Apple продолжува да не може да одговори на постојната голема побарувачка за iPhone 7

Јаболко

Apple нема да обезбеди официјални бројки за продажба за новиот iPhone 7 како што потврди и самата компанија, но благодарение на постојаните коментари на многу корисници, кои се жалат дека сè уште не го добиле својот нов терминал, многу аналитичари и експерти веќе заклучија дека очекувањата несомнено се исполнети.

Исто така, се чини дека дури и првично очекуваната побарувачка од компанијата предводена од Тим Кук е надмината. Ова ги натера оние од Купертино да мора да стапнат на гасот за да можат да ги задоволат сите постојни побарувања, што во моментот не можат да се справат, особено со некои од верзиите на новиот iPhone 7.

Се разбира, и покрај фактот дека одложувањата во испораката на терминалите до купувачите се уште се многу присутни, постои уште еден аспект што вели дека Apple не ги постигнува планираните цели со iPhone 7. На пример, оваа недела KGI одекнуваше на разни гласини дека новиот iPhone се продава во помали количини отколку на пример iPhone 6 или iPhone 6s.

Засега и додека Apple не понуди некаков вид на официјални податоци или бројки, на пример поврзани со профитот, нема да можеме да го знаеме вистинското влијание на iPhone 7 на пазарот, иако ми е тешко да поверувам дека новиот мобилен уредот има неколку лоши бројки за продажба кога е во невозможна мисија да се стекне со еден во многу случаи.

Дали мислите дека продажбата на iPhone 7 е зголемена со оглед на постојната голема побарувачка со која Apple не може да се справи, барем засега?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.