Црн петок: Најдоброто во мултимедија, гаџети и уреди за носење

El Црн петок Веднаш е зад аголот, како што добро знаете, се слави следниот петок, на 26 ноември, но повеќето од понудите се веќе достапни во главните онлајн продажни места со намера да им го олеснат божиќното купување на сите корисници.

Ви ги носиме најдобрите зделки за гаџети, уреди за носење и мултимедијални производи за да можете да го искористите овој црн петок. Откријте со нас како можете да заштедите најмногу и како можете да ги искористите предностите можеби за да ги направите големите божиќни купувања без потреба вашата кредитна картичка да заврши со испарување.

AOC гејминг монитор U28G2AE / BK

Во однос на поврзувањето, имаме две порти за HDMI 2.0 и приклучок DisplayPort 1.2 придружени со 3,5-милиметарски хибриден излез за слушалки. Покрај тоа, тој е придружен со стерео звучен систем од 3W, доволно за секој ден. Можете да го купите со 10% попуст на Amazon од 323,90 евра, по најдобра цена и со достава за само еден ден. Интересна понуда за Black Friday која ќе ви овозможи да уживате во овој монитор кој се брани и во работните средини и во гејмингот.

Huawei MateView - Идеален за работа

Huawei MateView е монитор кој поради форматот, дизајнот и карактеристиките ви овозможува да ја подобрите вашата продуктивност на „најпремиум“ начин. Dимаме 28,2 инчи со резолуција 4K + (3.840 x 2.560) што ја интегрира технологијата HDR400, за ова користи а 500 совети осветленост, над пазарниот стандард за овој тип панели. Имаме стапка на освежување на „само“ 60 Hz што нs потсетува дека се соочуваме со монитор фокусиран на продуктивноста, и сооднос од Контраст од 1.200: 1.

Можете да направите со тоа со значителен попуст од 15% на Amazon, како и директно во Huawei Store.

На десната страна ќе најдеме мал главен «HUB» што ќе ни го понуди две USB-A порти најсовремена, пристаниште DisplayPort USB-C компатибилен со полнење до 65W и хибриден аудио приклучок (овозможува влез и излез) од 3,5мм. Сепак, тука не е оставено с,, задната страна е за USB-C портата за напојување која обезбедува енергија на уредот до 135W, придружена со класичната Мини DisplayPort и HDMI 2.0 порта.

Huawei Watch 3, кружен часовник

Првиот од уредите за носење е Huawei's Watch 3 е паметен часовник на Huawei што работи за прв пат под Хармонија ОС 2.0 Сопствениот оперативен систем на брендот кој може да го симнат од тронот wearOS на Google поради неговите одлични перформанси.

Ги има главните сензори како што се сензор за кислород, сензор за пулс, сензор за температура, па дури и височина меѓу другите, што го прави еден од најкомплетните, сега за само 279 € што е попуст од 90 евра.

Друга интересна и евтина алтернатива е Huawei Band 6, Не можеме да очекуваме дополнителни функции од него, имаме квантитативна нараквица што ги победува своите ривали во дизајнот и на екранот по цена од 34,90 евра штоИскрено, тоа ме тера да ја отфрлам целата конкуренција целосно.

Amazon Fire HD 10 - Добар, убав и евтин

Наоѓаме таблет од 10,1 инчи, умерен хардвер како и неговата цена и интересна понуда насочена особено кон конзумирање на содржина, било од платформите што ги нуди самиот Amazon или од надворешни провајдери.

Имаме прилично воздржан процесор со осум јадра 2,0 GHz и 3 GB RAM, заедно со 32 или 64 GB внатрешна меморија во зависност од избраната верзија. Уред кој за само 144,99 евра во оваа понуда на Black Friday Ни нуди проодни карактеристики и во согласност со цената.

Anker PowerConf C300 за подобрување на вашите видео повици

Несомнено се смета за дефинитивна алатка за нашите работни состаноци благодарение на квалитетот на неговите микрофони и разноврсноста што ни ја нуди, ако одлучите да се обложите на Anker PowerConf C300 без сомнение нема да бидете погрешни, досега, најдоброто се обидовме Набавете го од 79 евра со 38% попуст на Amazon.

Ќе можеме да прилагодиме три агли на гледање од 78º, 90º и 115º, како и избор помеѓу три квалитети на фаќање помеѓу 360P и 1080P, минувајќи низ можноста за прилагодување на FPS, активирање и деактивирање на фокусот, HDR и а Функција против треперење многу интересно, преку неговиот USB-C кабел.

HyperX додатоци за игри по намалени цени

Започнавме со Hyper X Alloy Core тастатурата со 105 копчиња и голема тежина поради неговата метална конструкција. Имаат USB 2.0 и брзина на гласање од 1.000 Hz. Очигледно има систем против духови со повеќе клучеви, а за возврат има посебни копчиња за мултимедијална контрола, како и „режим на игра“.

Што се однесува до Pulsefire Core, го имаме сензорот Пиксарт PAW3327 со резолуција од 6.200 dpi и серија однапред поставени со горното копче од 800/1600/2400 и 3200 dpi според вкусот на секој корисникНа Брзината е 220 IPS, а максималното забрзување е 30G. Ајде да снимиме вкупно 7 копчиња, кои гарантираат приближен животен век од 20 милиони кликања.

CS3040 M.2 SSD за PS5 и компјутер

ова XLR8 CS3040 е SSD диск M.2 NVMe XNUMX -та генерација со целосно интегриран преголем ладилник. Понудено во три варијанти за складирање: 500GB, 1TB и 2TB. Во нашиот случај, ние ја анализираме верзијата со 1 ТБ и мораме да кажеме дека тоа ни даде добар резултат.

Сето ова ни дава на хартија до 5.600 MB / s во однос на перформансите за читање и до 4.300 MB / s во однос на перформансите на пишување. Во нашите тестови, како што можете да видите во видеото што го води овој преглед, ние ги надминавме проценетите брзини на читање и брзините за пишување се исполнети.

Цената е со 36% попуст на Амазон за верзијата од 500 GB и останува само на 96 евра, понуда што е невозможно да се одбие.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.