7 гласини за iPhone 7 кои наскоро ќе се остварат

Јаболко

По долго чекање и многу гласини Јаболко минатиот понеделник потврди дека на 7 септември тој официјално ќе го претстави iPhone 7Иако името на новиот терминал Купертино допрва треба да се потврди, бидејќи има многу кои сугерираат дека тој конечно би можел да се крсти како iPhone 6 SE. Секако, фактот дека настанот е закажан за 7ми, сугерира дека ќе видиме iPhone 7.

За новиот iPhone знаеме огромна сума гласини во последно време, некои многу веродостојни, а некои други, кои несомнено ја носат ознаката на голема лага. За да ги ставам во ред, решив да го напишам овој напис денес со наслов 7 гласини за iPhone 7 кои наскоро ќе се остварат, поточно на 7 септември.

Пред да започнете, запомнете дека сè што ќе прочитате овде се едноставно гласини за новиот iPhone 7, од кои некои, благодарение на индициите дадени од Apple, веќе се сметаат за потврдени, иако до настанот за презентација нема да можеме да потврди го.полна форма.

IPhone 7 ќе биде најшарениот во историјата

Јаболко

Во iPhone 7 ќе видиме како Apple воведува некои промени во однос на дизајнот, со на пример репозиционирање на антените за поврзување на задниот дел, кои беа прикажани дури и без прикривање на задниот дел од уредот. Покрај тоа, исто така, ќе видиме како новиот мобилен уред од Купертино пристигнува на пазарот во нови бои.

Според гласините, можевме да видиме терминал во боја потемна просторија сива од сегашната и една во аплаудирана сина боја, што може да се нарече длабоко сина. Можеме да видиме и повеќе бои на располагање за новиот iPhone 7 и во последните неколку часа многу сигурни извори сугерираат дека може да стигне до пазарот во најмногу 5 различни бои.

Конечно можеме да се збогуваме со 16 GB меморија за складирање

Со доаѓањето на iPhone 7 ќе видиме како верзијата со 16 GB меморија конечно исчезнува и посакуваната верзија од 32 GB се појавува на сцената. Со ова внатрешно складирање, многу корисници ќе ги запрат проблемите што ги имаат сега и кои ги спречуваат да инсталираат апликации до ажурирање на оперативниот систем iOS, бидејќи немаат слободен простор за складирање.

Според сите гласини што можеме да ги видиме три различни верзии, од кои една од 32 GB веќе зборувавме и уште две од 128 и 256 GB. Без сомнение, скокот помеѓу верзијата од 32 GB и верзијата од 128 GB се чини доста важен, но директната последица од исчезнувањето на верзијата од 16 GB е исчезнувањето на верзијата што имаше 64 GB внатрешно подигање.

А10, моќниот нов процесор

Јаболко

Ајфон 6с имаше процесор А9 кој можеше да се пофали со 70% побрз процесор од претходната генерација. Со доаѓањето на iPhone 7 на пазарот ќе видиме како внатре го наоѓаме A10, уште помоќен процесор кој ќе ни понуди подобри перформанси.

Како што обично се случува во овие случаи, ние мора да ги тестираме можностите на новиот процесор и да го видиме тоа понуди за изведба заедно со новата верзија на iOS, кој исто така ќе биде официјално лансиран на 7 септември.

Екранот True Tone

Познат како Дисплеј True Tone со две опсези во бои Тоа беше една од најголемите новини што можевме да ја видиме во 9.7-инчен iPad Pro и тоа сега ќе дојде и на новиот iPhone 7.

Овој тип на екран ни нуди чувство кое е повеќе слично на оној на хартијата. Технички би можеле да кажеме дека ја апсорбира светлината што го опкружува уредот и се прилагодува на него. Покрај тоа, практично не се рефлектира светлина, што ги намалува рефлексиите на минимум.

Квалитетот на новиот екран на iPhone 7 би бил несомнено несомнен и тоа е што DisplayMate веќе го препозна екранот iPad Pro како најдобар од сите на пазарот.

Целосен застој до 3,5 мм приклучок

iPhone 7

La исчезнувањето на 3,5 мм Jackек е една од најстарите гласини за iPhone 7 и дека практично знаевме истовремено дека се знаеше дека Apple го започна развојот на овој терминал. Се подразбира дека сите веќе го претпоставуваат тоа како реалност на која ќе треба да се прилагодиме.

Со исчезнувањето на овој приклучок, ќе добиеме поголема батерија, посакувана отпорност на вода и исто така повеќе батерија што ќе ни понуди поголема автономија. Seeе видиме и како се појавуваат нови слушалки на сцената, кои во моментот не знаеме дали ќе бидат вклучени како порано меѓу додатоците што ги добиваме при набавка на iPhone.

IPhone 7 ќе има двојна камера

Според огромна сума гласини iPhone 7, барем во верзијата Pro, ќе има двојна камера, што ќе ни овозможи да направиме фотографии со повисок квалитет, на пример, во секоја светлосна ситуација. Во последниве денови, исто така, започна да кружи информација дека оваа двојна камера може да биде присутна и на iPhone 7 Plus и не само на iPhone 7 Pro.

Според мене, ова е гласина дека јас не сум пораснал и би бил изненаден што Apple нема да ја постави својата двојна камера на сите верзии на iPhone. Покрај тоа, ниту Pro верзијата на iPhone 7 не ми одговара. Haveе мора да почекаме следниот 7 септември, но мислам дека ќе видиме само два нови iPhone и обајцата со сè попопуларната двојна камера.

Копчето Home ќе биде тактично

iPhone 7

Копчето Home е еден од најголемите проблеми што Apple ги даваше низ историјата на iPhone, а тоа е дека континуираната употреба завршува во многу случаи да го расипе. Можеби затоа, оние од Купертино се решија да го направат првиот чекор од, се надевам, не премногу долг пат, за да стават крај на копчето Home.

Со доаѓањето на iPhone 7 ова ќе биде тактилни со хаптички фидбек и ќе се погрижат да не се расипат лесно како досега. Seeе видиме дали оваа гласина е потврдена и ако го сториме тоа, можеме да започнеме да го сметаме времето што е потребно за ова копче целосно да исчезне.

Кои гласини за iPhone 7 од сите оние што ги разгледавме, дали мислите дека конечно ќе бидат потврдени на 7 септември?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.