Acer Jade Primo е повторно на продажба и распродаден во продавницата на Microsoft

acer-jade-братучед

Пред неколку недели ве информиравме за спектакуларното намалување што го доби Acer Jade Primo, терминал кој стигна до пазарот за 599 евра, со многу добри придобивки, но што очигледно не е опција за неколкуте заинтересирани корисници да се одлучат за терминал со Windows 10 Mobile. Тајванската компанија, не знаеме дали во движење да излеземе од терминалот или да ја понудиме како достапна опција ја намали цената на 299 евра, многу привлечна цена, но очигледно не е доволна. Компанијата уште еднаш ја намали цената на овој терминал на 249 евра и брзо остана без залиха.

acer-братучед

Acer Jade Primo е на пазарот само за кратко време и се надеваме дека компанијата ќе го понуди овој терминал повторно на залиха. Во неколку наврати коментирав дека „Мајкрософт“ треба да ја смени стратегијата за продажба и да започне со рекламирање, покрај тоа пониска цена на своите терминали како што направи Acer со овој терминалНа овој начин, ќе добиете вашите терминали и оперативен систем да станат популарни на пазарот брзо, бидејќи терминал со поволностите што ги нуди Jade Primo е многу тешко да се најде на пазарот за помалку од 500 евра.

Acer Jade Primo ни нуди процесор Snapdragon 808 со 3 GB RAM и USB-C конекција, што го прави компатибилен со функцијата Continumm, една од главните новини што ни ја донесе мобилната верзија на Виндоус 10. Покрај тоа, тој има 5,5-инчен екран со Full HD резолуција и 32 GB внатрешна меморија, може да се прошири со microSD. Во однос на камерите, на задната страна наоѓаме камера од 21 mpx додека на предната страна камерата достигнува 8 mpx, повеќе од доволно за да се направат селфи фотографии со многу добар квалитет и резолуција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.