90 евра како подарок за оние кои го вратија својот Samsung Galaxy Note 7 во Шпанија

белешка-7

Јужнокорејската компанија и денес продолжува да прави компензација за она што се случи со терминалите Галакси Ноут 7 и овој пат на своите клиенти кои го вратија својот фаблет во Шпанија им дава подарок ваучер од 90 евра за набавка на Самсунг Галакси С7 или С 7Еџ. Ова, што во принцип е добра вест за секого, станува малку комплицирано кога детално ќе видиме што навистина ни нуди фирмата.

Ние не можеме навистина да го намалиме или намалиме чинот на компанијата на кој било начин, бидејќи тоа вклучува давање пари за чек за набавка на нов уред како компензација, но Оваа промоција можеа да ја прошират малку повеќе на останатите уреди и објаснуваме зошто.

Голем дел од клиентите кои го вратиле својот Samsung Galaxy Note 7 прифатиле целосно враќање на парите или замена за нов Galaxy S7 или S7 Edge, па овие 90 евра што сега ги нуди Samsung се малку застарени по се што се случи. Исто така и размислувајќи за оваа промоција, корисниците кои некогаш му веруваа на брендот и останаа со Galaxy S7 или S7 Edge можеби ќе сакаат да го купат новиот часовник, Gear 360 камерата или Gear VR со овој ваучер од 90 евра и не можат бидејќи овој ваучер се користи само за набавка на новиот S7 или S7 Edge на марката.

Затоа велиме дека тоа е навистина добра и лоша иницијатива во исто време. Се надеваме дека ова е само аванс за сите оние кои веќе поднеле оставка чекаат да го купат новиот модел што ќе го претстават на MWC во текот на месец февруари, новите Galaxy S8 и S8 Edge и остварете профит со чекање ... или можеби не ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.