Freedompop, операторот кој нуди бесплатни повици, смс и податоци

слободен компоп Freedompop е оператор кој не наплатува за ниту една услуга што обично ја користите, бесплатни повици и податоци и смс-пораки што дури и да не ги користите немаат цена. Американската компанија која акумулира клиенти веќе една година, сега ја нуди својата платформа и во Велика Британија.

Каде е уловот? freemium систем што детално го даваме подолу.

Бесплатен пакет од 200 минути, 200 СМС и 200 МБ

Во Обединетото Кралство сега може договорете го овој пакет без трошоци, но ако потрошите ќе платите конвенционална цена по повик или потрошена МБ, напредни корисници кои очекуваат преголем откуп на проширените услуги Freedompop што им одговараат.

Стивен Сесар, ко-основач на Freedompop, тврди дека тие се гледаат себе си како телефонски оператор со ниска цена и дека сакаат корисниците да се чувствуваат слободни и да можат бесплатно да се одлучат за основните услугиСтивен исто така објаснува дека Freedompop има намера да заработи со проширени премиум услуги, како што се анонимно прелистување, продолжување на роаминг или продолжување на податоците за мобилни телефони и минути за повици.

бесплатни повици до 200 мин

Моделот е сличен на она што го видовме кај нискобуџетните авиокомпании, во кои првично сè е многу ефтино, но малку по малку со секој додаток износот почнува да расте.

Оваа компанија е идеален за оние кои ретко и умерено го користат својот мобилен телефон, или за оние кои сакаат да купат втор телефон. Кога и да е можно, подобро е да бидете сигурни дека компанијата не известува дека сме ја достигнале квотата или тие автоматски ни ставаат ограничувања, во спротивно ако не сме договориле продолжен пакет, ќе платиме повеќе.

Во моментов нема вести дека ќе пристигне во Шпанија

Во моментов не е познато дали ќе можеме да уживаме во овој оператор во нашата земја, но во Соединетите Држави каде бесплатниот пакет е 500 минути, 500 МБ и 500 СМС и тој акумулира претплатници веќе една година и компанијата веќе достигна скоро еден милион од нив.

Последен интересен факт. 51% од клиентите ја користат бесплатната услуга додека дека 49% плаќаат за дополнителни услуги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.