FreedomPop работи на свој паметен телефон со Android

FreedomPop

FreedomPop, за оние кои не го знаат тоа, е телефонска компанија која нуди можност за разговор, уживање во мобилна врска со податоци и многу поцелосно бесплатно. Очигледно е исто така можно да се претплати стапка на плаќање со многу повеќе функционалности, всушност тие се наизменично помеѓу покриеноста на портокал и Јоиго во Шпанија. Сепак, се чини дека FreedomPop не сака да го запре својот раст тука и има за цел да понуди нова алтернатива освен да нуди само услуги. FreedomPop работи на изработка на сопствен паметен мобилен уред чијшто оперативен систем не може да биде друг од Android. Ајде да погледнеме кои би биле неговите карактеристики.

Во согласност со остатокот од своите политики за продажба, ФридомПоп работи на уред што во секој случај би бил „ниска цена“, така што лесно може да ги привлече мнозинството корисници на своите услуги. Сепак, некои од неговите карактеристики се навистина изненадувачки со оглед на цената што ќе се покачи. Во однос на големината на екранот, таканаречениот FreedomPop V7 би имал 5-инчен панели со IPS технологија. За складирање ќе најдеме вкупно 16 GB, со можност за додавање на microSD картичка за да продолжите со инсталирање апликации.

За процесорот, a Кученце 210 Многу ниска, како и со оперативниот систем, неговата друга слаба точка е тоа што ќе понуди Android 6.0 Marshmallow со Dual-SIM функција.

Смартфон Freedompop

Во камерата ќе имаме 13 MP заден сензор за кој не го познаваме производителот, а во предниот дел 5 MP за некои заедно селфи фотографии. Најдоброто нешто без сомнение е цената, вклучувајќи ја и картичката ФридомПоп, во блогот што го објавија дека ќе чини околу 57 фунти, еквивалент на околу 65 евра. Несомнено е терминал со многу ниска цена, бидејќи тоа е навистина малку за паметен телефон што несомнено би им служел на корисниците кои започнуваат и не сакаат да трошат премногу. Проблем може да биде RAM меморијата, за која не го знаеме капацитетот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)