Acer ја обновува својата палета на ултра тенки лап-топ компјутери

Acer продолжува да ни остава вести за својата презентација на IFA 2019. Компанијата сега ги презентира новите модели во рамките на својот асортиман на ултрапортибилни Swift. Овој опсег на модели е познат по тенки и лесни тетратки, кои исто така одржуваат добри перформанси. Крунисан е како еден од најпознатите за компанијата досега.

Во овој обновен опсег компанијата ги одржува вообичаените карактеристики на истите. Наоѓаме елегантен и рафиниран дизајн, лесен во тежина, но со одлична траење на батеријата. Така, тие сигурно ќе станат нов успех за Acer, бидејќи овој опсег е ни остави одлични модели.

Во оваа прилика нè оставаат со два лаптопа во тој опсег, како што е веќе потврдено. Фирмата ги претстави Свифт 5 и Свифт 3 на овој настан на ИФА 2019. И двајцата имаат различни спецификации, така што ќе разговараме за секоја од нив поединечно во овој случај.

 

Acer Swift 5: најлесниот 14-инчен лаптоп

Acer Swift 5

Првиот модел во оваа палета е Acer Swift 5. За овој лаптоп се знае дека е најлесниот во својата класа од своето основање, нешто што се одржува уште еднаш, бидејќи оваа нова генерација тежи само 990 грама. Додека одржувате многу тенка дебелина, што го прави идеално да се носи со нас насекаде. Добар модел во овој поглед за корисниците.

Овој лаптоп има 14-инчен Full HD IPSiii екран на допир. Во внатрешноста доаѓа со десеттата генерација на процесор Intel Core i7-1065G7 и има можност да користи независна графика NVIDIA GeForce MX2501. Покрај тоа, има поддршка за 512 GB простор за складирање SSD на PCIe Gen 3 × 4. Бележникот дополнително доаѓа со целосно опремен USB3.1 Type-C конектор, кој поддржува Thunderbolt 3, Intel Wi-Fi 6 двојна лента (802.11ax) и Windows Hello преку читач на отпечатоци.

Овој Acer Swift 5 е идеална опција за оние кои патуваат многу. Бидејќи е лесен, но ни дава добра автономија до 12,5 часа. Понатаму, лаптопот има можност да користи брзо полнење, што овозможува дека со околу 30 минути полнење добиваме доволна батерија за работа 4,5 часа. Го прави идеален за оние кои патуваат многу.

Acer Swift 3: Моќен и стилски 

Acer Swift 3

 

Вториот модел во оваа палета е Acer Swift 3, кој се издвојува по тоа што е елегантен и лесен модел. Таа има 3-инчен Full HD IPS14 дисплеј. Тоа е уште еден лесен модел, со тежина од 1.19 кг и дебелина од само 15,95 мм. Значи, тоа е уште еден идеален модел што треба да го носиме со нас во секое време на патување и да можеме да работиме каде било.

Овој лаптоп користи процесор Intel Core i7-1065G7 250-ти генерација и карактеристики на графички процесор Intel Iris Plus и изборен NVIDIA GeForce MX512 самостоен графички процесор. Плус, вклучува и до 3 GB простор за складирање SSD на PCIe Gen 4 × 16, 4 GB LPDDR3X RAM меморија, Thunderbolt 6 и двојасен Intel Wi-Fi 12,5. Автономијата е уште еден аспект во кој се издвојува, што ќе ни даде до 4 часа автономија. Има и брзо полнење, што овозможува 30 часа автономија со XNUMX минути полнење.

Овој лаптоп е претставен како идеална опција за работа, но тоа е и за одмор. Ни дава живописни, но реални бои во секое време. Ова е можно благодарение на употребата на две клучни технологии во неа, кои се технологијата Acer Color Intelligence и Acer ExaColor за поостри и подобрени слики. Благодарение на нив го добивате најдоброто корисничко искуство.

Цена и достапност 

Acer во оваа презентација на IFA 2019 потврди дека оваа палета ќе се најде во продажба во септември оваа година. Свифт 5 ќе биде лансиран со цена од 999 евра до продавниците, додека Свифт 3 ќе биде нешто поевтин, по цена од 599 евра. Ако ве интересира овој опсег, за неколку дена тие можат да се купат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.