Google ги продава сите 128 GB Pixel XL единици за помалку од 24 часа

Пиксели

Планинскиот поглед тие треба да бидат среќни знаејќи дека сите единици на Pixel, во својата верзија XL и 128 GB, се продадени за помалку од 24 часа. Најскапата верзија од четирите достапни што се чини по цена од долар од 869 долари за Pixel со 5,5-инчен екран и 128 GB внатрешна меморија.

Google Pixel е отворено критикуван насекаде заради промената на курсот што Гугл ја презеде од оние Nexus кои беа повеќе паметни телефони посветени на програмерите (барем првично) и да станат она што многумина го мразеа, врвни телефони по висока цена. Како и да е, има многу луѓе кои сакаат да ги платат тие цени за телефон на Google со одредени ексклузивности.

Следува критика, заговори и други неповолни мислења на телефон Pixel кој изгледа дека не може да лоцира каде бил и тој простор е наменет само за светите технолошки крави што ги знаеме од Samsung и Apple.

Во првите впечатоци за Маркес Браунли, познат јутјубер кој воведува нови мобилни уреди како никој друг, можете да најдете телефон со подобри завршетоци и сензации од оние што се добиени во самата презентација или различните слики што ги сподели Google. Веќе знаеме дека оние во Маунтин Вју не се толку вешти во продажба на производи како другите, но тоа не значи дека не можат да лансираат одлични производи.

Како што вели најдобро оценетиот коментар за тоа видео од Браунли со 2.463.008 прегледи за само два дена,навистина е важно кој кого копирал? Дека купувате телефон што ви се допаѓа и не мора да го оправдувате купувањето што некои треба да го критикуваат кога не го купиле уредот што планирате да го купите. Како што би можеле да кажете, да се однесувате како возрасен е најдобриот начин.

Реалноста е дека сега ќе имаме друга марка целосно вклучена во високиот опсег по високи цени, не може Google?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.