7 причини зошто не треба да ја трошите вашата плата на купување на iPhone 7

iPhone 7

По долго чекање, многу гласини и лаги, iPhone 7 Веќе е официјално и веќе неколку дена се продава во огромен број земји ширум светот. Промените во врска со iPhone 6s што веќе ги коментиравме повеќе од една прилика се минимални, иако барем неговата цена не претрпе премногу промени, што и покрај она што може да изгледа не е голема вест бидејќи терминалот на Apple е скоро за многу скап џеб

Залихите на некои од верзиите на iPhone 7 веќе се потрошени, што зборува за успех на новиот смартфон е несомнено, иако барем веќе решив дека нема да потрошам вистинско богатство на овој нов iPhone. Во случај да немате причини да го промените мобилниот, денес ќе ви кажам 7 причини зошто не треба да ја трошите вашата плата на купување на iPhone 7.

Сите причини што ќе ги прочитате подолу се едноставно лично мислење до кое дојдов по длабоко размислување, земајќи предвид дека во моментов користам iPhone 6s на дневна основа. Ако имате iPhone 5s или дури сакате да направите скок од мобилен уред со Android, можеби овој напис нема да ви користи и можете сами да го направите со 3.000 причини да купите iPhone 7.

Новиот iPhone 7 е копија на iPhone 6s со малку мала новина

Многу малку од нас очекуваа големи промени во iPhone 7, што Изгледа како преоден iPhone и дека е копија на iPhone 6s со малку мала новина. Отпорност на вода, нов процесор или мали промени во дизајнот се некои од новините што ќе ги најдеме во овој нов мобилен уред на Apple, кои се чинат недоволни за да потрошат огромна сума пари.

Ако сакате да бидете секогаш ажурирани, вестите за овој нов iPhone малку ќе ви значат и сигурно брзо започнавте да го купувате новиот iPhone 7 во една од новите достапни бои. Кога ќе го добиете, ставете го пред вашиот iPhone 6s и може да започнете да плачете кога ќе видите дека имате два практично идентични терминали што ќе ве чини добар дел од вашата плата.

Дали ви требаат некои нови новости за iPhone 7?

Јаболко

Како што веќе знаеме, вестите или новите карактеристики што Apple ги вгради во новиот iPhone 7 не се премногу и повеќето не мислат дека се од витално значење за никого. Можеби некому може апсолутно да му треба водоотпорност, но остатокот од веста изгледа комплициран што може да биде неопходен за некој корисник.

Сето ова важи освен доколку некој не сака да го купи iPhone 7 по секоја цена, бидејќи во овој случај сите новости ќе бидат неопходни и неопходни за него. Во Купертино претпочитаа да чекаат следниот iPhone, кој знае дали iPhone 8, да ни понуди вистинска револуција со многу новости, што за жал не сме ги виделе во нивниот најнов мобилен уред.

IPhone 7; плата за многумина

Да се ​​има iPhone никогаш не било ефтино, но со доаѓањето на iPhone 6s и iPhone 7, напорот што мора да го вложиме за да уживаме во него и да го имаме во наши раце е уште поголем. Денес на пазарот има огромен број опции, со слични карактеристики, кои нема да не чинат голема сума пари.

За среќа во последно време има сè повеќе можности за набавка на iPhone, иако плаќањето огромна сума пари за мобилен уред одеднаш или на рати е сепак непромислено, што многумина од нас го сакаат.

Од 16 GB преминавме на 32 GB, но сепак сме ограничени

Јаболко

IPhone 6s се појави на пазарот нудејќи му на корисникот верзија од 16 GB, за што многумина се пожалија бидејќи набрзина не остави надвор од просторот за складирање. Сега Apple ја обезличи оваа верзија со 16 GB простор, за да ни понуди една со 32 GB и најниска цена од сите верзии.

Без сомнение Одлична вест е да се види како има проблеми со складирањето, но сепак е неразбирливо што Apple сака да ни стави ограничувања Освен ако не потрошиме уште повеќе пари. Samsung со својот Galaxy S7 не ни поставува ограничувања благодарение на microSD картичката, нешто што никогаш нема да го имате ако купите некој од новиот iPhone 7 и тоа е дека во Купертино претпочитаат да ставаат ограничувања на корисникот отколку да му даваат слобода во однос на складирањето.

Добредојдовте други ограничувања

Apple уредите се меѓу најпродаваните во светот и повеќето корисници се в loveубуваат во нив уште од првиот ден, иако не треба да се занемари дека тие се многу ексклузивни и дека исто така нè ограничуваат во многу аспекти. Новиот iPhone 7 на пример го елиминираше приклучокот за приклучок од 3.5 мм, ограничување што нема да им се допадне на многу луѓе. и покрај фактот дека во кутијата на уредот наоѓаме адаптер за да може да користи секаков вид слушалки.

Ограничувањата не завршуваат тука и тоа е дека iOS нема да ни даде слобода на другите оперативни системи, иако како корисник на iPhone исто така морам да ви кажам дека во некои случаи овие ограничувања се вистински благослов.

Стравот дека нашиот терминал ќе биде украден ќе се врати

iPhone 7

IPhones се едни од омилените предмети на сите крадци и без сомнение iPhone 7 ќе стане центар на внимание за секој криминалец така, стравот да не биде украден ќе биде присутен повеќе од кога било.

Вообичаено не е подобро или полошо да имате iPhone 7 или iPhone 6s во овие случаи, но без сомнение ако имаме некој од многуте паметни телефони на пазарот, можеме да заборавиме дека е украден во даден момент и со тоа исто така можеме да го оставиме нашиот страв и нелагодност дома.

Дали навистина треба повторно да го промените вашиот iPhone?

Во моментов има корисници од сите видови и меѓу нив има и оние кои секоја година го менуваат својот мобилен уред и оние кои треба да поминат години и години за да го обноват својот понекогаш уништен терминал. Ако го сменивте iPhone минатата година, можам само да ве прашам дали навистина треба да го промените iPhone. Вестите како што веќе рековме се малку, цената е уште еднаш многу висока и потребата да го имаме новиот iPhone 7 во наши раце се чини дека е намалена.

Во мојот случај, јас сум потполно убеден дека не треба повторно да го менувам iPhone и не можам да го разберам оној што одговара на прашањето што ти го поставив во овој дел. Секако, уште еднаш ако можете да разберете кој сака да го обнови својот iPhone 4s или кој сака да скокне во светот на Епл од паметен телефон со оперативен систем Андроид, без оглед на кој модел се користи во моментот со софтверот на Гугл.

Мислење слободно

Искрено Мислам дека сите можевме да најдеме повеќе од десетина причини да не купиме iPhone 7, иако повеќето од нив за многумина немаат значење бидејќи живееме во свет на консумеризам каде сите или скоро сите сакаме да го имаме новиот iPhone. Неколкумина од нас се спротивставуваат на искушението да префрлат паметни телефони уште еднаш, а неколку други ќе потклекнат.

Овие причини што ги покажавме во оваа статија денес може да се применуваат на кој било друг уред, а тоа е дека пазарот за телефонија напредува со огромна брзина и секоја година имаме нова верзија на паметниот телефон на пазарот. Сега е редот на iPhone 7, кој се издвојува по неколкуте новини што ги нуди, но кој уште еднаш скоро сигурно ќе постигне рекордна продажба ширум светот што ќе покаже дека сите наоѓаме многу причини да го набавиме новиот iPhone, но на крајот со само една причина зошто да го купите не е повеќе од доволно за да трчате до Apple Store за да го купите.

Пред да се збогувам, можам да ви кажам дека во следните неколку дена ќе стигнеме и до друга крајност и ќе ви понудиме 7 причини зошто да купите iPhone 7 без да размислите ни секунда повеќе, иако мислам дека ќе ме чини многу повеќе да ги најдам, иако како што веќе реков, кој било од нив сигурно ќе има многу поголема тежина и важност кога ќе одлучите да одите во продавница на Apple.

Дали некои од причините што ви ги покажавме денес послужија за конечно да се исклучи можноста за набавка на новиот iPhone 7?. Кажете ни во просторот резервиран за коментарите на овој пост или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни и кажете ни некои од причините што ви послужија да одлучите да не го купувате новиот iPhone 7 што Apple го претстави официјално само пред неколку дена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе М. Гомез Руеда dijo

  Секој прави што сака со својот говор, а меѓу лајковите нема милости (мислам така!).

  1.    Виламандос dijo

   Целосно се согласувам!

   Поздрав пријател

 2.   Знам седум dijo

  Бројот 7 е многу добар за статијата, ви одговара со моделот, но мислам дека давате 3 најмногу, повторувајќи и повторувајќи и повторувајќи го истото цело време. Камерата е многу подобра од 6-те, 7-ка плус многу подобра. Отпорен на вода ... од суштинско значење денес: фотографирање во вода, за дожд или евентуален пад во тоалетот. Потребната врска за да биде потенка, имате и адаптер ... мора помалку да се жалите. Меморија: е при крај, најдобро е да ги имате вашите информации, фотографии и други во облак, за подоцна да нема изненадувања ако го изгубиме мобилниот PS: Имам Samsung s6 затоа што е дизајниран за андроид и iphone му дава илјада врти, поскапо да, но и подобро. Прегратка

 3.   Хуан Фко Пелаез dijo

  Гледам многу написи дека нешто што направи огромен скок не е ценето: камера.

  И од друга страна, елиминацијата на приклучокот за приклучок е успешна и ќе видите како следуваат останатите. Елиминирате влезна точка за течности, добивате простор што можете да го распределите на другите компоненти.

  Ми се чини многу пари, но добро да се грижиш за тоа е добра инвестиција

  1.    Виламандос dijo

   Добро утро Хуан!

   За водоотпорноста, целосно се согласувам, иако дојде време вистината.

   Во врска со конекторот, мислам дека тоа е нов начин за добивање пари, дали навистина му треба на некој безжични слушалки? Причината за добивање простор не ја видов само ...

   Мислам дека сите ја имаме камерата во мирување сè додека не можеме да ја тестираме, искрено верувам дека не се подобри толку многу, направи уште еден едноставен чекор, но ќе видиме.

   Поздрав!

 4.   Хорхе dijo

  Постојат фанатични луѓе и тие не сфаќаат дека само една пикавица се менува секоја година
  Не плаќам за толку скап мобилен телефон

 5.   Хозе dijo

  Па, имам iPhone веќе подолго време и вистината не е дека вие му плаќате во готово, иако има опции, но неколку компании ви го олеснуваат тоа, па јас сепак верувам во „Епл“ затоа што е различно, не е исто како Андроид и тоа го прави поразличен затоа што желбата да се спореди со андроид секој со нивниот вкус и се додека вашиот џеб не влијае на вас, среќен ден

  1.    Хозе dijo

   Joseозе ... да ти кажам дека си патетичен!