Apple AirPods се појави на пазарот и сега може да се купи во Шпанија

Јаболко

Само пред неколку дена зборувавме за доцнењето што на AirPods, што укажува на тоа дека новиот возбудлив додаток на „Епл“ може да се појави на пазарот дури по Божиќ. Многумина дури се осмелија да ја купат ситуацијата со iPhone 4s во бело што претрпе бесконечност од доцнења, за да пристигне скоро една година со задоцнување на пазарот.

Добро е познато дека во Купертино не сакаат одложувања или откажувања и можеби затоа ги ставија батериите во последно време, за да официјално го објавија вчера пристигнувањето на пазарот на AirPods што веќе можете да го купите, тоа да по цена од интересна ќе има многу малку за мнозинството.

Новиот додаток на „Епл“ сега е достапен за купување во онлајн продавницата „Епл“, а од следната недела ќе ги достигне сите продавници на „Епл“ и овластените дистрибутери. неговиот цена како што веќе знаевме е 179 евра и ако ги купите токму сега ќе ги добиете од следниот 20 декември.

Без сомнение, се соочуваме со додаток кој ќе ни даде огромна слобода, а тоа е дека нема да бидат потребни никакви кабли за да ја слушаме музиката на нашиот iPhone и дека тој исто така автоматски ќе открие кој било уред на Apple. Да ја знаеме батеријата на пример, доволно е да го донесеме iPhone до увото или едноставно да ја прашаме Siri.

Покрај тоа, не мора да се грижите премногу за батеријата, бидејќи според Apple тоа ќе ви овозможи да го достигнете крајот на денот без никаков проблем, а во случај да останете без батерија само со ставање на Airpods во нивниот случај 15 минути ќе имате батерија уште 3 часа.

Дали мислите дека вреди да платите 179 евра за да ги имате и уживате во новите AirPods?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)