Amazon го претставува Fire TV Stick на Амазон 4k во Шпанија

Оган ТВ стап 4к

Како што минуваат годините, се почесто се наоѓа содржината во 4k, не само во различните услуги за стриминг што ги имаме на располагање, туку и во различните продавници за дигитални филмови. Како и да е, на пазарот имаме на располагање многу малку опции за уживање.

Од една страна ги наоѓаме Apple TV4K на Apple и Chromecast Ultra на Google. На овие два модела, треба да го додадеме и Новиот Fire TV Stick на Амазон 4K, со што се прошири понудата што моментално е достапна на пазарот. Новиот Fire TV Stick 4K ни ги нуди истите функции како Fire TV Stick, но исто така е компатибилен и со 4K содржина.

Оган ТВ стап 4к

Fire TV Stick 4K на Амазон е најмоќниот стриминг уред што моментално го нуди гигантот за електронска трговија и ни нуди квалитет на слика што можеме да ја очекуваме од уред од ваков тип. Операцијата е многу едноставна, бидејќи треба да ја поврземе само со HDMI портот на нашиот ТВ, кој мора да биде компатибилен со 4K за да може извлечете максимум од него и управувајте со неговото работење преку далечинскиот управувач.

Командата што ја нуди новиот Fire TV Stick 4k има технологија за Bluetooth и има Алекса гласовна контрола, за да можеме да управуваме преку говорни команди, и производство, како јачина на звук, вклучено и исклучено од уредот ...

Амазон премиер видео

Покрај тоа, тоа исто така ни овозможува започнете ја репродукцијата на нашата омилена серија Amazon Prime, Услугата за видео-стриминг на Амазон. Во моментов, гласовната контрола е достапна само на Amazon Prime, но според компанијата, апликациите како што се Netflix, YouTube, RTVE наскоро ќе бидат компатибилни со оваа фантастична функција. Контролирањето на содржината што ни ја покажува новиот телевизор никогаш не било толку лесно и едноставно.

Алекса далечинскиот управувач, исто така е достапен на Fire TV Stick, модел што е обновен за да биде компатибилен со функционалноста на Alexa.

Fire TV Stick 4k цени и достапност

Оган ТВ стап

Новиот Амазон пожар ТВ стап 4K Веќе е достапна на Амазон за 44,99 евра како промоција за лансирање, со попуст од 15 евра на нејзината крајна цена, што е 59,99 евра.

Втората генерација на Амазон пожар ТВ стап Тој е достапен на Амазон за 24,99 евра како промоција за лансирање, бидејќи неговата вообичаена цена е 39,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->