Apple ги покажува доблестите на iPhone 7 Plus во чудна реклама

https://youtu.be/8VrWhr7Qxec

Рекламите што Apple ги лансира за своите различни уреди ретко нè оставаат рамнодушни, за тоа колку се добри и затоа што во многу наврати тие ни покажуваат сè што можеме да направиме со iPhone, iPad или кој било уред што е достапен во тоа време. Стигнаа до пазарот ,

Сега е до iPhone 7 Плус, кој пред неколку дена се спушти на пазарот. Во овој нунциј, оние од Купертино ни покажуваат некои од најдобрите доблести на овој нов терминал и секако ги фали и истакнува.

Рекламата е донекаде чудна бидејќи е снимена во црно-бело, можеби за да се однесува на новата боја на iPhone и која е многу во контраст со веселите бои што обично ги користи Apple. Покрај тоа, оваа реклама се кондензира за само 30 секунди, во која нема да можете да трепнете.

Рекламата ги разгледува доблестите на новиот iPhone 7 Plus со животни или предмети. Камерата или водоотпорноста бидејќи не можат да бидат поинаку се главните протагонисти на оваа реклама што веќе можеме да го видиме на многу телевизиски канали и секако преку официјалниот канал на Јутјуб на компанијата со каснатото јаболко.

Што мислите за најавата за iPhone 7 Plus објавена од Apple во последните часови?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Silbestre Macias dijo

    Зошто Шпанците го мразат јаболкото? Дали е тоа општо прашање?