7 причини зошто не треба да купувате Samsung Galaxy S7

Samsung

Пред неколку дена ви кажавме 7 причини да го купите Samsung Galaxy S7, што веќе е официјално продадено на пазарот и е новиот облог на Самсунг да се обиде уште еднаш да го освои пазарот на мобилни телефони. 7-те причини што ви ги понудивме се најинтересни и сигурно тие убедија многу од вас, но како што веќе рековме има и многу други причини зошто да не купувате Galaxy S7.

Денес во оваа статија ќе ви кажеме како веќе си замислувавте 7 причини зошто не треба да купувате Samsung Galaxy S7. Некои од нив се многу очигледни, но во други можеби не те паднав или воспитав.

Ако ја разгледувате можноста да набавите Samsung Galaxy S7 и веќе ги прочитавте причините зошто треба да го купите без двоумење, денес ќе ви кажеме многу други причини зошто да не го сторите тоа. Се разбира, конечната одлука е во ваши раце, ние ви даваме само податоци за да ги земете предвид и да донесете најправилна одлука.

Скоро совршен дизајн, кој се расипува само гледајќи во него

Samsung

Никој не се сомнева во тоа дизајнот на Samsung Galaxy S7 е спектакуларен во секој поглед, но ниту некој може да избега од тоа се соочуваме со многу кревка мобилна направа и дека како што велат може да се скрши само со гледање во него.

Освен ако не бидеме многу внимателни или не го носиме цел живот во случај, нашиот Galaxy S7 нема да трае долго недопрено. Конусите се направени од врвни материјали, но тие не се премногу отпорни. Ако не сте многу внимателни или голема рака, овој паметен телефон сигурно не е за вас.

Екранот е или закривен или е многу мал

Овој пат Samsung одлучи да лансира две различни верзии на овој Galaxy S7, да го наречеме нормален, кој ни нуди 5,1-инчен екран. Другиот, работ, ни нуди поголем екран со закривен екран. Ако сакаме терминал со голем екран, ќе мора да проголтаме дали го сакаме со закривен екран или не и ако сакаме паметен телефон со екран од нешто повеќе од 5 инчи нема да можеме да уживаме во кривата.

Изработката на 4 верзии на Galaxy S7 сигурно ќе беше решението за задоволство на сите, но знаеме дека е тешко за Samsung. Ова, иако можеби не изгледа дека може да биде важна причина да не се купи новиот предводник на јужнокорејската компанија.

Батеријата е подобрена, но сепак е недоволна

Иако Samsung значително ја подобри батеријата на Samsung Galaxy S7 во споредба со Galaxy S6, 3.000 mAh понудени од овој нов терминал се уште се недоволни јасно ако земеме предвид дека се соочуваме со мобилен уред кој има екран повеќе од 5 инчи.

Ако бараме паметен телефон кој ќе ни понуди автономија што надминува 24 часа, без сомнение, овој Galaxy S7 не треба да биде опција бидејќи неговата батерија ќе ни овозможи да го достигнеме крајот на денот, но не и многу подалеку.

Цената е забрана

Samsung

И покрај фактот дека е сè полесно да се купи мобилен уред со карактеристики на Galaxy S7, преку заеми, преку погодни рати или преку мобилен оператор, неговата цена е сепак апсолутно забрана.

Плаќањето повеќе од 700 евра за мобилен уред, за многу новости и одлики што ни ги нуди, е глупост Или барем тоа е мое мислење.

За неколку месеци Galaxy S7 ќе вреди многу помалку

Поврзано со цената на Samsung Galaxy S7 не смееме да го заборавиме тоа за само една година ќе видиме како Галакси С8 се појавува на сцената, што ќе ја остави цената на овој смартфон што е вест скоро секој ден на теренот денес. Сепак, не треба да чекаме една година за многу да падне цената на новиот предводник на Samsung. Некои студии проценуваат дека за неколку недели овој паметен телефон може да вреди помеѓу 100 и 150 евра помалку.

За оние кои чекаат неколку недели да го купат својот Галакси С7, ќе биде одлична вест да заштедат неколку евра, но сите што ќе го купат сега ќе видат со сомнеж, па дури и малку гнев дека оставиле добра грст евра на патот.

Подобрувањата во однос на Galaxy S6 не се премногу

Samsung Galaxy S7 вгради необично подобрување и го обнови својот процесор бидејќи не може да биде поинаку, што заедно со повеќе RAM меморија дополнително ги зголеми перформансите на терминалот. Како и да е подобрувањата во однос на неговиот претходник, Samsung Galaxy S6 не се премногу И можеби за сите кои го имаат претходниот предводник на јужнокорејската компанија е непотребен потег да се здобијат со овој нов Galaxy S7.

За оние кои размислуваат да купат некој од новиот Galaxy S7, можеби е подобра можност да се здобијат со Galaxy S6 со цена скоро на рамнотежа во споредба со она што се појави на пазарот пред околу една година.

Не ни треба супер смартфон

Samsung

И покрај тоа што сите ние го кажуваме и повторуваме во многу прилики никој или скоро никој не треба да поседува мобилен уред како што е Samsung Galaxy S7. Со прекумерна моќност, претенциозен дизајн и превисока цена, би можеле да кажеме дека е претерана за секој корисник.

Да се ​​има како каприц е јасно дека тоа е опција, но никој не треба да потроши повеќе од 800 евра на мобилен уред кога има и други терминали на пазарот, многу поевтини и кои ни нудат повеќе или помалку исти карактеристики и спецификации .

Можете ли да помислите на уште некои причини зошто да не го купуваме Samsung Galaxy S7?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку социјалните мрежи во кои сме присутни. Можете исто така да ни кажете дали сте решиле да купите Galaxy S7 затоа што сте решиле и ако одлуката е спротивна, ние сме желни да ни кажете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

44 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   бетинркс dijo

  Многу нејасни причините за купување на S7, се чини дека статијата е направена од потреба да се усогласи со претходната. Недостаток на технички аргументи.

  1.    Виламандос dijo

   Нема технички причини, би останал само со неговата цена и неговиот дизајн, кои се веќе доволни за да не го купам.

   Честитки!

   1.    Хејтор лопе dijo

    Во моментов е најубавиот и најдобриот паметен телефон во светот
    ..

 2.   Фелипе Пита dijo

  Причини малку недоследни, но последната е веќе глупава .. не ви треба „супер смартфон“, но тогаш нешто недостасува? Тие беа -_-

 3.   Еди dijo

  Изгледа повеќе како лош публицитет од многу скапиот и кинески IPHONE

  1.    Виламандос dijo

   Самсунг е Кореј, какви работи во ред?

   Поздрав и благодарност за вашиот коментар !!

 4.   Хуанчилис dijo

  Ме прави глупав напис и ако почнам да барам одговор на секоја твоја причина, ќе ги чукнам сите

  И јас не бранам Самсунг или која било марка е многу општ коментар

  Во денешно време, добрите мобилни телефони доаѓаат од врвни материјали: ……… Не се сакам себе си
  прошири но што е ѓубре што пишуваат

  Една од причините е што не ни треба супер смартфон ???? Пфффф
  Една од причините е цената pfffffdd ако сакам да потрошам 1000 долари на iPhone галаксија или што и да е, се чувствувам како да не гледам причина

 5.   Алваро dijo

  Не го видовте тестот за отпор што го направија на S7? Овој мобилен телефон е направен да се носи без навлаки многу години. Колку лош напис.

  1.    Виламандос dijo

   Оваа причина е вклучена врз основа на моето искуство. Кога го тестирав Галакси С6, тој ми се лизна од рацете за 5 минути откако го извадив од кутијата и се скрши екранот. Јас сè уште не го испуштив Galaxy S7, но тој е многу лизгав и порано или подоцна ќе падне.

   Честитки!

   1.    Melissa dijo

    Здраво, добро утро. Aboutе купам Самсунг С7 и би сакал да знам дали го ставам идентичниот случај на паричникот и ставам стаклена мика ако падне, сепак ќе се расипеше БЛАГОДАРАМ

   2.    Ryu777 Влез dijo

    Трипати ми падна S6 Edge и не е гребење на екранот. Мојата девојка, нејзиниот S6 Edge Plus падна кога шеташе низ Порта дел Сол во Мадрид, падна низ екранот, погоди го резултатот. Не е потребно, веќе ти кажувам, ИНТАКТ. За лошите екрани, оние на Xperia Z3, пад од работната површина и мојот братучед мораше да го испрати на SAT за да го смени екранот, една недела подоцна, еден негов пријател го удри со часовникот и направи дупка на екранот , уште еднаш до САТ.
    Она што го напишавте е срање, воопшто, од почеток до крај. И згора на тоа одите и велите дека С7 сè уште не ве погодил.
    Јас инсистирам, Edge и Edge Plus и тука тие продолжуваат со своите екрани. Тропам на дрво. И бидејќи кога 5-инчен екран е мал за паметен телефон, тој е идеален, навистина, би рекол дека е веќе преголем. 5,5 ″ е болка во џебот, всушност Плус на мојата девојка го купив за мене, и реков дека ако го купи S6 Edge ќе ги смениме и не успеав да го пуштам Edge Plus, чекав затоа што ме осуди да носам лента за на рамо. Екранот со големина од 5,5 е преголем, и многу пати тие ги ставаат овие екрани во поевтини телефони за да имаат поголема големина за да ги собере компонентите, без зголемување на дебелината.
    Забрана цена, не повеќе од iPhone, што според она што најмногу ми се допаѓа iPhone е неговата изведба со соодветна големина. Не ни треба телевизор во џеб.
    Што ќе биде поевтино за неколку месеци? Логично, освен ако не зборуваме за стан во центарот на Мадрид, некое земјиште што треба да се развие или за слика, сè со текот на времето обично опаѓа во цена. IPhone-от не паѓа толку многу и затоа оние од претходната генерација се купуваат помалку.
    Подобрувањата во однос на S6 не се многу, но ако немате S6, тоа е неверојатно, 1 GB повеќе RAM меморија, Отпорност на вода и прашина, меморија што може да се прошири со Micro-SD, повеќе батерии, помалку рамки, повеќе ажурирања на оперативниот систем пред.

    Дали сфаќате дека сите коментари велат дека сте напишале глупав напис, без строгост и претерано субјективност?

  2.    Франц dijo

   Мислам дека патуваш со тестовите до s6 и ги има многу со поделени екрани
   Стакло е без оглед дали сме внимателни или не, тоа е стакло за секого дури и ако е примиум стакло

  3.    Моника Ибара dijo

   Алваро никогаш не скрши телефон, Samsung s7 траеше 7 дена. Многу тажно бидејќи ќе го плаќам 2 години и мислев дека инвестирам во отпорна статија.

  4.    ибет starвезда dijo

   Здраво Алваро, купив S7 пред 8 дена, убаво е и се што сакаат, како што велат, ако ми се допаѓа, го поминувам, период, но не знам кој телефон го направија. Тест на отпор, заминав се полнеше и екранот се појави скршен и да не спомнувам дека замената е екстремно скапа. затоа е многу убава, но е многу кревка, не ја препорачувам

 6.   Хејтор лопе dijo

  Имам многу причини да купам S7 ако или дали ќе го купам на крајот на месецот ... ќе ти објаснам за Samsung смартфоните што ги имам дома сите модели за кои пишувам е S6 работ плус. … Во однос на цената, ако таа е скапа за мене лично, не ми е грижа, јас сум среќен Tecnología, јас сум од Samsung. И повеќе имам опрема што за мене е додаток. . пред повеќе од една недела го купив изданието GEAR S2 или розата. Мојата сопруга и 13-годишната ќерка Фановите на Apple имаат повеќе исти најнови часовници за iPhone и Apple. .па сега сум скоро 58 is .ова е моето хоби и едно ќе ти кажам немам пари јас сум обичен работник… ..во земјоделството секој кога ќе отиде да купи зелена салата за 1 евра дис што е скапо. ..поез многу добро го засадив јас се грижам за него се додека не излезе во продажба 90 дена напорна работа и секоја зелена салата што ќе излезе од мене или нашето производство ја ставам на пазарот за препродажба 10/15 евро центи ... добро пријатели пријатели
  СРЕНА ТЕХНОЛОГИЈА

 7.   Гуми dijo

  Она што го прави Samsung S7 е око 'и она што го направи ова рекламирање е дете

  1.    Виламандос dijo

   Се обидовме да го видиме Galaxy S7 од позитивната и негативната страна, со 7 причини да го купиме и 7 да не го купиме. Можете да се поставите на страната што ја сакате.

   Патем, би сакал да бидам дете или барем да бидам една година помлада, но за жал веќе имам седа коса.

   Честитки!

 8.   Хејтор лопе dijo

  Сите причини во светот. ...
  Јас Galaxy S7 EDGE мојата следна набавка
  SAMSUNG E SAMSUSUNG останатото е веќе дел од минатото, да ја искористиме иднината

  VIVONS LA СРЕНА ТЕХНОЛОГИЈА

 9.   Мигел dijo

  Оваа статија е ѓубре, веројатно напишана од типичен компјутерски научник кој поседува iPhone.
  Со 3600mah, како може батеријата да не трае? Со горила стакло 5, што велите за тоа што се расипува гледајќи само на тоа? Како да не е доволно, задниот дел (оној што претрпе повеќе од ударите) е помалку изложен отколку во s6.
  Што не се смени во однос на s6 ??? Немој да ме смееш, само за да можам да ставам отстранлива мемориска картичка и IP68 отпорност на вода, многу е подобро, да не спомнувам многу поефикасен интерфејс, особено за функциите на закривениот екран на работ.

  Оваа статија ќе биде напишана од некои од оние паргели кои велат дека нема разлика помеѓу 1080p и 2k или помеѓу 30fps и 60fps ...

  Не правете лош публицитет на парче мобилен телефон што ќе го оспори најдобриот мобилен телефон со g5.

 10.   Хејтор лопе dijo

  Може ли некој да потврди кога имаме на располагање SAMSUNG PAY. .
  Благодарам

 11.   Мартин dijo

  Не читав долго време, наместо тоа, губев време читајќи напис, толку лошо. Се чини дека тоа го платила некоја компанија што е под јурисдикција на Самсунг.

  1.    Виламандос dijo

   Замислувам дека според вас, написот „7 причини зошто треба да купите Galaxy S7“ е платен од Самсунг, нели?

   Честитки!

 12.   Гуди dijo

  Нема инфрацрвен емитер. Тоа е одлика на мојот сегашен s5 и јас само го сакам, така што губењето ме прави толку лут што веројатно нема да менувам терминали или да разгледувам други опции.

 13.   Николета dijo

  Никој не ве присилува да го купите господине Виламандос. Постои една изрека која вели „кога лисицата не може да стигне до грозјето, тој вели дека е кисело“. Се надевам дека разбравте. Опција е секој да купи што сака.

  1.    Виламандос dijo

   Николета во ниту еден момент не рече дека се работи за добра или лоша набавка бидејќи пред два дена дадов 7 причини да ја купам и со овој напис се ставив на другата страна. Исто така, мислам дека S7 е добра набавка, но има и свои негативни поени, како купување на кој било паметен телефон.

 14.   Маурициус dijo

  Постојат неколку тестови за пад на S7 edge каде што е прикажан прифатлив отпор покрај тоа што има IP сертификат, што ако е проблем е поправка на истиот, Ifix го демонстрира на својот YouTube канал. Ако неговата цена е преголема бидејќи трошоците за производство се 68 УСД, практично иста како С255 во нејзините денови (најскап е неговиот процесор 5 УСД). Но, модните трошоци и да се има најновиот тренд на пазарот не е прифатлива за повеќето. Јас сè уште мислам дека според тие Предмети влијае врз тоа дали да се купи или не.

 15.   Маурициус dijo

  Тестовите за пад покажаа дека отпорноста на S7 работ или S7 е инаку прифатлива, точката е ако е нејзино поправање што според Ifix на неговиот канал на YouTube е скоро невозможно, бидејќи компонентите се модуларни, односно е дистрибуиран во блокови и не самостојно, што го отежнува заменувањето.

  5 ″ Прифатливо е, директно се рефлектира и на перформансите на батеријата, а за работ мислам дека големината е уште поизбалансирана од минатата година, што стана директна конкуренција од Note 5 и тие избраа да не ја дистрибуираат во некои пазари. Неговиот екран на работ направи разлика минатата година и е она што корисниците го претпочитаат и тоа се рефлектираше во претпродажбата

  Забраната на цената е релативна, модата чини и имајќи го во овој момент овој предводник прави разлика помеѓу loversубителите на паметни телефони, тоа е претерано ако го споредиме со неговата производна цена од околу 255 долари, а нејзината најскапа компонента е нејзиниот процесор кој чини околу 60 долари.

  Наџар цената на осигурувањето дека да, но корисникот ја плаќа ексклузивноста и одлуката да го има сега, а не за неколку месеци

  Подобрувањата може да бидат малку во однос на естетиката или нивното прилагодување, но оние што не ги гледаме (софтвер и хардвер) многу се подобрија.

  Дека не е апсолутно потребен овој терминал е точно, тоа е само тренд на пазарот на потрошувачка, кој ќе исчезне кога ќе се појави во белешката 6 или S8 и така натаму.

 16.   Јоселито dijo

  Толку лош е овој напис (без реални основи) бидејќи г-дин Виламалдос се обидува да го оправда својот напис одговарајќи на секоја од критиките, извинете ме, но исто како вас. тој имаше слобода (на изразување) да го напише својот злобен напис, оставете го остатокот од нас да го искажеме својот бес, и ДА да ги проголта критиките ... и да живее Самсунг!

 17.   рафаел августо мачадо вилорија dijo

  Тие се вкус на секого. добро

 18.   Марија Хозе Паласиос А. dijo

  целосно се согласувам ТРЕБА ПАТИ НЕ КУПУВАЈТЕ>

  1.    Еди рејес dijo

   Имав S, S2, S4 и S5. Јас коимпрем S7 edge пред две недели и тој се лизна и падна од висината на џебот, екранот се распука горно лево и долу лево. Ако тоа е горила 4, тогаш s5 е потежок

 19.   Габриел Салазар dijo

  Waitе почекам неколку месеци откако ќе излезе s7, за да падне цената на s6 и да купам s5 x)

 20.   Ангел dijo

  Написот е навистина добар, ја кажува вистината и реалноста на нештата, иако е вистина тоа е луксузен уред и „врвна технологија“ исто така е точно дека за кратко време ќе престане да биде така, а вие овци ќе продолжат да купуваат секогаш кога ќе излезе нов телефон, бидејќи тие се едноставно неуки, заедно со фактот дека тие не знаат и немаат идеја што купуваат, бидејќи рекламните медиуми се задолжени да размислуваат за вас и да одлучуваат за вас како да ги потрошите парите Запомнете дека овие телефони се веќе еднократни во денешно време, и ако некој има малку култура, запомнете го значењето на ПРОГРАМИРАНАТА ОБСОЛЕСЦЕНЦИЈА, променете го начинот на размислување, размислете поинаку, овој напис ја открива реалноста, се разбира не во сите неговиот сјај, но е доволно близу,

  БАРАЈТЕ НАЈДОБРИ, УЧЕТЕ ДА ПРАШАТЕ И КОНЕЧНО НЕ дозволувајте другите да мислат за вас, не дозволувајте да ценат работи, вие сте оној што треба да ги цени работите.

 21.   Хакам dijo

  Одличен одговор Ангел и многу е точно, Самсунг Галакси се кревки како порцелански садови и луѓето се само предмети на студии и маркетинг тестови кои се позајмуваат неконтролирано со цел да покажат дека ја нарекувам ИГОНРАНЦИЈА сакајќи да покажам и да се задолжам без контрола само за да направете го моменталниот смешен тренд меѓу идиоти наречени фанбои

 22.   мануелг73 dijo

  Имав искуство со 4 компјутери Samsung S7 Edge. Првиот беше од мајка ми која го купи и додаде и амолиран екран, неколку дена обичен пад од кујнската маса беше доволен за целосно уништување на екранот. Вториот беше од сопругата на брат ми кој го користеше со целосен капак со капак, во нормален пад што обично го има секој со својот телефон, едната страна од екранот се распарчи, третата и најболна беше Личната, 1 недела по купувањето опремата, очигледно ја имав со „оклопниот“ капак, пад од џеб и клучот под копчето распарчен и екранот испукан од двете страни. Четвртата е мајка ми, итно да не остане без телефон, повторно ја купи истата опрема, единствена е недопрена затоа што и купив 3 корици (не претерувам, таа носи со 3 корици насекаде) , прво го постави амолираното стакло, потоа оклопниот капак и над него гумен капак со капак, практично е невозможно да се напише удобно, тоа е досадно и воопшто не е естетско. Мое резиме, најлошиот тим што го познавав во однос на издржливоста. Samsung треба да признае дека ја надоместувал опремата или минимално ја разменувал за заедничката верзија, бидејќи не ја исполнува функцијата за која е дизајниран, а тоа е да ја користи. Повторно го избрав Самсунг затоа што го имав мојот Note 3 3 години дури и без гребење, јасно е дека тоа не е ситуација на „лоша среќа“, тимот е како што би рекле во Аргентина „НА ХАРТИЈАТА“. НЕ КУПУВАЈТЕ или купувајте ја нејзината заедничка верзија S7.

 23.   Dani dijo

  Зборувате од СИРОМА гледна точка. Дали вреди или не, зависи од многу фактори. Потребна ми е добра мобилна изведба и претпочитам да останам со Android отколку iPhone. Јас го купив работ 7 на eBay за 499 евра и вистината е дека сум супер среќна

  1.    Жозе dijo

   Мал пријател ... дали твоето семејство има проблем со координацијата? Зошто сите го испуштаат? Тоа е паметен телефон со најдобра опсег, мора да се грижите за него ...

 24.   Лоло dijo

  Не се распаѓа од ништо, за да го носам во џебот на јакната парчиња од капакот.

 25.   Жозе dijo

  Колку смешни причини ... тој е најдобриот смартфон што постои и денес ... 11 месеци откако е напишан овој напис ... на сите луѓе што го испуштија тука, кои се чини дека имаат артроза во своите раце и имаат врвен паметен телефон опсегот не е доволна причина да се грижиме за тоа, да продолжиме со Nokia 1100, може да го фрлиш од петти кат и ништо да не се случи ... за други, луѓе кои сакаат да најдат добар сооднос цена / квалитет, ништо не го победи Samsung S7 Edge. Јас го користам откако пристигна во мојата земја ... пред нешто помалку од 1 година, и сè уште е недопрена, буквално ниту еден знак не е ставен никаде на телефон ... перформансите се неверојатни и исполнуваат сите мои очекувања. Тоа е една од најдобрите инвестиции во технологијата што некогаш сум ги направил.

 26.   Мª Хесус Севиvано Фуертес dijo

  Силна причина зошто овој ѓубре останува во задната соба на Самсунг и тие го јадат: чашата од задната камера се распаѓа САМО, да, го оставате вашиот нов и многу скап мобилен на ноќната маса и кога ќе се разбудите, тој Тој изгледа глупаво, рече стаклото е разбиено, пулверизирано и Самсунг ви кажува дека „каков удар сте му задале“ и не презема одговорност. Трошиш уште 100 евра и тоа е тоа, но тие не ти гарантираат (секако) дека нема да се повтори. Дали ова изгледа како добра причина?

 27.   Jозе М. dijo

  Истото ми се случи, без да знам како, само една недела откако го купив, целиот заден дел пукна, се распука како Гранада дури и со заштитен капак и сè, со што ми е жал што го купив јас не го препорачувај на никого.

 28.   барчу dijo

  Самсунг е еден од најдобрите, но неговата камера остава многу да се посака во сите свои модели

 29.   Жозе dijo

  Самсунг се лажговци затоа што тврдат дека се водоотпорни и не затоа што ќерка ми од iosубопитност го потопи во базенот за да се фотографира и да погоди што се случи, ја добив водата и не ги препорачувам, техничка служба Самсунг беше изненадена што велат дека не се одговорни за тоа што се случило и дека не е точно дека е целосно водоотпорен, треба да ги тужам за измамници бидејќи се премногу автомобили

 30.   Уве dijo

  Супер жалам што го купив S7, седнав на столче и се лизна од џебот на панталоните капка помалку од 1 m и целиот екран беше скршен.
  Пред тоа го имав А3 што беше многу потешко.

  Со почит