Apple се извинува и ја намалува цената на промената на батеријата на iPhone

Apple се извини за куќиштето за iPhone батерии

За Apple се натрупуваат тужби. Да се ​​биде искрен за бавната изведба на постарите iPhone телефони кога батериите веќе не работат со XNUMX проценти, не им одговараше на потрошувачите - и со право. Таков бил гневот што Apple веќе собира скоро десетина поплаки од разни земји, да се биде Французин еден од најтешките.

За сето ова, и да се обиде имиџот на компанијата да не се нарушува и понатаму, објавено на комуницира на неговата веб-страница во кое, пред сè, се извинува за недоразбирањето. Оттука, компанијата изразува каква е улогата на батеријата во целиот сет.

iPhone 6 батерија за полнење

Сепак, може да има малку недоразбирање во врска со ова прашање: Apple одлучува самостојно - и без дозвола од предметниот корисник - дека работата на вашиот терминал треба да се намали бидејќи не сте ја смениле батеријата на вашиот iPhone, може да биде смета за неправилна работа. Некои укажуваат на тоа повторно би играле со многу загрижената „програма застареност“. Или ставете друг начин: дали сакате вашиот iPhone да се претстави како порано? Поминете низ кутијата. И извинувањето на „Епл“ се заснова на можно лошо корисничко искуство што може да резултира од неприменување на тие ниски перформанси на терминалот.

На сето ова, промената на терминалите на батеријата од iPhone 6 наваму и тие не се гарантираат ќе чини 50 долари помалку (79 до 29 американски долари). Оваа мерка Е се одржи низ целиот свет и ќе важи во текот на целата 2018 година. Секако, во следните неколку дена Apple ќе објави повеќе информации за цените во другите земји и како ќе се постапува со времето за замена на секој модел.

исто така, Apple исто така вели дека во текот на 2018 година ќе биде лансирана нова верзија на iOS што ќе му даде на корисникот повеќе информации за статусот на нивната батерија и како тоа влијае на вкупните перформанси. Конечно, Apple го изрекува писмото со следниот став:

Во Apple, довербата на нашите клиенти е сè за нас. Никогаш нема да престанеме да работиме за да го заработиме и да го задржиме. Ние сме во состојба да ја завршиме работата што ја сакаме само заради вашата вера и поддршка. И никогаш нема да го заборавиме или земеме здраво за готово.

Сериозно Apple? Со овие еднострани одлуки за опремата на вашите сакани клиенти, Можете ли да се повикате на верата што ја имаат во вас и дека ве поддржуваат?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.