Asus ZenFone 3 Deluxe, првиот паметен телефон со процесор Snapdragon 821

Asus

Сите го очекувавме и конечно прв мобилен уред со процесор Snapdragon 821 Qualcomm и тоа не е никој друг туку Asus ZenFone 3 Делукс, кој во својата оригинална верзија вгради процесор Snapdragon 820 и кој сега го обнови својот процесор за да се појави на пазарот како сигурно еден од најмоќните терминали.

Во однос на овој нов процесор, успеавме да знаеме благодарение на информациите обезбедени од Asus дека ќе достигне брзина на часовникот до 2.4 GHz благодарение на неговите четири јадра. Како графички процесор има Adreno 530 и поврзување на податоци што спаѓа во категоријата LTE Cat. 13.

Следно, ќе ги разгледаме главни карактеристики и спецификации на новиот Asus ZenFone 3 Deluxe;

 • 5,7-инчен екран со Full HD резолуција од 1.920 x 1.080 пиксели
 • Процесор Snapdragon 821
 • Графички процесор Adreno 530
 • 6 GB RAM меморија
 • Внатрешно складирање до 256 GB што можеме да го прошириме со помош на microSD картички
 • 23 мегапикселна главна камера
 • Предна камера од 8 мегапиксели
 • 3.000 mAh батерија со Брзо полнење 3.0

Засега, овој ZenFone 3 Deluxe ќе пристигне прв во Кина каде ќе биде достапен од следниот август за цена што првично може да биде 500 долари и до 780 долари во зависност од верзијата што сакаме да ја купиме. Asus сè уште не го потврди пристигнувањето во Европа, иако е повеќе од можно официјално да пристигне пред крајот на годината.

Што мислите за карактеристиките и спецификациите на овој Asus ZenFone 3 Deluxe?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фреди Ариас dijo

  Чекам да дадете проценет датум на пристигнување во Јужна Америка.