Acer Predator ги претставува X27: 4K, HDR и G-Sync за само 1.999 долари

Секој умерено добар додаток што го бараме за да можеме да уживаме во нашите омилени на нашиот компјутер не е иста цена со производите наменети за канцеларии или за дом од очигледни причини. Овие производи мора да бидат што е можно попрецизни и да нудат прилично голема издржливост на абењето.

Во Актуелиадад гаџет во неколку наврати разговаравме за овие производи, но до сега немавме можност да зборуваме за монитор за игри на кој има толку висока цена. Станува збор за Acer Predator X27, монитор со 4K резолуција, HDR и G-Sync кој има цена од 1.999 американски долари.

Овој импресивен монитор е веќе достапен на пазарот за резервација, во моментот само во САД, но според компанијата, тој е брзо ќе ја прошири својата достапност на другите пазари. Најсложените гејмери ​​секогаш треба да уживаат во најдобрите визуелни искуства и благодарение на Predator X27 ова е можно. Со резолуција од 3.840 х 2.160, стапка на освежување од 144 Hz и компатибилна со HDR 10, тој е еден од најдобрите кандидати што во моментов можеме да ги најдеме на пазарот за да уживаме во нашите омилени игри во потполност.

Покрај тоа, благодарение на технологијата G-Sync на Nvidia, и стабилноста на сликата и синхронизацијата на графичките картички се совршени. Овој 27-инчен монитор ни нуди а Агол на гледање од 178 степенИ вертикално и хоризонтално, одговор од 4ms, максимална осветленост од 1.000 nits и компатибилен со 99% од ADOBE RGB спектарот на бои. X27 доаѓа со екран лоциран странично и на горниот дел од уредот за да спречи амбиентално светло да не го одвлекува вниманието од нас, како и да ни овозможи да добиеме многу специфична прецизност на боите.

Во однос на врските, Acer Predator X27 вклучува две порти DisplayPort 1.4, една HDMI 2.0 порта и четири USB 3.0 порти. Првите единици ќе започнат со испорака на 1 јуни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.