Apple би можел да објави нови уреди денес преку Apple Store

Јаболко

Веќе неколку недели го слушаме тоа Јаболко Подготвував лансирање на нови уреди на пазарот, без да бидам многу јасен за тоа што може да бидат овие. Чудно е што оние од Купертино немаат испратено никакво соопштение за тоа, ниту пак ги повикале медиумите на некој настан, но сепак со сè лансирањето на тие нови производи може да се случи денес.

И тоа е тоа Apple Store ќе биде надвор од функција денес во периодот од 8:00 до 13:30 часот во Шпанија со она што би можеле да бидеме совршено пред подготовките за најава за нови уреди, кои можеби би можеле да започнат да се продаваат денес. Никој или скоро никој не размислува за тоа, но исто така може да постои можност тоа да е едноставен прекин на одржувањето што ќе не остави без новости.

Во врска со можните нови изданија на Apple има многу сомнежи, иако ќе се обидеме да ги расчистиме веднаш подолу, засновани се на многу гласини и протекувања што се случија во последните неколку недели.

Јаболко

Кои нови уреди ќе ни ги понуди Apple?

Веќе некое време се слушаат гласини дека можеме да видиме лансирање на А. нов iPhone SE, без никакви естетски промени, но со интересна промена внатрешно. И, тоа е дека отсега ќе има достапна верзија со внатрешно складирање од 128 GB. Исто така се зборува дека може да има нов модул за камера, сличен на оној на iPhone 7 или сензор за втора генерација на Touch ID, иако на почетокот сè покажува дека единствената промена ќе биде складирање.

Што се однесува до iPhone, тој исто така се шпекулираше на важен начин, па дури и видовме одредено истекување на тежината, можност за гледање на нов iPhone во црвена боја. Можеби следното доаѓање на Samsung Galaxy S8 на пазарот го натера Apple да размисли за можноста да ги потсети сите корисници дека iPhone 7, најмоќниот смартфон на пазарот до сега, е сè уште достапен, и сега во надеж убава црвена боја .

Јаболко

Покрај тоа, постои и можност што ја гледаме нови iPad-и, меѓу кои ќе биде и обновениот iPad Pro со 10.5-инчен екран и обновување на најкласичниот iPad. Се разбира, многу се плашам дека ова ќе биде нешто покомплицирано и скоро никој не би разбрал дека новиот iPad се појави без повеќе во продавницата на Apple без минимален настан за презентација. Таблетот Купертино не го поминува својот најдобар момент и не му дава значење што го заслужува може да биде начин да продолжи да го копа својот гроб на пазарот.

Конечно, исто така се појавија шпекулации за можноста дека ќе видиме нови членови во семејството Мек, иако како и во случајот со „Ајпад“, на „Епл“ му изгледа тешко да лансира уреди од ваков калибар без да ги покажува на настан на кој сме навикнати.

Стоп во Apple Store без уреди

Пред неколку недели сите исклучивме дека Apple би го направил вообичаениот настан што обично слави околу ова време, под претпоставка дека нема да има никакви новости во врска со уредите. Тогаш започнаа да се појавуваат првите гласини за нов iPhone SE, iPhone 7 во црвена боја, новите iPad-и, па дури и можното пристигнување на нови членови во семејството Mac.

Денес Apple Store нема да биде во функција и гласините експлодираат, но Никој да не исклучи дека тоа може да биде застој во одржувањето и дека не ни понуди изненадување на крајот. Секако, ќе бидеме многу свесни за враќањето кон нормалноста на официјалната продавница на Apple за да видиме дали има нови уреди за продажба кога ќе се отвори повторно или ќе најдеме некоја друга интересна новина. Доколку се случи ова, не се сомневајте дека ќе ги имате сите информации во Актуелиадад Гадгет.

Дали мислите дека Apple би објавил нови уреди преку Apple Store денес?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни. Исто така, кажете ни кои уреди мислите дека ќе се појават денес во официјалната продавница на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.