Acer ги измислува тетратките за игри со Predator Triton 900 опремени со GeForce RT 2080

Acer Predator Тритон

Во последниве години, неколку производители започнаа да лансираат гејмерски лаптопи кои не бараат понудете ни максимални перформанси во уред што можеме да го однесеме насекаде. Во рамките на опсегот на лаптопи, кабриолетите успеваат да добијат важна ниша во овој сектор и доказ за тоа може да се најде во новиот Acer Predator Triton 900.

Компанијата Acer претстави два нови гејмерски лаптопи управувани од Виндоус 10 дизајнирани да понудат максимална преносливост на најсложените loversубители на видео игри. Станува збор за Predator Triton 900 со 17-инчен екран и кабриолет 4k екран и Predator Triton 500, со 15-инчен екран, метален финиш и дебелина од 17,9 mm.

Acer Predator Triton 900.

Додека конвертибилниот екран на Predator Triton 900 ни овозможува да го поставиме уредот на најудобен начин за уживање во нашите омилени игри, Triton 500 ни нуди компактен уред со метална шасија идеален за оние кои Тие треба да ја носат својата опрема од тука до таму.

Како што изјави управниот директор на GeForce OEM при NVIDIA:

Возбудени сме што нашиот графички процесор GeForce RTX 2080 дизајниран за Max-Q помага во редефинирање на искуствата за игри со лаптоп. Со иновативни технологии, вклучувајќи следење на зраци во реално време и ултра-брза меморија на следната генерација GDDR6, гејмерите можат самоуверено да го изберат Predator Triton 900 како робусна, платформа за игри богата со одлики.

Acer Predator Triton 900

Acer Predator Triton 900 вклучува машинска шарка што ротира, се протега и ни овозможува да го склопиме 17-инчниот екран. Овој уред ни нуди четири начини на употреба со кои можеме да го споделуваме екранот на нашите пријатели додека играме, да играме со екран на допир, да го користиме како традиционален лаптоп или како кабриолет за да го користиме како елемент за дизајн.

Тракпад седи до тастатурата што ви овозможува да ги поставите рацете во природна положба за игра на поудобен начин и има дебелина од 23,75 милиметри. Покрај тоа, тој има аудио систем Waves Maxx кој нуди извонреден квалитет на звукот и хипер-реалистично 3D аудио искуство.

Внатре, го најдовме графичкиот процесор NVIDIA GeForce RTX 2080 Благодарение на неговиот 4k IPS екран, тој ни го нуди најдоброто гејмерско искуство во својата класа заедно со процесор со високи перформанси, осма генерација Intel Core i7, придружено со до 32 GB меморија и меморија, SSD RAID OSE PCIe NVMe.

Acer Predator Triton 500

Моделот Predator Triton 500 ни нуди a 15,6-инчен IPS-екран, 300 гранки осветленост и брзина на освежување од 144 Hz со одговор од 3 ms, со тежина од 2.1 кг и дебелина од 17.9 мм, со метална шасија и само 6,3 мм рамки, што ни нуди екран со оној што покрива 81% од површината. Во однос на автономијата, овој модел достигнува 8 часа автономија.

Овој модел е достапен со NVIDIA GeForce RTX 2080 графика со дизајн Max-Q, осма генерација Intel Core i7 процесор, до 32 GB DDR4 RAM и NVMe PCIe RAID 0. Покрај тоа, графиците ни овозможуваат и оверклокување покрај системите за поддршка виртуелна реалност, претворајќи го овој уред во сите терени со кои можеме уживајте во нашите омилени игри каде било.

Контрола од паметен телефон

Acer Predator Triton 500.

Благодарение на апликацијата PredatorSense, можеме контролирајте ја опремата предатор од нашиот паметен телефон да ги менувате поставките за оверклокување, брзината на вентилаторот, режимите на осветлување и аудио. Покрај тоа, ние исто така можеме да активираме различни претходно поставени профили на компјутерот или да ги менуваме од далечина.

Цените и достапноста на новиот Acer Predator Triton

Acer Predator Triton 900 ќе пристигне во Шпанија во март оваа година од 4.199 евра, додека Predator Triton ќе биде достапен од февруари и ќе започне од 1.999 евра. Во моментов, спецификациите на секој од моделите не се достапни, така што ќе мора да почекаме до февруари и март, соодветно, за да стигнат до пазарот за да проверат кои се достапните конфигурации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.