7 причини да користите VPN на вашите мобилни уреди

Денес зборуваме за еден од VPN серверите со најголем меѓународен престиж што доаѓа да ни понуди а навистина безбедно корисничко искуство, NordVPN. Сведоци сме, иако случајно, на доаѓањето на новата ера на работа од дома. И да се има добра VPN услуга стана од суштинско значење.

За жал, огромното зголемување на чувствителниот сообраќај на податоци од домашните мрежи значеше и експоненцијално зголемување на безбедносните напади. Заштитата на податоците со кои управуваме за работа, дури и од дома, стана од огромно значење. Y NordVPN станува идеално решение за да се избегнат проблеми.

Зошто е погодно да се користи услугата VPN?

Е ти дадеме 7 причини да користите VPN за вашите интернет врски на работа или за вашата домашна мрежа. Разликата да се има конекција безбедна и способна да нè заштити од безбедносни напади или протекување ја прави разликата денес.

 1. Безбедност: Без сомнение тоа е главната причина зошто секој корисник на Интернет може да почувствува потреба да ангажира услуги на компанија VPN. Чувствителноста на податоците со кои работите, или едноставниот факт на мирно спиење и да не се плашите од можно нарушување на безбедноста, ги прават овие услуги сè повредни.
 2. Заштита на податоци: Приватноста на овој вид услуги оди рака под рака со безбедноста. Можеме да кажеме дека приватноста на користењето на нашата мрежа, на нејзините корисници, како и на податоците дека се движи, мора да се третираат со максимални гаранции приватност против трети лица.
 3. Брзина: Кога ќе одлучиме да користиме VPN сервер кој ни нуди високо ниво на безбедност, ова не треба да биде единствената важна работа. Во некои прилики, безбедноста понудена од сервер е во спротивност со брзината што тој е способен да ја понуди. Безбедна, но бавна врска не е добра врска.
 4. Стабилност на поврзување: Слично на тоа, како и со брзината, стабилноста што е способна да понуди врска е од суштинско значење. Бескорисно е да се имаат врски што имаат високо ниво на безбедност, но за ова треба да поминуваме низ постојани прекини на услугите.
 5. Специјализирани VPN сервери: Еден од главните столбови на кој мора да биде поддржана услугата за поврзување VPN да се понуди оптимална услуга е добар сет на сервери. Смета на различни сервери за секоја потреба, посветени сервери, двојни сервери, RAM сервери, па дури и P2P сервери, корисничкото искуство ќе биде позитивно за сите негови корисници.
 6. Оптимален сообраќај на податоци: Покрај тоа што е важна брзината за VPN конекција при прелистување на Интернет. Исто така мора да го земеме предвид капацитетот на мрежата за поставување и преземање податоци. Идеално, воспоставете добра рамнотежа помеѓу безбедносната услуга и добар проток на Mbps брои и на два начина, возводно или низводно.
 7. Precio: Ние секогаш велиме дека кога бараме услуга што го нуди најдоброто, цената не треба да биде меѓу најважните аспекти. Но тоа е неизбежно, кога решивме да вработиме, споредете ги цените меѓу компаниите. Она што е сигурно и не пропаѓа е дека бесплатната услуга никогаш нема да биде во висина на платена.

NordVPN ни ја дава потребната безбедност

NordVPN macOS

Иако кратенката VPN за многумина е веќе позната, сепак има корисници кои би можеле да се запрашаат за што зборуваме. За ова, важно е да се знае тоа VPN доаѓа во буквална смисла на кратенката на англиски јазик Виртуелна приватна мрежа. На кратко, тоа е врска што, користење јавна мрежа како медиум како Интернет, ви овозможува да поврзете компјутери на приватна мрежа безбедно

На пазарот можеме да најдеме безброј VPN услуги кои ветуваат сигурност, брзина и солвентност. Па дури и најдовме неколку компании кои ги нудат овие услуги бесплатно. Иако, како и со скоро сите сектори, искуството е конечно она што не тера да веруваме во едната или на другите услуги. Дали се секогаш она што го ветуваат?

Соочени со нови потреби, секогаш се јавуваат нови понуди. Денес од Actualidad Gadget, откако ги анализиравме услугите што ги нуди NordVPN, можеме да ви кажеме што е способен да понуди. Исто така, ќе ви кажеме за понудите со кои оваа услуга станува уште поинтересна. Ако е важна безбедноста на вашата професионална мрежа и сакате да имате максимални гаранции, покрај тоа што не гледате дека мрежните способности се намалуваат, NordVPN може да биде токму она што го барате.

Неверојатна серверска мрежа

Кога услугата добива толку добри критики, тоа никогаш не е случајно. На крајот, корисничкото искуство е најдоброто средство што го има една компанија кога станува збор за конкуренција на пазарот со компании кои го нудат истото. Услугата што ја нуди NordVPN е резултат на целосна мрежа на сервери способен да понуди стабилна и 100% безбедна врска.

NordVPN има една од најдобрите списоци на сервери кои им служат на своите корисници. Благодарение на тоа, тој нуди покриеност за скоро насекаде во светот. А. Доверлива врска што е чекор пред вашата конкуренција. Неговиот алгоритам е во можност да го избере серверот што најмногу ви одговара според локацијата каде сте. Не залудно има повеќе од 5.500 сервери се шират низ целиот свет.

Факт што нуди плус за оние на кои им е потребна потполно безбедна услуга е тоа неколку сервери на NordVPN се само RAM меморија, така што тие немаат капацитет за складирање на податоци. Ова обезбедува целосно безбедно работење и ефективни во секое време каде и да сме.

Стандардни сервери и посветени сервери

Во таква комплетна мрежа на сервери наоѓаме исклучиво посветени сервери за да ја понудат најдобрата услуга во зависност од потребите на секој корисник. Значи наоѓаме посветени IP-сервери за корисници со наменска IP адреса. На ист начин, NordVPN исто така има двојни VPN сервери, за корисниците кои сакаат да ја испратат својата врска до филтерот на два различни сервери.

Откривме и Специјални сервери за земји со ограничен пристап до Интернет. VPN сервери за извршување на TOR, P2P сервери специјално оптимизиран без ограничувања на ширината на клупата. Услуги што се достапни во зависност од тоа во кои земји сакаме да ги користиме.

NordVPN е синоним за брзина и безбедност

Можеме да го потврдиме тоа услугата за поврзување што ја нуди NordVPN е меѓу најбрзите во светот. Благодарение на а комерцијален протокол наречен NordLynx, која се состои од регистрирана верзија на WireGuard. Искуството за стабилна врска во секое време во кое нашите податоци секогаш ќе бидат безбедни е нешто што не секој може да го понуди.

En тестови извршени на сервери лоцирани во САД, Велика Британија и Германија Добиени се навистина добри податоци и по угорница и по удолница. Така, во Соединетите држави, брзината надминува 1,300 Mbps и при поставување и преземање на податоци. На Обединетото Кралство, брзината на спуштање е над 1,200 Mbps, и брзината на поставување над 1,100 Mbps. германски серверии двајцата брзините надминуваат 1,100 Mbps.

Колку чини услугата NordVPN?

Норд ВПН понуда

Како што знаеме, ефтината услуга не е секогаш синоним за добра. Кога нашата мрежа за безбедност е во прашање, не треба да штедиме ниту ние. Можеме да најдеме неверојатни зделки на VPN со ветувања кои подоцна се кршат. Значи, Особено е интересно да се најде понуда од овој калибар во ваква премиум услуга.

Благодарение на тековната промоција можеме да сметаме на најбрзиот VPN на планетата за само 2,64 € месечно. Со план од 2 години со вкупна заштеда од 72% над вообичаената цена и исто така добивање на дополнителни 3 месеци подарок. Искористувајќи ја оваа промоција, ќе платиме 71,20 € за услуга чија цена е 258,12 €. Ако баравте докажана VPN услуга што нуди безбедност и брзина, не пропуштајте ја оваа неверојатна пригода.

Затоа, не занемарувајте ја безбедноста и приватноста на Интернет: кликнете овде и добијте понуда за ограничено време: NordVPN попуст од 72% и 3 месеци бесплатно за само 2.64 € месечно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)