BlackBerry Hub + сега е достапен за уреди со Android 5.0 и повисоки

BlackBerry Hub

Откако BlackBerry слета на Android, реалноста е дека ја имаше еден од вар и друг од песок. Исто така, има подготвено неколку нови уреди со Android, па се чини дека сè постепено се одвојува од сопствениот оперативен систем за мобилни уреди за да се определи за Android кој нуди подобри резултати од секој поглед.

BlackBerry Hub + е пакет кој содржи седум апликации. На крајот на минатиот месец, BlackBerry го лансираше Корисници на Android со верзијата Marshmallow, но сега е кога е исто така достапен за корисниците кои имаат Андроид 5.0 шекерче. Во оваа група апликации имаме BlackBerry Hub, чувар на лозинки, BlackBerry Calendar, контакти, задачи, пребарување на уреди и фрлач.

BlackBerry HUb е алатката од која можете да управувате со сите ваши пораки, додека чуварот на лозинки е директна кон управување со сите лозинки. Календар е апликација што ви овозможува директно да внесувате конференциски повици од потсетникот на календарот, а Контактите ви овозможуваат да зачувувате броеви на истата локација.

Задачите овозможуваат можност за следење на напредокот на различните задачи со датуми и потсетници. Друга од апликациите во овој пакет програми е „Пребарување уреди“, т универзална алатка за пребарување што го пребарува уредот за да најде е-пошта, песна или дури и состанок.

Завршуваме со последните две, од една страна имаме белешки, за креирајте списоци за обврски, список за шопинг или каде да ги заштитиме сите тие белешки, додека од друга страна остануваме со Фрлачот, способен да конвертира повеќе дејства, како што е испраќање е-пошта или повик, од едно притискање. Како чуден детал, имате опција да ги прилагодите панелите на почетниот екран за да организирате апликации и додатоци.

BlackBerry Hub + има период од 30-дневно тестирање од Play Store. За тоа време, можете да пристапите до BlackBerry Hub, Calendar и Keeper за лозинки. После тоа време, ќе се појави рекламирање или можност за отстранување со плаќање 99 центи месечно за да продолжите да ги користите тие 3 апликации. Ако поминете низ плаќањето, ќе го отклучите остатокот.

Сандаче BlackBerry Hub +
Сандаче BlackBerry Hub +
Развивач: BlackBerry Limited
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.