8-те најдобри веб-страници за преземање позадини

Позадини

Еден од најинтересните аспекти на оперативниот систем е прилагодување. Што би биле Windows, Android, OS X или iOS без прилагодување? Сите компјутери и / или уреди би имале ист изглед и структура и неколку промени би направиле разлика помеѓу кој кому припаѓа. Затоа, една од работите што најмногу ја ценам кога купувам уред (било да е тоа компјутер, таблет или паметен телефон) е неговото прилагодување.

Денес ќе ти дадам 8-те најдобри веб-страници за да ги персонализирате вашите позадини на вашиот паметен телефон, таблет или зошто да не, компјутер. Доаѓа Божиќ, а со тоа и тапетите со украсени дрвја и подароци под боровите! Ајде, продолжете да читате и посетете ги овие веб-страници за да го персонализирате вашиот уред.

Wallbase

Иако мрежата е на англиски јазикКако што влегуваме на мрежата, имаме мал пребарувач во кој ќе ја внесеме темата на тапетот што го сакаме, на пример „Божиќ“ или „сезони“. Автоматски ќе не однесе на друго место каде ќе ги имаме тапетите што толку многу ги бараме.

Ако кликнеме на позадина што ни се допаѓа, ќе пристапиме до таа позадина заедно со нејзиниот извор. Ако сакаме да ја преземеме позадината, едноставно ќе треба да кликнеме со десното копче на сликата и „Зачувај ја сликата како“.

DeviantART

На оваа мрежа Не само што ќе најдеме позадини кои ќе ни го разубават денот, туку ќе имаме и четки за Фотошоп или, зошто да не, и векторизирани слики за работа во Adobe Illustrator. Иако еден од главните елементи што можеме да го најдеме се средствата за нашите терминали.

На врвот имаме пребарувач во кој пишуваме што сакаме да бараме и кога имаме совршена слика, ја преземаме со помош на оригиналниот извор на тапет.

Едноставни работни површини

За разлика од претходните веб-страници, Едноставни работни места се минималистички веб-страници во кои ќе најдеме само минималистички тапети без сенки или градиенти. Покрај тоа, имаме можност за преземање на апликацијата креирана од Том (основач на мрежата) на различни уреди: Андроид, Mac App Store ...

Позадините на оваа веб-страница се навистина „кул“ и вреди да се погледне ако нашата работа е минимализам и едноставност (како и декорација и светлечки елементи).

Минимален allид

Ако она што го барате е позадина супер-минималистички ова е вашата веб-страница. Ние наоѓаме само позадина на рамна боја, а понекогаш и збор што дефинира едноставност или минимализам. Како што влегуваме во мрежата, неговиот слоган веќе ни дава идеја за тапетите што ќе ги најдеме внатре: Вашата работна површина, поедноставена.

Лично, тоа е една од моите омилени страници за преземање бесплатни позадини.

Надмудри

Оваа веб-страница е повеќе ориентирана кон графички развој, иако го ставив тоа затоа што во многу наврати, потребни ни се графички ресурси за да создадеме свои тапети без да мора да ги преземаме од каде било.

И покрај ова, Дрибл има неверојатни тапети што не се двоумев да ги преземем (некои), иако според мене, тоа не е страница наменета сто проценти на средства за нашите терминали.

Владстудио

Во многу наврати го користиме нашиот компјутер со повеќе од еден монитор и на секој монитор имаме иста позадина. Но, на оваа веб-страница има позадини оптимизирани за 2 или 3 монитори со кои ќе имаме единствена позадина што ќе се дистрибуира низ поврзаните монитори. Но, има и лоша страна: има воден жиг (од Владстудио) на секоја позадина.

И покрај тоа, на мрежата има многу позадини прилагодени за многу терминали и уреди.

Десктографија

Овој проект нуди нова колекција секоја година, колекцијата за 2013 година е сега достапна на интернет со многу резолуции и многу позадини со изненадувачки квалитети.

Ако сакате надреална и истовремено фантастична и креативна позадина, ова е вашата страница.

Арткор

Во овој блог ќе најдеме стотици позадини прилагодени на 7 различни резолуции во кои потенцираме: iPad и iPhone. Имаме позадина од сите видови, иако измислените позадини за животни се над останатите.

Досега компилација од 8 најдобри веб-страници за преземање позадини бесплатно.

Повеќе информации - Како да креирате апликации за паметни телефони без да знаете како да програмирате


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.