемување на спам и дека едноставно охрабрува повеќе луѓе да учествуваат на блогот, да придонесат за своите идеи или да коментираат за нивните сомнежи. Патем и сакам да го искористам фактот дека овој напис ја надминува нормалната тема на Оцет убиец да го споделам со вас следниот рефлексија:

ÚВо последно време стана мода да се инсталира додаток во блоговите што дозволува наградете ги најактивните коментатори добивање на влезни врски до вашата веб-страница. Ова значи дека ако сте еден од најактивните коментатори на блогот со голем број страници и добар индексирање во Google, ќе добиете десетици, па дури и стотици влезни врски кон вашиот блог, некои со висока PageRank. Во принцип, сè изгледа одлично, Google открива дека вие постоете, добивате тони Влезни врски и вашиот блог станува повидлив за секого. Но, што ќе се случи ако престанете да коментирате за оние блогови што ви испраќаат толку многу врски? Потоа одеднаш и по следното индексирање на страницата што ве поврзува, сите тие врски исчезнуваат како нормални.

«Како ќе се земе Google дека една страница добива стотици врски неколку дена, а потоа сите исчезнуваат одеднаш? »

SАко бев администратор на пребарувач, и почнувајќи од фактот дека овие врски може да се идентификуваат како дел од а блогрол, Мислам дека би можеле да го идентификувате ова однесување како одбрана од спам со тоа што страницата ги отстранува врските и затоа ќе мора да го прегледате рејтингот на страницата што не е поврзана. Во секој случај, претпоставена придобивка може да се случи да добие некаков вид «Бонус малнус» со ненадејната промена на бројот на врски.

PЗа сите горенаведени, размислувам повторно за учество на страници што имаат ваков тип додаток. Решението може да биде потпишување, но не вклучување на вашата URL во коментарите, со што се спречува секој што ги чита вашите коментари да знае повеќе за вас, или можеби во изменете го приклучокот Давање можност на коментаторот да учествува или не меѓу најистакнатите коментатори. Па, го оставам во воздухот и би било убаво да го знаете вашето мислење за тоа.

Компјутерски убиец?

Vзаборавајќи на прашањето за промените во коментарот за дизајнот што засега морав да го отстранам заглавието VinagreAssino.com бидејќи бев во можност да потврдам дека тоа предизвика ефект на одбивање кај многу луѓе. Овој блог е наменет за луѓе кои сакаат да научат да користат програми и кои во многу случаи немаат многу искуство со Интернет. За овие корисници да стигнат до страницата и да најдат напишано «Убиец», на а локва крвСе чини дека тие не инспирираа многу доверба. Засега и додека размислувам како да се реши овој проблем, ќе го оставам тековниот заглавие што гласи „Прирачници и упатства“ дека на крај краева е она што многу луѓе го бараат и со тоа никој не се плаши :).

PНа крај, и како и секогаш, сакам да им се заблагодарам на сите што го посетуваат блогот и особено на оние кои коментираат и активно учествуваат помагање на други корисници. Следната цел на блогот е да достигне 2.000 уникатни посетители дневно, што се надевам дека ќе се случи во период од околу два месеци од сега.

MТолку долго ќе продолжам да објавувам повеќе написи за да ги олеснувам компјутерите за сите што започнуваат. Дотогаш добивате многу лозови поздрави.

Vнепријатни Aсесино.

Базен со крв оцет убијци


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)