90% од корисниците на Galaxy Note 7 се одлучуваат за Galaxy S7 edge

Samsung

El Галакси Забелешка 7 Тоа е историја, откако Самсунг реши да го запре производството на својот нов предводник и да ги повлече сите единици од пазарот. За ова, тој веќе го направи комплетот за враќање на терминалот достапен за огромен број корисници, нудејќи им можност и да ги вратат своите пари или да го заменат нивниот неисправен терминал со Galxy S7 edge.

За сега, според прилично сигурен тајвански извор, повеќето корисници одлучија да продолжат да им веруваат на Самсунг и во најмногу 90% од случаите тие се одлучиле да прифатат да го добијат Galaxy S7 edge, враќајќи го, доколку е потребно, износот во евра што е разликата помеѓу белешката 7 и работ на S7.

Ова е несомнено одлична вест за Самсунг и тоа е дека и покрај фактот дека сопствениците на Галакси Ноут 7 во некои случаи се многу лути, тие претпочитаат да продолжат да веруваат на уредот од јужнокорејската компанија наместо да набават паметен телефон од друга компанија .

Како што веќе ви кажавме Овие не се официјални податоци, но ние ги знаеме преку тајвански медиумИако замислуваме дека нема да трае премногу долго за да се потврди Samsung, бидејќи тоа е многу добар публицитет за нив. Исто така, замислуваме дека јужнокорејската компанија, секогаш транспарентна за проблемите, ќе ни понуди информации за тоа како се одвива колекцијата на Galaxy Note 7.

Дали сте подготвени да добиете Galaxy S7 edge за да го замените вашиот Galaxy Note 7?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ангел Хавиер dijo

  Имам еџ 7 и не го препорачувам на никого, морав да го вратам првиот затоа што висеше и мораше да се рестартира, исто така потемни ленти на екранот хоризонтално и втората единица ги има истите проблеми со екранот што се појави во двата месеци ... и затоа има еден што треба да се испрати на поправка. Мојата доверба во Самсунг е завршена

 2.   Хозе dijo

  Имам s7 edge и вистината е дека можам да зборувам многу само за овој телефон. Со него сум од денот кога се појави во продажба и до денес не претставува проблем.

 3.   Хуан Нунс dijo

  Јас сум верен на Самсунг. Во овој момент имам белешка 7 што чека да ја сменам за S7 edge. Она што навистина го сакам е Samsung да го реши проблемот и да ми даде нов Note 7, но според она што го гледам нема да биде можно. Се надевам дека компанијата ќе го реши проблемот и повторно ќе пуштат белешка 8 во добра состојба

 4.   Сурфање dijo

  Белешката 8 ќе доаѓа со вграден апарат за гаснење пожар и огноотпорни ракавици за секој случај

 5.   Фернандо dijo

  Па, чекам Samsung да ја започне белешката 8, ќе продолжам со мојата белешка 4

 6.   Зулеика dijo

  Отсекогаш сум бил lg, но брзо се менував во тоа, излезе во белешката 7 Јас бев еден од првите .. Мислев да ја сменам компанијата во друга, но го зедов галаси s7edge и не го добивам мобилниот телефон тоа е исто но без молив

 7.   Алекс dijo

  Во мојот случај имам белешка lll размислував да купам белешка 7 Јас сум aубител на белешка и знам дека е подобро да се почека белешката 8 ја имам белешката lll и работи прекрасно?

 8.   JOSE dijo

  Исто така, ќе продолжам со мојата белешка 4 додека не се објави белешката 8.
  За мене Пенкалото и 5,7 ″ се доста важни.

 9.   Нурија dijo

  Отсекогаш сум бил верен на Самсумг ... Ги имав скоро сите модели пред нотата и потоа се префрлив на овој последен модел штом излезе ... Имав Ноут 1,2 и 3 ... Со Ноут 3 сум три и пол години многу трска и не ми откажа веќе еден ден, купив само нова батерија бидејќи како што знаете батериите се истрошија со текот на времето, за мене е најдобра телефон на пазарот затоа што функциите на моливот се неверојатни и супер отпорен телефон затоа што многу паднав и продолжува да работи како првиот ден… ..кога излезе Note 4 не го купив затоа што немаше „Голема е разликата и 5-те не излегоа овде во Шпанија и кога дознав дека ќе излезе, јас бев многу среќен за Note 7 затоа што беше време да го сменам ... тоа беше разочарување за мене што не го најдоа проблемот, затоа што имав модел во моите раце и телефонот беше неверојатен, она што го пропуштив кога се вратив во продавницата да го купам беше отстрането и не го разбирам затоа што таму беше во демонстрација ција околу 20 дена вклучена во батеријата околу 10 мобилни телефони дење и ноќе и сите што се играат со нив и никој од нив не се запали ... ЈА БАРАМ КОМПАНИЈАТА САМСАМГ КОЈА НЕ ПРЕСТАНУВААТ ФАКТИРАЕ, да испитам што се случило со овој модел и решете го ... затоа што е најдобриот мобилен телефон што го имав во мои раце и не сакам друг модел што не е Белешка бидејќи функциите со молив немаат друг модел или марка и има многу од нас што не сакам да исчезне ... Те молам благодарам

 10.   Жозе dijo

  Па, додека ја чекав белешката 8, продолжувам со моето чудо од белешката 3 со белешка 7 ROM и добивам пораки од Самсунг да го сменам не не, не не