Geekbench го постигна Samsung Galaxy S8 со Snapdragon 835

Samsung Галакси S8

Многумина од нас беа корисници кои чекаа да видат каква оценка е способен да добие мобилен со раст на новиот во Geekbench Samsung Галакси S8, терминал што стигнува до пазарот за да биде репер за сите негови ривали со импресивни нови функции и во софтверот и во хардверот.

Меѓу нив, без сомнение, едно од најконтроверзните е фактот дека новиот Samsung Galaxy S8 можеше да постигне договор со Qualcomm преку кој ќе гарантира дека, барем за одреден временски период, нема друг терминал на пазарот би го монтирал новиот, како и моќен процесор Кученце 835.

asdfasdf

Сите овие аргументи можат да направат многу корисници уште позаинтересирани за варијантата опремена со Snapdragon 835, односно новата Samsung Galasy S8 Plus бидејќи другите верзии ќе пристигнат опремени со новиот гроздобер процесор од куќата Exynos 8895. Нов детал што нè прави уште позаинтересирани за овој вид терминал опремен со најновиот од Qualcomm.

Според Geekbench, по извршувањето тест за изведба на еден од овие Samsung Galaxy S8 Plus, резултатот е добиен 1.929 поени во едножилниот тест Во меѓувреме во повеќејадрен резултатот е ништо помалку од 6.048 поени.

Резултат кој на прв поглед може да изгледа многу висок бидејќи, буквално, нема друг паметен телефон на пазарот со таков повеќејадрен рејтинг иако, исто така е точно дека, барем во тестот со едно јадро, постигна многу пониска оценка од другите процесори како што се Kirin 960 од Huawei P10 или A10 Fusion развиен од Apple.

Geekbench


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.