7 апликации за креирање веб-форми

Почетна

Секоја компанија што има услуга за продажба преку Интернет, која било веб-страница што објавува специфични информации за некоја тема ... треба да биде во контакт со своите читатели, покрај тоа што е во редовен контакт со своите корисници на различни начини. Најдобар начин да останете поврзани со клиенти или читатели Тоа е преку формулари за контакт.

За среќа, има неколку услуги преку Интернет кои ја олеснуваат нашата работа при креирање на формулари без да треба веб програмер за да може да го вметне на нашата страница. Направивме список на неколку онлајн алатки кои ни овозможуваат да создадеме едноставни форми за вметнување на нашите веб-страници.

форми на Google

гугл-форми

Сеприсутниот Гугл, како може да биде, е вклучен во сè, дури и во создавањето форми. Google има можност да го олесни тешкото. Формуларите на Google се многу лесни за употреба и ги имаат основните функционалности што можеби ќе треба да создадеме форма на едноставен начин, како што се спроведување анкети и барање информации.

Да креирате формулар преку услугите на Google имаме два начина, или преку Drive или преку Google Docs. Можеме да користиме една од темите што ни ги нуди за дизајнот. Подоцна ги воведуваме прашањата, полињата што треба да ги пополните, помагаме на текстовите доколку е потребно, воспоставуваме типови на одговори ...

Форма

форма-страница

Од 1998 година Ф.ormsite помогна да се создадат професионални мрежни HTML-форми и интернет-истражувања. Тие имаат повеќе од 100 однапред вградени веб-форми преку кои можете да направите регистрации, резервации, безбедни нарачки, да најдете корисници и управување со плаќањето.

Формите се создадени влечење и испуштање на посакуваната локација. Повеќе од 40 типови на прашања се достапни што ви овозможуваат да креирате скоро секаков вид веб-форма или истражување. Откако ќе почнат да се собираат резултатите, FormSite ни нуди функционалност за е-пошта за анализа, споделување и преземање на податоците.

Форма Пекара

форма-пекара

Со FormBakery можеме направете професионални форми со леснотија. Создавањето форма со FormBakery е многу едноставно: мора да ги влечете и испуштите елементите што сакате да ги додадете во формата. Од самата страница можете да тестирате дали работи, без да мора да ја тестирате на вашата веб-страница. Подоцна моторот FormBakery ќе го создаде кодот за да го додаде, откако ќе биде потврден, на нашата веб-страница.

Како и со „Документи на Google“, можеме да избереме помеѓу широк спектар на теми да ја прилагодиме нашата форма.

Формулар

форма-монтажа

Ако не ни треба толку многу професионализам, можеме да ја избереме опцијата FormAssemble. Има многу функционалности, меѓу кои не може да се креираат формите користејќи ја опцијата drag and drop. Интерфејсот е многу лесен за употреба, имајќи помалку опции, но крајниот резултат е многу практичен.

FormStack

форма-оџак

Е алатка помоќен за создавање форми. Тоа е идеално решение ако сакаме да воспоставиме врска со податоци што се наоѓаат на различни места.

Со FormStack можете да создадете моќни форми за неколку минути, дозволувајќи им собира информации, плаќања, записи, резервации.... Сите овие податоци се зачувани во безбедна база на податоци FormStack, за да може да ги добиеме според нашите потреби преку персонализирани извештаи.

Јотформ

jotform

JotForm, е потполно бесплатна веб-апликација, со која можеме креирајте форми за веб-страници на прилично едноставен начин. За да ги создадеме, мора да додадеме разни елементи што ги сочинуваат нашите форма, меѓу кои ќе најдеме наслови, копчиња, менија, полиња за текст итн.

HTMLForm

html-форма

HtmlForm е апликација која ни овозможува графички креирајте форми на Интернет целосно персонализирана, за да ја користите апликацијата не е потребно да се регистрирате, само треба да го притиснеме копчето "Почни сега”И пополнете некои податоци за да создадете ја нашата форма.

Повеќе информации - Веб-верзии за читање новости и извори


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.