Apple ја воведува втората генерација на Apple Watch

Епл-часовник-2

Не само што iPhone живее во приврзаниците на Apple, туку и во последната година и половина на Apple Watch. По повеќе од една и пол година од нејзиното пристигнување на пазарот, бидејќи всушност беше претставено пред две години, компанијата со седиште во Купертино само што го обнови Apple Watch, разликувајќи го од првата верзија со додавање на Серија 2 на името, така што првата генерација на Apple Watch, кој сè уште е во продажба, е Серија 1.

Во врска со втората генерација на Apple што може да се носи само можеме да ги потврдиме сите гласини што беа објавени досега. Втората ртење интегрира GPS кој овозможува Apple Watch да функционира самостојно без потреба да го носиме iPhone со нас доколку сакаме да ја контролираме маршрутата што сме ја поминале.

Плус исто така водоотпорен еApple не го навел сертификатот за овој отпор, но тврди дека е потопен длабоко до 50 метри. „Епл“ исто така ја искористи можноста да додаде нов тренинг на вежбите што ги нуди домашната апликација „Епл Воч“, така што ќе знаеме во секое време поминато растојание, удари и кругови што сме ги направиле во базенот.

Бидејќи е нова генерација, оваа Серија 2 дебитира со процесор кој според компанијата е за 50% побрз од првата генерација исто така, интегрира нов графички процесор за подобрување на визуелизацијата и општото работење на графичките апликации.

Apple постигна договор за соработка со Nike и во октомври тие ќе го лансираат Apple Watch Nike Plus, модел на паметен часовник со curубопитен каиш наменет за тркачи и луѓе кои вежбаат на отворено. Но, единствената вест не застанува тука, бидејќи компанијата исто така позајми нов Apple Watch направен од керамика.

Овој нов Apple Watch, ќе се појави на пазарот по цена од 1469 евра за моделот 38 милиметар, додека ако нашиот зглоб го бара моделот 42 милиметар и можеме да платиме 1.519 евра, ќе уживаме во овој ексклузивен модел.

Цени на Apple Watch Series 1 и Series 2

  • Алуминиумски часовник Apple Watch Series од 1 евра
  • Алуминиумски Apple Watch Series 2 со почеток во 439 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.