BlackBerry KeyONE официјално пристигнува во Шпанија

BlackBerry е во сеќавањата на секој technologyубител на технологија што се почитува себе си, дури и од оние кои никогаш не видовме вистинска алатка и забележавме со нашата Nokia 5800 (исто така предодредена да умре) како луѓето многу ги привлекуваше тој мал екран со огромна тастатура. Сепак, кинеската марка што ја презеде фирмата сакаше максимално да го искористи своето лого, со слаби резултати.

Последниот беше BlackBerry KeyONE, уред кој сакаше да ги комбинира најдоброто од BlackBerry и најдоброто од Android во еден уред, и покрај тоа што доби бројни критики за цената и употребените материјали. Денес BlackBerry KeyONE пристигнува на шпанскиот пазар, токму кога никому не му требаше.

Лансирањето е целосно официјално во Шпанија, толку многу што TCL (фирма која ги поседува правата на BlackBerry) Тој забележа дека неговите интереси со брендовите биле интересни, можеби премногу со оглед на малиот успех на уредот… дали сте во можност да го разберете? Затоа, ќе можеме да го освоиме BlackBerry KeyONE во MediaMarkt, The Phone House, El Corte Inglés, Амазон и FNAC за меѓу 499 и 599 евра во зависност од избраното место и примените понуди.

Уште поизненадувачки е фактот дека Водафон сакаше да учествува во ова повторно раѓање на зомби, а исто така може да се зафатите преку неговиот систем за финансирање и склучување договори ... интересно. Овој мобилен има 4,5 ″ панел со FullHD резолуција и физичка тастатура, како и класичниот Snapdragon 625 процесор произведен од Qualcomm и среден опсег (скромен). Ниту камерите не се баш луди, особено ако се земе во предвид дека по иста цена можеме да добиеме скоро и Galaxy S8. Дефинитивно, BlackBerry одбива да исчезне, а неговото пристигнување во Шпанија е целосно официјално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)