7 причини да купите iPhone 7 без да размислувате за ништо друго

iPhone 7

El iPhone 7 Тоа е веќе реалност и од минатиот петок веќе може да се набави во продавниците на Apple во многу земји, вклучувајќи ги и оние во Шпанија. Успехот во моментов е огромен со долги редици во продавниците на оние во Купертино и некои списоци на чекање за да се купат различните верзии на новиот iPhone кои веќе имаат неколку недели на чекање.

Ако минатата недела ви понудивме 7 причини зошто не треба да ја трошите вашата плата на iPhone 7, денес ќе се најдеме на другата страна, нудејќи 7 причини да купите iPhone 7 без да размислувате за ништо друго.

Сигурно ако сте fanубител на уредите на Apple нема да ви требаат ниту една од причините што ќе ви ги покажеме во овој напис, но за секој случај, во случај да не сте решени, на пример, да го промените вашиот iPhone 6s за сосема нов iPhone 7, сигурно тие можат да бидат од голема помош.

Подобрен дизајн со достапни нови бои

iPhone 7

IPhone 6s беше скоро непобедлив кога станува збор за дизајнот, но Apple успеа да исправи еден од ретките естетски дефекти што ги имаше неговиот мобилен уред, како што се линиите на антената што беа видени во задниот дел. Откако ќе се отстрани, грбот е почист и изгледа многу поубаво.

„Епл“ исто така ни понуди нови бои, кои се сензација и како резултат на тоа, го елиминираше приклучокот за слушалки, нешто што го остави дното појасно. Непотребно е да се каже, ова ни овозможува да ги воспоставиме сите врски на истата порта и исто така им дава големо значење на безжичните кациги.

Можете да го носите iPhone 7 без проблеми на плажа или базен

Една од најголемите новини на iPhone 7 е водоотпорност дадена од момците од Тим Кук. Оваа нова опција е одлично прифатена од мнозинството корисници кои сега можат да го носат својот мобилен уред на плажа или базен без да стравуваат дека може да се навлажни.

Со ова, оние од Купертино, исто така, го ставаат својот предводник на висината на терминалите на други компании како Samsung, Sony или Huawei, кои подолго време ги имаа потребните сертификати за да можат да го навлажнат или потопат нашиот паметен телефон.

Камерата со текот на времето станува сè подобра

iPhone 7

Иако повеќето од нас сметаа дека камерата на iPhone 6s не може да се подобри, Apple успеа да му даде пресврт и во iPhone 7 Plus воведе 12 мегапикселна двојна камера со широк агол и леќаплус дигитално зумирање до x5 и оптички зум x2.

Тука ви го покажуваме карактеристики што ги наоѓаме и во iPhone 7 и iPhone 7 Plus камерата;

 • Оптичка стабилизација на сликата
 • Леќа од шест елементи
 • True Tone блиц со четири LED диоди
 • Панорамски фотографии (до 63 Mpx)
 • Навлака за стакло од сафир
 • Сензор за осветлување
 • Хибриден инфрацрвен филтер
 • Автоматски фокус со пиксели во фокусот
 • Допрете го фокусот со фокус пиксели
 • Фотографии во живо со стабилизација
 • Широк спектар на бои за фотографии и Фотографии во живо
 • Подобрено локализирано мапирање на тонот
 • Откривање на тело и лице
 • Контрола на изложеност
 • Намалување на бучавата
 • Автоматски HDR за фотографии
 • Автоматско стабилизирање на сликата
 • Режим на пукање
 • Тајмер
 • Гео-означување на фотографии

Beверска моќ и перформанси без потреба од 6 GB RAM меморија

Многу од мобилните уреди што ја прават својата премиера на пазарот овие недели, го прават тоа со 6 GB RAM и процесор Snapdragon 820 за да станат вистински beвер. Покрај тоа, лансирањето на првиот smarptohne со 8 GB RAM меморија се чини неизбежно, нешто незамисливо за Apple. И тоа е дека во новиот iPhone 7 Plus наоѓаме а 3 GB RAM меморија што е повеќе од доволно заедно со новиот A10 да понудат многу повисоки перформанси од понудените iPhone 6s и скоро би се осмелил да го кажам тоа за кој било терминал на пазарот.

Првите тестови веќе нè наведуваат да мислиме дека се соочуваме со најмоќниот смартфон на пазарот и AnTuTu го постави над останатите, и покрај фактот што „само“ има 3 GB RAM меморија и не се ни приближува до 6-те GB RAM меморија што на пример сме ја виделе во OnePlus 3.

Повеќе батерија што значи поголема автономија

Batería

Батеријата на iPhone 6s или iPhone 6s Plus беше далеку од кратка и повеќето корисници ќе ни дозволат да го користиме нашиот уред до крајот на денот без никаков проблем. До денес, јас сè уште го полнам мојот iPhone 6s Plus еднаш на секои два дена, иако понекогаш веќе почнувам да го забележувам текот на времето и морам да го полнам помалку време. Сепак, оние од Купертино сакаа да ја искористат оваа пригода зголемете ја батеријата на новиот iPhone 7 и затоа автономијата.

Не знаеме официјални бројки за mAh достапни во батеријата, нешто што навистина искрено не им е важно скоро на сите, но знаевме дека благодарение на помалата потрошувачка на новиот процесор и управувањето што iOS 10 го прави на батеријата, можеме да ја продолжиме автономијата на iPhone 7 за неколку часа во споредба со iPhone 6s.

Копчето за старт е нешто друго

Просторот оставен слободен со исчезнувањето на миниџекот за слушалките му овозможи на Apple, меѓу другото, да вметне Home копче што може да се пофали со нов хаптички систем и тоа ги изненади сите што успеале да го испробаат. Во случај тој хаптик да не е збор што е дел од вашиот вокабулар (мирен, или наш), би можеле да ви кажеме дека копчето Home веќе не е копче, туку сега е површина на допир што имитира чувство на притискање на истиот.

Големите предности се, според „Епл“, што ова копче, кое повеќе не е копче, е многу поразновидно. Сепак, за скоро сите најголемата предност е што копчето Home повеќе нема да се оштетува како што се случи на пример во iPhone 5s или iPhone 6s и е дека проблемите во ова копче беа еден од најчесто повторуваните дефекти на iPhone.

Цената никогаш не беше проблем

Јаболко

Неодамна цената на iPhone беше забрана за скоро сите и иако сè уште е, таа веќе не претставува проблем за скоро никого. И тоа е дека нема малку продавници што ни нудат можност да набавиме кој било уред на Apple со тоа што ќе го плаќаме на удобни рати без интересни Покрај тоа, се подразбира дека мобилните оператори исто така можат да ни понудат интересен начин за купување, плаќајќи го на 24 погодни рати.

Иако изгледа повеќе како непријатност, цената на iPhone 7 е неважна со оглед на удобностите што сè поголем број продавници или оператори на мобилни телефони ни нудат да го плаќаме на рати.

Кои причини ги најдовте за да го добиете вашиот нов iPhone 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хуан Фко Пелаез dijo

  Мммм пред неколку дена 7 причини да не го купам. Сега 7 да го сторам тоа.
  0-0 тогаш хехехе

  1.    Вести за гаџети dijo

   Јас сум веќе на страна да го купам, да користам G5 и да барам продавач за 6s hehehe