7 Интернет услуги за испраќање пораки што ќе бидат избришани откако ќе бидат прочитани

согорувајте букви откако ќе ги прочитате

Без да мора да бидеме тајни агенти на ЦИА или на кое било друго приватно истражно тело, во одреден момент можеби ќе ни треба една од овие мрежни услуги што ќе ни овозможи да испраќаме пораки до одреден контакт, што ќе ја има карактеристиката на автоматски се брише откако ќе се прочита.

Ние не се осврнуваме на употребата на е-пошта за еднократна употреба, како што споменавме во одредено време, туку на употребата на кој било вид на онлајн услуги кои ни помагаат да напишете порака, испратете ја и почекајте да се самоуништи откако ќе бидат прочитани.

1. DestructingMessage

Првата алтернатива што ќе ја споменеме во овој момент е DestructingMessage, да се биде еден од најинтересните мрежни услуги на кои наидовме; Onlyе треба само да одиме на официјалната веб-страница и да избереме што сакаме алатката да ни направи.

DestructingMessage

Токму таму постои можност за добивање линк за нашата порака (или користете е-пошта), колку треба да трае пораката откако ќе бидат прочитани и секако, областа за да напишете ја пораката. Кога ќе го притиснеме копчето „креирај порака“ на дното, новиот прозорец што ќе се појави ќе побара од нас адреса за е-пошта на која сакаме да ја испратиме.

2. Запали белешка

Оваа втора алтернатива е изменета неодамна, бидејќи во нејзините први верзии може да се користи како една од услугите на Интернет за испрати пораки кои подоцна ќе се самоунишат.

Изгори белешка

Ако одите во официјалната веб-страница на Burn Note Може да се восхитувате дека постои верзија за мобилни уреди со iOS и друга за Android. Можете да изберете која било од двете од вашиот мобилен уред, да ја напишете пораката, да ја испратите и да дефинирате, периодот на важење на истиот, така што тој ќе се уништи откако ќе се прочита.

3. Брзи заборави

Оваа онлајн алатка Тој е многу сличен на првиот што го разгледавме порано; Интерфејсот е прилично едноставен и јасен, не бара никаков вид на регистрација на податоци и информации од страна на корисникот што сака да ги користи.

Брзи заборави

Треба само да ја напишеме пораката, да го дефинираме времетраењето на истата пред таа да се самоуништи и секако, тајно испратете го на е-пошта дека сакаме.

4. Наметка

Интерфејсот со кој претставена е оваа алтернатива таа е попривлечна од оние што ги споменавме погоре.

Наметка

Секое од полињата што ќе можете да му се восхитувате на неговиот интерфејс е многу слично на она што генерално ќе го користите во вашиот конвенционален клиент за е-пошта. Ова значи дека ние само треба напишете ја е-поштата на лицето на кое ќе му испратиме пораката, напишете што сакаме да испратиме, опција да ставите лозинка и секако, самоуништување, опција што ја споделува со други дополнителни на дното на нејзиниот интерфејс.

5. Приватна забелешка

Ова е друга онлајн услуга што би можеле да ги користиме за истата намена; интерфејсот предложен од инвеститорот покажува мал волшебник што треба да се следи.

Приватност

Willе ни помогне да ја креираме пораката, да ја добиеме врската до неа и конечно да ја испратиме со време на самоуништување откако ќе биде прочитана.

6. Оваа порака самостојно ќе се уништи

Иако неговото име е предолго, во официјалната веб-страница Инвеститорот само ги постави акронимите за подобра идентификација со корисникот.

Оваа порака самостојно ќе се уништи

Тука ќе треба да го користиме само долното поле за да напишете ја пораката што сакаме да ја користиме; Исто така, мора да ги прифатиме политиките за употреба и да напишеме лозинка, која секој што ја прима пораката може да ја користи за да може да ја прочита нејзината содржина и, потоа, да се самоуништи.

7. OneShar.es

Оваа алтернатива има поцелосен интерфејс од оние споменати погоре. Тука исто така треба да напишеме одредена порака во полето предложено од инвеститорот, со максимално ограничување од 1000 карактери.

OneShar

На дното на пораката ќе мора дефинирајте колку време треба да трае пред да се самоуништи. На крајот, ќе треба да создадеме само врска што ќе ја искористиме за да му ја испратиме на кого сакаме, преку конвенционална пошта.

Со сите овие алтернативи што ги споменавме, веќе може да испраќаме пораки со или без лозинка, што автоматски ќе се самоуништи откако ќе биде прочитан и во зависност од времето што сме го програмирале за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.